Восьмий апеляційний адміністративний суд міста Львова береться за розгляд апеляційної скарги захисників Боржави стосовно дозволу на будівництво вітрової електростанції 120 МВт на найдовшій полонині Закарпаття (судове засідання заплановане на 12.10 2 вересня).
Як нагадують захисники Боржави, забудовник ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» отримав дозвіл на будівництво 34 вітроенергетичних установок висотою до 180 м на вершинах та відрогах Боржавських полонин. Уся територія планованого будівництва належить до Смарагдової мережі, тобто ця зона є особливо цінною з точки зору збереження біорізноманіття у Європі, а будівництво тут порушує міжнародні зобов’язання України зі збереження таких територій.
«Масштабні будівельні роботи на нестійких ґрунтах полонини призведуть до низки катастрофічних наслідків для чутливої гірської екосистеми, а також для господарства прилеглих районів. Техногенне втручання в унікальні ландшафти матиме наслідком втрату туристично-рекреаційного потенціалу цього регіону, — зазначають активісти. — Дозвіл на будівництво був виданий з порушеннями законодавства. Водночас суд першої інстанції проігнорував низку важливих для справи обставин, а також порушив права позивача — ГО «Ноосфера», не дозволивши ознайомитись з документами, які були підставою для отримання оскаржуваного дозволу. Саме тому ми оскаржуємо судове рішення в апеляційному суді».
Тож громадськість закликає небайдужих долучатися до судових засідань для захисту полонини. Зауважмо, нещодавно в Офісі Президента відбулася нарада, під час якої обговорювався ще один інвестиційний проєкт на Боржаві — створення високогірного всесезонного спортивно-туристичного кластеру «Боржава». Його презентував в ОП представник австрійської гірськолижної індустрії, бенефіціарний власник компанії «Боржава Ессет» Гернот Ляйтнер. Утім, проєкт різко розкритикувала громадська спільнота. Адже це чергова загроза для унікальної полонини.