Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На Форумі видавців книжку про «День» презентували першою!

16 вересня, 2011 - 00:00
ФОТО ПАВЛА ПАЛАМАРЧУКА

Програма цьогорічного форуму — це сто три (!) сторінки дрібнесенького тексту. Події розпочинаються о 10-й ранку, змінюються щогодини, закінчуються пізно ввечері, а то й під ранок. І так до 18 вересня, до неділі.

Важлива частина Львівського форуму видавців — презентації нових видань. А першою на форумі представили монографію доцента факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка, заслуженого працівника освіти України Зенона Дмитровського — «Українське телебачення в ракурсі газети «День». (Це збіг обставин, але, погодьтеся, приємний збіг! А особливо напередодні святкування 15-річчя «Дня».)

Зенон Дмитровський, телевізійник із понад двадцятилітнім стажем, досвідчений викладач, автор низки навчальних і навчально-методичних посібників із телевізійної журналістики, монографій, довідкових видань, численних наукових статей, у своїй книжці аналізує висвітлення в газеті «День» окремих аспектів функціонування українського телебачення на межі минулого і нинішнього століть, показує роль газети «День» у формуванні громадської думки про цей засіб масової інформації. Видання ілюстроване гумористичними малюнками Ігоря Лук’янченка та Анатолія Казанського, опублікованими в «Дні» різними роками. Книжка «Українське телебачення в ракурсі газети «День» розрахована на викладачів, студентів факультетів та відділень журналістики, творчих телевізійних працівників, телекритиків.

Презентація відбулася у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Аудиторія, якій представляли видання, — студенти факультету журналістики. Розповідали про книжку автор Зенон Дмитровський, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, професор, доктор філологічних наук Василь Лизанчук та директор видавництва ПАІС, де вийшла книжка, доцент кафедри української преси, кандидат політичних наук Ігор Паславський.

— Я вважаю, саме газета «День», серед інших засобів масової інформації загальнодержавного масштабу, приділяла питанням телебачення постійну і, що вкрай важливо, послідовну увагу, — наголосив автор видання. — «День» завжди вирізнявся високим фаховим рівнем публікацій, аргументованістю, доброзичливістю і коректністю зауважень на адресу колег із телебачення.

— Зенон Євгенович цілком слушно зазначає, що газета «День» завжди вирізнялася плюралістичністю і вільнодумністю, — підтримав колегу професор Лизанчук. — Додам, що вільнодумність газети «День» не виходить за межі національних інтересів України, за межі моралі, духовності і потреби українського державницького мислення. І вкрай важливо, що все це віддзеркалив у своєму новому виданні Зенон Євгенович Дмитровський.

— Так історично склалося, що газета «День» і факультет журналістики Львівського університету мають дуже давні, дуже добрі і дуже конструктивні відносини, — зазначив Ігор Паславський і закликав студентів дорожити цими відносинами, бо «День» — це та газета, яка реально плекає інтелектуальний потенціал української нації.

— Читаючи газету «День», я щодня здобуваю дуже багато, — наголосив видавець і викладач. — Скажу більше, після прочитання «Дня» сміливо заходжу до вас в аудиторію, бо готовий до дискусії на будь-яку тему. В Україні дві газети, гідні уваги: «День» і «Дзеркало тижня. Україна». Але мені здається, що в цьому неофіційному протистоянні газета «День» інтелектуально вища. Тому, панове студенти, якщо хочете добре орієнтуватися в нашій історії, нашій культурі, у сучасному політичному процесі, щодня читайте «День».

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: