Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Брати Клички сповнені рішучості змінити історію боксу

9 квітня, 2004 - 00:00

Завтра на знаменитій арені Лас-Вегаса «Мандалай Бей» у бої за вакантний титул чемпіона світу за версією WBO зійдуться українець Володимир Кличко та американець Леймон Брюстер. Для нашого боксера цей бій може стати чудовим трампліном для продовження своєї кар’єри на якісно новому рівні. Як відомо, версія WBO не найпрестижніша, а саме — четверта щодо значущості у професійному боксі, але її чемпіону відкривається чудова можливість боксувати в титульних боях інших, більш розкручених версій. Нагадаємо, що молодший Кличко вже був чемпіоном світу за WBO й, здавалося, вийшов на пік своєї кар’єри, але... Після прикрої, жахливої, неймовірної (вибирайте будь-який епітет) поразки від південноафриканця Корі Сандерса наш боксер опустився в усіх рейтингах. І, до речі, втратив можливість, нехай і теоретичну, боксувати з Ленноксом Льюїсом. Принаймні британець ще до бою з Віталієм був не проти такого розвитку сценарію. А знаючи явні й приховані антипатії до європейських бійців у Америці, яка, власне, й коронує всіх великих чемпіонів, швидке повернення в еліту — титульний бій — здавався для Володимира практично недосяжним. Але ні, розібравшись з екс-чемпіоном світу IBO Денеллом Ніколсоном, Кличко знову за один крок до «сімейного» пояса (Віталій їм володів рік — з 99-го по 2000-й).

Проте важливою причиною, через яку ми дивитимемось завтра на рингу саме Володимира, є його брат. Після «Бою року», як охрестили його двобій з Льюїсом світові ЗМІ, інтерес до прізвища Кличка в Америці просто колосальний. Несправедливо було б стверджувати, що Віталій лобіює інтереси молодшого брата, але факт залишається фактом. Ще ніколи в історії профі- боксу два брати не ставали одночасно чемпіонами в супертяжкій вазі. А американці, вони ж як діти, їм такий факт — як Кока-Кола на гамбургер. Віталій 24 квітня розбиратиметься з кривдником сім’ї Сандерсом, і в разі подвійної перемоги українців історична подія здійсниться.

Чомусь за Віталія ми хвилюємося менше. Він старший, досвідченіший, він, зрештою, пройшов випробування Льюїсом і «побив» грізного Кірка Джонсона. Та й ім’я наступної мішені, мабуть, лише розпалює його спортивну злість. Втім, і боятися за Володимира причин начебто немає. Його тренер Емануель Стюарт заявляє, що українець у відмінній формі. Вторить йому і сам Кличко. І ми йому віримо. Бо він себе зарекомендував мислячим бійцем. А це означає й уміння виносити уроки не лише з перемог, а й з поразок. Як це було, наприклад, усе в того ж Льюїса. Він програвав, але ставав сильнішим і досвідченішим.

Побажаємо й ми перемоги Володимиру в його титульному бої й запевнимо, що вболівати за нього буде вся Україна. Так само, як і 96-го, коли він завоював олімпійське «золото» Атланти у важкій вазі. Саме в тій, де традиційно царювали темношкірі, міцної статури американці. Такі, як Леймон Брюстер.

Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ
Газета: 
Рубрика: