Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Бути обережними і не панікувати

Навколо Києва укріплюють вісім блокпостів, метро оснащують технічними засобами перевірки, сховища перевіряють на готовність...
4 лютого, 2015 - 11:45

У столиці — посилені пости для охорони порядку. За словами головного міліціонера міста Олександра Терещука, у Києві зазвичай задіяно 1,5 тисячі осіб особового складу, сьогодні ж  — 2,5 тисячі. Розширюється кінологічна служба, яка працює на виявлення вибухівки. Злочинність, порівняно із січнем минулого року, зросла у столиці вдвічі. Правоохоронців турбує велика кількість зброї та вибухівки, яка є в громадян. Столична міліція називає ситуацію «абсолютно контрольованою», але просить громадян бути обережними і звертатися до правоохоронних органів у разі небезпеки чи  виявлення підозрілого предмета.

— За січень минулого року ми виявили шість одиниць незаконної зброї, якою було скоєно злочини, цього року — 50. Також протягом січня місяця були три випадки вибухів гранат. Усі факти розкриті, — розповідає очільник столичної міліції, генерал-майор Олександр Терещук. — Сьогодні в Києві посилено охорону всіх об’єктів, що якось пов’язані із життєдіяльністю міста. Ми розширюємо кінологічний центр метрополітену: нам потрібно більше помічників-собак. Є певні результати — вилучено зброю та вибухівку. Також разом із КМДА і МВС ухвалено рішення спільно посилити блокпости при в’їзді до столиці. Їх вісім. Це будуть невеличкі міцні споруди, які захищатимуть правоохоронців і снайпера. Ми перевірятимемо автомобілі на наявність зброї, вибухівки. Хочу попросити водіїв поставитися до цього з розумінням, бо ситуації бувають складні: є люди, які одразу дістають гранату, і їх треба знешкоджувати — іншого виходу немає, бо постраждаєш сам.

За словами представника СБУ Миколи Коломійця, сьогодні Служба безпеки розробила план перевірки об’єктів життєзабезпечення столиці — метрополітену, вокзалів, лікарень, мостів тощо. Як стверджує фахівець, триває робота над встановленням у метро невидимих технічних пристроїв, які скануватимуть пасажирів на предмет зброї чи вибухівки.

— У Києві діє оперативний штаб, створено оперативну масштабну групу для реакції на надзвичайні ситуації. Це — 82 особи і понад 20 одиниць техніки. В режимі тренування ми відпрацювали будь-які можливі події на різних стратегічних об’єктах. Також у співпраці з Державною службою з надзвичайних ситуацій ми відпрацьовуємо питання готовності укриттів. На сайті міської адміністрації ми розмістили перелік сховищ, які сьогодні розташовані як у підвалах житлових будинків, так і на підприємствах. Карта мережі сховищ є в онлайн-доступі на нашому сайті, — говорить заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Починаючи з 2 лютого працівники МНС спільно з представниками київської служби порятунку розпочали в Києві перевірку стану готовності сховищ. Йдеться про всі можливі укриття та сховища, нижче «нульового» рівня. Це так звані об’єкти подвійного призначення — все, що розташоване нижче першого поверху: підземні паркінги, переходи, станції метро і підвали житлових будинків. Також, за словами представників влади, «зараз розглядається питання щодо розміщення в місті спеціальних вказівників», за якими можна знайти укриття.

Фахівці просять громадян не панікувати, зберігати спокій та співпрацювати з міліцією. До речі, голова уряду Арсеній Яценюк доручив ДСНС донести до громадян інформацію, що бойовики маскують вибухові пристрої під дитячі іграшки, книжки, пачки від сигарет або пляшки з-під газованих напоїв. Про це він сказав під час виїзного засідання Державної комісії з надзвичайних ситуацій у Запоріжжі.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: