Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Британські вчені здійснили прорив у лікуванні розсіяного склерозу

26 липня, 2006 - 00:00

Вражаючих результатів у боротьбі з розсіяним склерозом досягли вчені Центру неврології й нейрохірургії в Ліверпулі, які застосовували для лікування хворих комбінацію двох лікарських засобів. Нова терапія дозволила скоротити кількість рецидивів (загострень) захворювання на 90%, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Journal of Neurology.

У дослідженні під керівництвом Майка Боггілда взяли участь 27 пацієнтів, хворих на швидкопрогресуючу форму розсіяного склерозу. У всіх піддослідних хвороба протікала з загостреннями, які перемежовувалися спонтанними ремісіями.

Учені призначили пацієнтам курс протипухлинного препарату мітоксантрона, після якого призначали курс копаксона — препарату, який застосовують зараз для лікування розсіяного склерозу. П’ятирічні спостереження показали, що кількість рецидивів у пацієнтів, які отримували відповідне лікування, скоротилася на 90%. «Ефект настільки вражаючий, що ми підозрюємо синергетичну (таку, що взаємно посилює) дію ліків», — повідомив Боггілд.

Розсіяний склероз — прогресуюче захворювання, яке уражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок, що призводить до порушення відповідних функцій організму. Пацієнтів непокоїть м’язова слабкість, тугорухливість, порушення координації, що спричинює порушення ходьби, а також порушення статевої функції та втрату контролю над сечовипусканням.

Розсіяний склероз зазвичай починається в молодості, але може проявитися в будь-який період від 15 до 60 років. У США цим захворюванням страждають більше ніж 300 тисяч чоловік.

Нова терапія дає надію на нормальне життя хворим, яким в іншому випадку загрожує перспектива бути прикутими до ліжка, вважають учені. Зараз проводиться набір добровольців для більш масштабного дослідження, яке проводитиметься на базі десяти наукових центрів Великої Британії.

Газета: 
Рубрика: