Японія продасть Japan Tobacco заради відновлення країни
Влада Японії запропонувала продати державну частку виробника тютюнових виробів Japan Tobacco, а вторговані кошти спрямувати на відновлення економіки після землетрусу й цунамі, подій 11 березня поточного року. Як повідомляє Bloomberg, приватизація державних 50,01% акцій Japan Tobacco може принести до 1,8 трлн єн (24 млрд. доларів). Тим часом японський уряд схвалив план, відповідно до якого на усунення наслідків березневої катастрофи буде виділено 12 трлн. єн (156 млрд. доларів). Окрім приватизації державних активів, влада має намір отримати кошти для відновлення економіки за рахунок підвищення податків. Серед іншого планується підвищити прибутковий податок, податок на корпорації, нерухомість і тютюнові акцизи.
Франція попередила Iран про можливе бомбардування
Посол Франції в ООН Жерар Аро заявив, що Іран може стати об’єктом для воєнної операції, якщо Тегеран не припинить роботи над своєю ядерною програмою. «Якщо ми сьогодні не досягнемо угоди з іранцями, з’явиться серйозний ризик початку військової операції», — сказав Аро. При цьому він додав, що удари по Ірану будуть «неймовірно важким» завданням, що обернеться «катастрофічними наслідками» для всього регіону. За словами дипломата, такий розвиток подій цілком ймовірний, оскільки «деякі країни просто не можуть дозволити собі існування Ірану, озброєного атомною бомбою». Ця заява посла Франції в ООН перекликається з тим, що дещо раніше говорив президент Ніколя Саркозі, котрий допустив «завдання превентивних ударів по Ірану» за певних обставин. Іран офіційно засудив ці заяви французького лідера, додавши, що в разі нападу на свою країну обов’язково відповість агресорам. Тегеран наполягає на виключно мирному характері своєї ядерної програми, проте на Заході в це мало хто вірить. Раніше Іран обіцяв збагачувати уран лише до 7% рівня, необхідного для виготовлення ядерного палива. Але, за останньою інформацією, уран збагачуватиметься до рівня 20% — «для використання в медичних цілях».
Косово та Сербія скасували переговори
Посередники з Європейського Союзу не змогли провести черговий раунд переговорів між владами Косова та Сербії. Причиною зриву діалогу стала хвиля насильства, що здійнялася на кордоні між населеною сербами частиною Косова й власне Сербією. У результаті останньої серії зіткнень на лінії розмежування поранення отримали четверо військовослужбовців з контингенту НАТО, а також шестеро сербів. Після події делегація з Белграда оголосила, що не може вести діалог у подібних умовах. Крім того, серби планували обговорити ситуацію на кордоні з Косовом, але посередники з ЄС оголосили, що це тема окремих переговорів. Зіткнення на кордоні були викликані тим, що Пріштіна мала намір оформити там справжній прикордонний пост. Ці плани обурили косовських сербів, які не визнають незалежності краю. Вони чинили опір появі прикордонників, що й викликало заворушення. Незалежність Косова в однобічному порядку була проголошена 2008 року. Проте Сербія відмовилася визнати населений переважно албанцями край самостійною державою.