Автор не з чуток знає про лікування хворих на СНІД (спостерігаючи його протягом багатьох років) і дуже сумнівається в подібному блискавичному зціленні. Особливо насторожує таке швидке зникнення вузликових плям на руках і ногах — саркоми Капоші. Проте, ось уже третiй місяць лікарі продовжують курс лікування й їхній оптимізм помітно згас. Клінічні випробування «Арменікуму» ще далекі до завершення. Сенсація поки не відбулася.
Яка думка українських учених про «Арменікум»?
Керівник Українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом професор М.Щербинська повідомляє, що в світі створено близько 10
– ти тисяч анти-ВІЛ-препаратів, однак до клінічних випробувань доходить 20, а до застосування не більше ніж 2—3. Їхня ефективність часто не перевищує 50%... Медичне обгрунтування ефективності чудо-ліків на фази вірусного циклу не надано. Знищити вірус, «вбудований» у гени клітин, у хромосоми, не пошкоджуючи генетичний апарат клітини, неможливо, вважає професор.
Такої ж думки про «Арменікум» та інші противірусні препарати директор російського Федерального науково-дослідного центру академік Вадим Покровський. За його словами, ці препарати, включаючи новосибірський «Х482», — лише перші кроки до ліків, здатних не тільки «загальмувати» дію вірусу, але й убити його.
За міжнародними стандартами з моменту винаходу до використання препарату повинно пройти не менше ніж 5 років. Два роки препарат випробовують на тваринах і, перш ніж представити препарат усьому світу, його повинні випробувати «вдома». Два роки тому болгарський вчений Харі Шабілов, який працює в Америці, створив вірусну генетичну вакцину проти СНІДу — «Суперантиген «ВГ – I», отриманий із вилочкової залози людини. Міжнародний салон інтелектуальних продуктів, членами якого є 42 держави, нагородив лікаря Шабілова Золотою медаллю. Проте, препарат, механізм впливу якого на клітини до кінця не вивчено, дозволений до вживання тільки в Мексиці та Америці.