Кожної доби в Україні виникає 150 пожеж, на яких в середньому гине і травмується 12 людей, держава, в свою чергу, несе витрати на суму 3 млн. грн. Такі дані були оприлюдненi на виїзному брифінгу Головного управління пожежної охорони МВС України в п’ятницю. Також було зазначено, що за дев’ять місяців поточного року сталося 40568 пожеж, що на 39% більше ніж в 1999 році. Однак, як зауважив заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко, якщо раніше пожежі, що не приносили збитку, статистикою не враховувалися, то зараз пожежники враховують всі займання. У минулому році втрати від пожеж становили 220 млн. гривень, що становить 0,2 % від ВВП України.
У той же час за останні роки не поступало жодної скарги на те, що бойові бригади приїхали невчасно на займання, що в умовах недостатнього фінансування — істотне досягнення. По причині недостатнього фінансування часто в пожежних бригадах замість семи знаходиться 4 бійці, що зайвий раз ускладнює роботу пожежників. Не вистачає коштів навіть на закупівлю транспорту, який залишається на ходу тільки завдяки «золотим рукам» умільців, не кажучи вже про спеціальне обладнання. Як в свою чергу зауважив головний інспектор пожежної охорони генерал-лейтенант Григорій Рева, пожежна охорона вимушена фактично поодинці вирішувати всі проблеми, тому що місцеві керівники в ряді випадків не підтримують пожежників, а часто навіть ігнорують розпорядження й інструкції. Основними причинами пожеж залишаються — необережне поводження з вогнем, спалахування несправних електроприладів і, в сільській місцевості, пічне опалювання. Відповідаючи на запитання кореспондента «Дня» про вплив початку опалювального сезону на кількість пожеж, Григорій Рева зазначив, що в осінньо-зимовий період кількість пожеж і жертв збільшується — якщо до вересня фіксувалося до 6 пожеж щодобово, то iз початком осені показник досягає цифри 8-10. Це пов’язано передусім iз тим, що з настанням холодів люди намагаються обігріти свої житла саморобними, часто несправними, електроприладами.
Істотно поліпшити ситуацію в Україні, на думку учасників брифінгу, може протипожежна профілактика. Як приклад були наведені підрахунки, за якими один долар, вкладений в профілактику, зберігає сім доларів. Купити ж вогнегасник, що коштує від 50 грн., на думку пожежників, легше, ніж відновлювати господарство, зруйноване вогнем.