Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Альтернатива Барбі

Розпочався ІІІ сезон конкурсу «Я козацького роду!»
2 грудня, 2011 - 00:00
НАЙСИЛЬНІШИЙ УКРАЇНЕЦЬ ВАСИЛЬ ВІРАСТЮК — ТРАДИЦІЙНО В ЖУРІ КОНКУРСУ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Організований дитячим табором «Козацька фортеця» за підтримки Козацької лицарської школи та багатьох інших мистецьких та освітніх асоціацій п’ятирічний Дитячий національний конкурс «Я козацького роду!» стартує утретє. Цьогорічна тематика конкурсу — козацький малюнок.

Залучаючи дітей до осмислення власного історичного минулого та стимулюючи їхній творчий потенціал, конкурс заявляє про спробу виховати в молодшого покоління патріотичний дух, самосвідомість та разом із дітьми відкриває непізнану Україну.

У результаті конкурсів попередніх років вже було видано дві книжки — «Книга козацьких легенд», яка зібрала найкращі дитячі твори, надіслані на перший сезон конкурсу, та новинка — «Пригоди у Козацькій фортеці», щойно презентована в Музеї Івана Гончара. За словами Наталки Приступ, члена журі конкурсу, ця книжка містить секрети козацького виховання не лише хлопчиків, а й дівчаток-козачок, пропонуючи альтернативу зростанню на ідеалах ляльки Барбі. Як слушно зазначив Тарас Лемешко, співорганізатор конкурсу, народна педагогіка 300-літньої давності актуальна й досі.

Відкриття ІІІ сезону відбувалося традиційно з участю «велетня» Василя Вірастюка, пісень та музики кобзаря Тараса Силенка, а також Наталі Полтавець, танцювального виступу з козацькою зброєю від арт-шоу «Гопак». Запрошений до суддівства письменник, поет і видавець, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович порадив учасникам учитися не лише захисних боїв, а й наступальних. «Хай у малюнках відобразиться весь спектр козацьких настроїв. І пам’ятайте, що козаки — це не лише «люди з кулаком», вони ще й високоосвічені та високодуховні», — сказав він.

Зазначимо, що серед членів журі — Сергій Якутович, Іван Марчук, Кость Лавро, Микола Стратілат, Петро Бевза.

Продовження гарної традиції — підсумовувати конкурс виданням книжок, найкращі роботи юних художників увійдуть до мистецького альбому.

Надсилати твори на конкурс можна до 21 березня 2012 року. Вік учасників: 7 — 15 років. Детальна інформація та умови участі на сайті www.hopak.kiev.ua.

Марина КУЧУК
Газета: 
Рубрика: