Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Без галстуків, але в масках

В Українському домі відкрилася виставка «Публічні люди без галстука»
25 травня, 2007 - 00:00
«ПРИХОВАНЕ ЖИТТЯ» ЛЮДМИЛИ СУПРУН / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

«Цих фотографій могло б бути утричі більше, просто в розпал помаранчевої революції вночі в наш офіс потрапили люди, які винесли багато чудового матеріалу», — заявила перед відкриттям виставки її організатор і головний редактор журналу «Публічні люди» Наталя Влащенко.

Можливо, якби цього не трапилося, виставка «Публічні люди без галстука» була б набагато цікавішою, а у фотографіях справді не було б, як перед тим заявлялося, «офіціозу і глянцу», а було «справжнє життя». Зрештою, це моє суб’єктивне враження згодом підкріпилося іншими, теж суб’єктивними думками.

На фото, представлених в Українському домі політики, артисти, телеведучі і ще багато відомих людей зображено, на думку організаторів, «доступними для пересічного глядача». Тобто, це коли до пояса голий Олесь Бузина на низенькому турніку демонструє свої, вибачте, зайві кілограми, донька Ківалова — Тетяна — лежить на дивані в розстібнутій блузці (постановка нагадує мотиви зі східного епосу), народний депутат Олександр Фельдман годує курчат, Віктор Медведчук цілується з дружиною Оксаною і так далі. Запропоновані фотографії, на думку організаторів, — «відкриті двері у спілкуванні з простими глядачами»...

Відразу згадується слова письменника Юрія Рогози, який сказав на прес-конференції: «У мене є багато знайомих депутатів, які носять у кишені годинник за 200 доларів. Вони його одягають тоді, коли йдуть на зустріч із журналістами. Також вони мають простенькі дачі на Осокорках, куди запрошують подивитися, як вони бідно живуть».

Не запідозрила в щирості своїх колег і решту публічних людей, зображених на фото, і одна з героїнь фотоконкурсу, народний депутат Анна Герман: «Тут є декілька фото, в яких є щирість, і вони щось говорять про людину. Навіть ті, які є постановочними, — теж, бо людина, яка хоче саме таке фото, хоче щось приховати». Поспілкувавшися з кількома запрошеними гостями, мимоволі зробиш висновок, що більшість акцентували свою увагу і вихваляли сімейні фото, а особливо — якщо там була мама з дитиною. Чи не тому, що дійсно, там де діти — менше фальші? Артист Георгій Чапкіс заявив, що йому найбільше сподобалaся робота, на якій зображена співачка Катерина Бужинська з немовлям на руках. Ту ж Анну Герман зворушило фото «однієї функціонерки з міської ради, — я не пам’ятаю її прізвища, — з дитиною». «Функціонеркою з міської ради» виявилася заступниця Черновецького Ірена Кільчицька, яка на фото на одній руці тримає свою крихітну донечку, а іншою клацає по ноутбуку. Також розчулився від сімейної ідилії Валерій Коновалюк: під час аукціону він купив за 500 гривень (початкова ціна всіх лотів — 250 гривень) портрет Анни Герман з сином. А взагалі на аукціоні фотографії продавалися слабо. Луценка з «помаранчевими» номерами до авто взагалі ніхто не купив, за Медведчука з «людським обличчям» дали 450 гривень, а найбільше — за Ірену Кільчицьку з дитиною — 550 гривень.

Тим не менше, не дивлячись на всю награність, безумовно, такі виставки мають свої «плюси». Хочемо ми цього чи ні, але все ж ми слідкуємо за тим, як одягаються люди публічні (а політики — це особливо цікава річ), як вони себе ведуть — все ж таки досягли в житті успіху. Та головне — не займатися самообманом, безкомпромісно вважає письменник Юрій Рогоза: «Молоді амбітні люди дивляться яким шляхом йшла людина, щоб досягти успіху. А це впливає навіть на те, що звертають увагу навіть на джинси, в яких одягнута та чи інша публічна людина. Та сам факт того, що людина є політиком, заперечує можливість будь- якої щирості у спілкуванні з суспільством».

Але не забороняє знімати їх професійно.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: