Європейські вчені засудили дії українських лісівників
Європейська екологічна громадськість звернула увагу на проблему збереження останніх українських степів. Європейська степова група, яка об’єднує близько 600 учених, звернулася до української влади, а саме до Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Мінприроди, Мінагрополітики, МЗС та Держагенства лісових ресурсів, з офіційним листом, в якому закликала припинити нищити українські степи під виглядом залісення еродованих, малопродуктивних і деградованих земель, повідомляє Національний екологічний центр. Проблему заліснення степу обговорювали під час 8-ї зустрічі робочої групи з вивчення сухих трав’янистих екосистем Європи (8-th European Dry Grassland Meeting: Dry grassland of Europe: biodiversity, classification), яка відбувалася 13–17 червня в Умані та в Херсоні. Європейських учених, які вперше завітали в Україну — найбільшу степову країни Європи, вразили наміри української влади заліснювати степи. «Тимчасом як у нас саджають ліс на останніх клаптиках степу, в Європі намагаються зберігати природні ландшафти. Саме для збереження натуральних місцевих автохтонних екосистем створювали Бернську конвенцію, ратифіковану, до речі, й Україною. Як на мене, ідея протиприродного насадження дерев на цілинних ділянках степу під виглядом залісення малопродуктивних і деградованих земель базується на відвертому антропоцентризмі», — розказує учасник зустрічі Олексій Бурковський. Закордонні екологи наголошують на тому, що ця діяльність шкодить не тільки біологічному різноманіттю й порушує міжнародні екологічні конвенції, ратифіковані Україною, а й погіршує стабільність клімату, оскільки розорення степу під залісення сприяє мінералізації гумусу й додатковій емісії парникових газів.
Бездомних пенсіонерів улаштовуватимуть до спецустанов
Міністерство соціальної політики України розробило порядок влаштування бездомних пенсіонерів та інвалідів I і II груп до установ соціальної підтримки. Цей порядок передбачено наказом міністерства від 12 серпня 2011 року № 312, який розміщено на парламентському порталі, повідомляє УНІАН. До установ соцпідтримки приймають пенсіонерів та інвалідів, які за станом здоров’я вимагають догляду, домашнього обслуговування, медичної допомоги; не мають працездатних родичів; втратили соціально корисні зв’язки з працездатними родичами. Для влаштування бездомної особи до установи, створеної місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, особа повинна звернутися з письмовою заявою до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання або перебування. Для влаштування до установи, створеної громадською благодійною організацією, особа звертається безпосередньо до установи чи організації, які її створили. Бездомних осіб може бути прийнято до установи на постійне або тимчасове проживання строком від одного до шести місяців. Бездомним особам, які проживають в установах, пенсія, соцдопомога виплачуються відповідно до чинного законодавства.
У Львові боротимуться із зарплатами в конвертах
У місті Лева розпочали кампанію з пропаганди офіційного працевлаштування та гідної зарплати, повідомляє «Німецька хвиля». Мерія розробила цілий механізм профілактичних заходів для роботи з недобросовісними роботодавцями, каже чиновниця. Усе розпочинається з переговорного процесу: підприємця попереджають і дають тиждень на оформлення трудових відносин, а вже на злісних порушників документи передають до прокуратури. Працівники понад 2,5 тисячі львівських підприємств отримують зарплату, що є меншою за мінімальну в 960 гривень, повідомила в понеділок керівник міського департаменту економічної політики Ірина Кулинич. Лише за попередній місяць на 70 підприємствах виявлено майже 140 осіб, які працювали без оформлення трудових договорів. Найчастіше непрацевлаштованих можна зустріти в закладах громадського харчування, навіть у вельми престижних, перукарнях, кіосках та автосервісах. Не обходиться і без хитрощів з боку підприємців, скаржиться Кулинич, коли вони начебто укладають угоди, але вже за тиждень чи місяць розривають, і таких випадків — дуже багато, додає керівник департаменту.
Зараз на розгляд парламенту внесено законопроект, який суттєво збільшує фінансову відповідальність за неофіційне працевлаштування особи. Причому в законодавчій ініціативі записано штрафні санкції не лише для роботодавця чи компанії, а й для самого працівника. Приміром, компанія за такі порушення змушена буде заплатити до 35 тисяч гривень штрафу. В інтерв’ю «Німецькій хвилі» голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес зауважив, що для подолання проблеми з неофіційним працевлаштуванням у державі немає жодних передумов, а бавитися в «поліцейського» владі може дорого коштувати. На кожну репресивну дію держави підприємці знаходитимуть інші шляхи обману, запевняє Бермес. Проблема прихованої зайнятості й «тіньових» зарплат, на думку експерта, є прямим наслідком неправильної податкової політики держави і пенсійної реформи, яку нині хочуть упровадити.