Сьогодні багато мешканців завантажених транспортом, задушливих міст мають бажання виїхати подалі від міста, туди, де є чисте повітря, де бережуть давні традиції, де є самобутня кухня. Для сільських громад це є приводом думати про розвиток зеленого туризму, а відтак і про потенційні джерела прибутку. Чимало ОТГ Житомирщини, розробляючи перспективні плани розвитку, серед пріоритетних пунктів розглядають і зелений туризм. Семенівська ОТГ, яка створена на Бердичівщині у січні 2017 року, серед таких. Вона об’єднує 12 сіл. У багатьох із них є свої туристичні «родзинки», які додадуть колориту будь-якому туристичному маршруту. Цікаво, що елементом зеленого туризму в Семенівській ОТГ розглядають і Красівську школу. Цей заклад позиціонує себе як «Школа природи». Чому — мали нагоду дізнатися журналісти, які побували тут у прес-турі, організованому Житомирським регіональним відділенням Асоціації міст України.
Директор Красівської школи Юрій БАЛЮК пояснив, що стати «Школою природи» вирішили спільно з педагогами, батьками та учнями, щоби створити сприятливе й творче середовище, яке надихає, допомагає осягнути цінність природних ресурсів і зрозуміти поняття «близькості до природи» як способу життя. І, звісно, щоб краще пізнавати й вивчати світ навколо себе.
На цьому шляху вже є здобутки. І це не лише туристично-краєзнавчі походи, заходи з екологічної освіти. Так, у невеликій музейній експозиції на другому поверсі в школі зібрано матеріали про тутешнє урочище Чорні Лози, про створену екостежку. До речі, ліс від школи на відстані кількасот метрів. Отож в експозиції зібрані матеріали про породи дерев в урочищі та птахів і тварин, які його населяють. А ще тут є можливість для школярів грати у захопливі екологічні ігри...
В експозиції немає опудал лісових мешканців — замість їх фігури із твердого матеріалу. Школа співпрацює з ДП «Бердичівське лісове господарство», фахівці якого допомогли з придбанням простих інструментів для досліджень дерев, подарували і зріз 75-річного дуба. А з нього шкільні винахідники створили «колесо історії», де зафіксували хронологію головних подій на нашій планеті, які відбувалися в час, коли росло дерево — з 1945-го до 2017 року.
Звісно, все це створено передусім для учнів, але й туристам із інших населених пунктів області чи з інших країв також сподобається. Як і подорож до 200-річного «Батьківського дуба» з хвилюючою історією про драми родини Грохольських, яка тісно пов’язана з історією краю. Директор школи Юрій Балюк розповів, що якраз біля «Батьківського дуба» бере свій початок екологічна стежка. За переказами, тут 1797 року графом Яном Грохольським був закладений дубовий гай на честь народження його сина Адольфа. Але з часом від нього залишився тільки один дуб. Сьогодні він є реліквією у Красівці, доторкнутися до якої прагнуть усі, хто приїжджає в село.
А ще школярі у Красівці та їхні наставники запрошують гостей на виставу аматорського дитячого лялькового театру. Крім того, проводять майстер-класи з розпису пряників, виготовлення сувенірів із дерева. Роблять все з душею, бо люблять свою школу, своє село і хочуть, щоб їхня громада стала привабливою для туристів.