Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Без крові

Чернівецькі хірурги зробили унікальну операцію
12 січня, 2005 - 00:00

Протягом останнього часу Чернівецький обласний клінічний онкологічний диспансер, очолюваний досвідченим лікарем, кандидатом медичних наук Анатолієм Гонцою, відчутно зміцнив свою технічну базу, придбавши цілий ряд сучасних високоточних апаратів та установок, переважно зарубіжного виробництва. І наслідки не забарилися. Підвищилася точність діагностики, а досвідчені фахівці, що складають основу лікарського персоналу диспансеру, взялися за проведення операцій, які ще недавно були можливі лише у зарубіжних клініках.

Одним із таких вагомих здобутків лікарів Чернівецького онкодиспансеру справедливо можна вважати проведену наприкінці минулого року разом із німецькими колегами з клінік міст Кемптена та Любека операцію з видалення пухлини товстого кишечника за допомогою лапароскопічної установки за малоінвазивною методикою. Її провели чернівецькі лікарі Володимир Бабін та Ілля Тащук. Принциповою новацією, за оцінкою досвідченого хірурга, завідувача відділенням абдомінальної хірургії облдиспансеру Володимира Бабіна, стало те, що оперативне втручання здійснювалося без розрізання черевної порожнини. Достатньо зробити лише кілька невеличких розрізів для введення спеціальних інструментів та оптики, і за допомогою такого візуального контролю лікар-хірург має змогу провести операцію. Завдяки тому, що вона є малотравматичною, післяопераційний реабілітаційний період відчутно скорочується (три дні проти двох тижнів при операції, здійсненій традиційним методом). Тож пацієнтка — жителька Сокирянського району нашої області, якій було успішно зроблено цю унікальну операцію, зараз почувається добре.

А чи робитимуться такі операції в Чернівцях і надалі? Як повідомив головний лікар диспансеру Анатолій Гонца, кількість одноразових степлерів — апаратів для проведення операції із видалення ракової пухлини товстого кишечнику, привезених німецькими колегами, обмежена, тому їх, на жаль, не вистачить для всіх потребуючих. Майбутнім пацієнтам доведеться оплачувати їхню вартість наразі власним коштом. Однак така операція обійдеться нашим громадянам принаймні втричі дешевше, ніж, приміром, у тій же Німеччині. До речі, німецький хірург професор Пітер Штерк, який високо оцінив фаховий рівень своїх українських колег, висловив готовність ще приїхати до Чернівців для проведення такої операції безкоштовно.

Водночас слід пам’ятати, наголошує Анатолій Гонца, що така операція є ефективною лише на ранніх стадіях хвороби, тому громадянам варто більше уваги приділяти її профілактиці, передусім проведенню обстежень. Для цього в облдиспансері зараз створені хороші можливості — лікувальний заклад закупив сучасне високоточне обладнання, яке вже найближчим часом дозволить значно підвищити ефективність діагностики, а, отже, і врятувати здоров’я та життя наших громадян.

Ігор ЧЕХОВСЬКИЙ, Чернівці
Газета: 
Рубрика: