Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Центр допомоги онкохворим теж потребує допомоги

22 листопада, 2012 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Сьогодні головною державною установою у сфері боротьби з онкологічними захворюваннями є Національний інститут раку (НІР). Потужність лише однієї поліклініки інституту — 400 відвідин за зміну. Загальна кількість хворих у стаціонарі за дев’ять місяців 2012 року становила в абсолютних числах 11583, рівень охоплення спеціальним лікуванням на сьогодні становить 3 858 осіб. Це на 8% більше, ніж торік.

У Інституті раку людям з усіх куточків України надають допомогу — від амбулаторно-поліклінічної до високоспеціалізованої. Проте установа сама потребує допомоги. Передусім — кардинальної модернізації та реконструкції.

На балансі НІР є будівлі, побудовані ще 50 років тому, а існуючі інженерні мережі було прокладено понад 25 років тому. Якщо відкладати ремонт, установа навряд чи зможе якісно виконувати свої функції.

Саме тому Міністерством охорони здоров’я України розроблено низку заходів щодо реконструкції інституту. Зокрема, з лютого 2012 року відділення дитячої онкології переїхало до нового операційного корпусу на другий поверх. Відділення розраховане на 38 місць: шість одномісних і 16 двомісних палат, із них чотири — інтенсивної терапії. У відділенні також є два перев’язувальні кабінети, маніпуляційна, два медичні пости, ігрова, реабілітаційна кімнати. У будівлі поліклініки є свій кабінет прийому. Є пансіонат із сімейними кімнатами на 16 місць. Після ремонту в дитячому відділенні з’явився свій операційний зал, оснащений сучасною технікою. У розпорядженні діагностичної служби відділення є два комп’ютерні томографи, магнітно-резонансний томограф, устаткування для остеосцинграфії, ультразвукові апарати експерт-класу, дитячі цисто-, гастро- і бронхоскопи. У процесі діагностики використовуються сучасні методики: визначення онкогенів, інфекційних агентів методом ПЛР у реальному часі, FISH-гібридизація, проточна цитометрія, імунно-ферментний аналіз.

Проте на цьому НІР не зупинятиметься й продовжить реконструкцію. В ідеалі інститут перетвориться на величезний сучасний медичний комплекс із застосуванням найбільш передових європейських діагностик, а на його території буде побудовано Центр протонної променевої терапії. На сьогодні для таких масштабних перетворень зроблено перший крок — затверджено програму реконструкції і розширення НІР до 2032 року.

Перша черга вже стартувала поточного року. Вона передбачає реконструкцію інженерних мереж із урахуванням навантажень існуючих корпусів, будівництво нових корпусів радіології, патологоанатомічного корпусу і клініки № 3.

«На цьому місці з’явиться один із найпотужніших ресурсів Національного інституту раку — «Клініка консервативного лікування пухлин». Вона увійде до складу корпусів інституту під символічним для всіх православних християн номером три. Ми закладаємо цю капсулу з надією в серцях і молитвою в душі заради порятунку мільйонів життів і досягання перемоги людства у війні з раком. Віримо, що спільні зусилля подарують майбутнім поколінням не просто подолання хвороби, а допоможуть зберегти й передати їм багато наших ідей, знань, бажань і усмішок», — зазначила Раїса Богатирьова, перебуваючи на будівельному майданчику.

Також найближчого року буде зведено надземну галерею для об’єднання корпусів лікувально-діагностичного комплексу і підземну галерею для об’єднання лікувальних корпусів інституту з корпусами господарської зони.

Починаючи з 2013 року в планах Національного інституту раку здійснити реконструкцію існуючого корпусу клініки № 2 з організацією єдиного лабораторного центру з прибудовою корпусу Центру дитячої онкології. Також буде проведено повну модернізацію пральні із заміною устаткування на сучасне та реконструкцію корпусу дезвідділення з добудовою приміщення для утилізації медичних відходів категорії «Небезпечні» та «Особливо небезпечні». До 2015 року буде перебудовано господарський корпус для створення ефективної системи надання паліативної допомоги та проведено реконструкцію існуючого корпусу для створення відділення централізованого приготування розчинів.

Третю чергу реконструкції й розширення НІР розраховано на 2016 — 2022 роки. Вона включає реконструкцію існуючого корпусу клініки № 1, віварію і харчоблока.

І на останньому етапі в 2022—2032 роках буде зведено Центр протонної променевої терапії.

Ірина ПАВЛЮЧЕНКО
Газета: 
Рубрика: