Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

25 жовтня, 2011 - 00:00

У Києві інвестори побудують сміттєсортувальний комплекс

Сміттєсортувальний комплекс у столиці буде побудований за кошти інвесторів. Про це заявив голова депутатської фракції «Республіка Київ» у Київській міській раді Денис Москаль після засідання постійно діючої конкурсної комісії по залученню інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації об’єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва, повідомили в прес-службі фракції «Республіка Київ». За словами депутата, орієнтовна потужність сміттєсортувального комплексу — 240 тисяч тонн на рік. На цьому об’єкті будуть сортуватись побутові відходи, зібрані на Лівому березі. Однак, на переконання голови фракції «Республіка Київ», у столиці варто будувати сміттєсортувальні комплекси як на Лівому березі, так і на Правому, щоб не доводилось возити побутові відходи через усе місто. «Особливо потрібен такий комплекс сьогодні, коли всі сухі відходи — папір, пластик, скло — кияни починають збирати в один бак», — підсумував голова Партії Зелених. Москаль нагадав, що згідно із Програмою поводження з побутовими відходами, у Києві до 2015 року має бути збудовано три сміттєсортувальні та сміттєпереробні комплекси і реконструйовано завод «Енергія», повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».

У Саках запустили парогазову електростанцію

Підприємство «Кримтеплоелектроцентраль» відкрило в Саках (АРК) парогазову електростанцію потужністю 20 МВт, повідомив голова Республіканського комітету палива, енергетики та інноваційної політики Ігор Зосимов. «Технічний пуск уже відбувся, станція працює, залишилися тільки невеликі організаційні заходи», — зазначив Зосимов. За його словами, парогазова станція побудована власним коштом «КримТЕЦ». Зосимов підкреслив, що позитивно впливає на роботу енергосистеми Криму також підключення геліоелектростанцій. «Австрійська Activ Solar до кінця року введе в експлуатацію сонячні електростанції загальною потужністю понад 100 МВт. Отже, до 10% власного споживання півострова зможуть покривати сонячні електростанції», — сказав він. За словами Зосимова, запуск нових генеруючих потужностей на півострові наблизить виробництво до кінцевого споживача і значно зменшить втрати в мережах, які спостерігаються при передачі електроенергії з «материка». «Не менш важливо, що паралельно з будівництвом нових потужностей модернізуються лінії електропередач та підстанцій півострова. «Укренерго» побудувало і ввело в експлуатацію ЛЕП 330 кВ «Сімферополь — Севастополь», модернізувало підстанцію «Севастопольська».

НКРЕ на 22% підвищить тариф на спожиту електроенергію

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) України підвищить тариф держпідприємства «НАЕК «Енергоатом» на спожиту електроенергію на 22,11% — з 18,32 до 22,37 коп. за 1 кВт-год., повідомили в комісії. Рішення «Енергоатома» про підвищення тарифу комісія прийняла на засіданні в п’ятницю. У НКРЕ не уточнили, на які цілі будуть спрямовані кошти від підвищення тарифу компанії. Нагадаємо, НКРЕ востаннє переглядала тарифи НАЕК «Енергоатом» наприкінці лютого 2011 року. Величина тарифу держпідприємства на спожиту електроенергію з березня збільшився на 2,3% — з 17,91 до 18,32 коп. за 1 кВт-год. У липні перший заступник генерального директора відокремленого підрозділу «Атомпроектінжинірінг» НАЕК Геннадій Сазонов заявив, що НКРЕ готова передбачити у тарифі «Енергоатома» кошти на виконання «Комплексної програми підвищення безпеки АЕС».

Сумщина відроджує цукрову галузь

На Сумщині починають працювати цукрові заводи, які раніше припинили свою виробничу діяльність. Так, після чотирьох років простою, знову почалося виробництво цукру на Угроїдському цукровому заводі. Підприємство побудоване ще 1891 року відомим цукрозаводчиком і меценатом Іваном Харитоненком. За словами керівника заводу Анатолія Лози, зараз підприємство переробляє близько 1,5 тисячі тонн буряка на добу. Відновлювати його після простою довелося на 80%. На сьогодні виробничі потужності відновлено, працює автоматика та впроваджуються нові технології. Створено 500 нових робочих місць. Нинішнього року посівні площі буряка на Сумщині в 2,5 разу більші, ніж було роком раніше. При цьому врожайність солодкого кореня у п’ять разів перевищила торішній показник. За повідомленням обласних властей, у регіоні планується виробити цукру в два рази більше, ніж потребують цього продукту жителі області, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.

Газета: 
Рубрика: