Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Адвокати та міліція Криму бачити одне одного більше не можуть

6 червня, 2007 - 00:00

І звинувачують одне одного у недотриманні закону


Віталій КУКСА, "День"

Кримські адвокати змушені працювати в умовах тиску, наклепу, погроз фізичного насильства. Правоохоронні органи порушують конфіденційність їхньої роботи, беззаперечне право на побачення з клієнтом після затримання, вилучають необхідні для адвокатської роботи документи. Про це говориться у зверненні президії Кримської колегії адвокатів до ЗМІ.

Довгий перелік фактів утискання адвокатів півострова "силовиками" рябить описом інцидентів.

"Коли адвокат Павло Івлєв оскаржив відмову слідчого дозволити побачитися зі своїм підзахисним Х. і зажадав покарання працівників міліції, винних у побитті його клієнта, заст. начальника СМУ ГУ МВС Нарушев письмово погрожував адвокату санкціями. Адвоката Ігоря Клімова працівник прокуратури республіки спочатку намагався примусити до порушення адвокатської таємниці, а потім наказав міліцейській охороні приміщення застосувати до нього фізичну силу. Адвоката Олександра Гнєздова, який вимагав допустити його до затриманого підзахисного під час допиту, прокурор Алушти Валентина Голікова взагалі вигнала з приміщення міськпрокуратури на вулицю, а працівники міліції, котрі прибули згодом, зажадали його явки в міськвідділ" тощо.

Коментуючи вищесказане, працівники правоохоронних органів наводять не меншу кількість прикладів розвалу адвокатами карних справ, збуджених проти тих, хто має владу та гроші. При цьому, стверджує міліція, адвокатами застосовуються не менш витончені прийоми. Звинувачувані в корупції чи бандитизмі виявляються "тяжко хворими", на утриманні в них з'являються численні маленькі діти. Зброя та цінності знаходяться на звалищі та вилученими під час обшуку саме в момент, коли звинувачувані виходили з будинку, аби здати їх до міліції. Не кажучи вже про маніпуляції з документами - вилучення, заміни та інше, в чому адвокати звинувачують міліцію. Прагнення слідчих органів обмежити контакти затриманих із адвокатами стає цілком зрозумілим, хоч і протизаконним.

В умовах загострення "протистояння" органів слідства та адвокатури на порушення законодавства йдуть, схоже, обидві сторони. Завдяки більшій практиці в аналізі законодавства, адвокатам вдається робити це тонше й непомітніше, міліція відповідає ще більшим тиском. Усе це разом робить правове поле України схожим на поле чудес із відомої казки.

 

Газета: 
Рубрика: