Чи збережеться Свята Земля?
Як вважають учені, на Близький Схід чекає могутній землетрус — під загрозою виявиться не лише життя десятків тисяч людей, але й всесвітньо відомі святині — храм Гробу Господнього, мечеть Аль-Акса, Стіна Плачу. Приводом для занепокоєння стали дрібні поштовхи на території Ізраїлю, які стали частішими. Але за даними ізраїльських сейсмологів, землетрус силою понад сім балів може статися в будь-який момент. «Країна перебуває в сейсмонебезпечному районі та землетрус силою шість-сім балів за шкалою Ріхтера може призвести до загибелі не менше 16 тисяч осіб, 90 тисяч може бути травмовано і можливі значні матеріальні збитки в усій країні». У Єрусалимі буде зруйновано близько 17% будівель, зведених до утворення Ізраїлю й в перші роки його існування. За розрахунками вчених університету Беер-Шеви, з середини VIII століття могутні землетруси повторювалися на Святій Землі з перервою в середньому один раз на 84 роки. У результаті на території архітектурного заповідника, де розташовано розкопки стародавнього міста Хацор, заснованого у XVIII столітті до н.е., постраждало понад 80 унікальних предметів. (Interfax)
Знову про Туринську плащаницю
2010 року знову буде виставлено Туринську плащаницю — для всіх. Оголошення про чергову демонстрацію може бути зроблене в найближчі дні в ході візиту представників Туринської єпархії до Ватикану та їхніх зустрічей з Папою Бенедиктом ХVI. Як відомо, Папа є власником Плащаниці — він одержав її в дарунок відповідно до заповіту останнього короля Італії Умберто II. Тому, саме Папа повинний оголосити кардиналу Турина, що є її хранителем, про те, що святиня виставляється для всенародного огляду. У будь-якому випадку, демонстрація Плащаниці 2010 року відбудеться. (1998 році до Турина приїхало понад 2 млн. осіб, а 2000 року за два місяці її відвідало 500 тис. осіб) Дуже ймовірно, що до нового показу реліквії підштовхує наукове співтовариство, яке виступає з пропозиціями про проведення нових експериментів заради вирішення проблеми датування матерії. Дотепер учені вважали, що полотно плащаниці виткане в період між 1260 і 1390 роками. Це надто пізній період, щоб говорити про «саван», у який нібито було загорнуто Ісуса після його розп’яття. Цікаво, що в Туринській єпархії (католицька церква) Плащаницю називають усього лишень «лляним простирадлом, на якому відбилася фігура мертвої людини, яку було катовано і розп’ято». (Новости мира Религий)
Папа не прийняв запрошення українського Президента
Папа Римський Бенедикт ХVI не прийняв запрошення Президента України Віктора Ющенка відвідати цього року Україну. Відомо, що за час свого короткого перебування на посаді, Папа Бенедикт ХVI побував із візитами в дев’яти країнах. Сьогодні вже затверджено список країн, у яких він повинен побувати протягом 2008 року і внести зміни до цього списку неможливо. Тому найближчим часом Папа Римський не має можливості відвідати Україну. Але цілком імовірно, що Президент України зустрінеться-таки з Бенедиктом ХVI. Ще в травні минулого року Віктор Ющенко повинен був побувати у Ватикані й зустрітися з Папою Римським, проте, з якихось причин аудієнція не відбулася (Портал.Credo.ru)
Автокефальна церква Сербії — у розколі
За умов політичної нестабільності, якою знову охоплено Сербію після дострокових парламентських виборів і проголошення незалежності Косово, на грані розколу опинилася також Сербська православна церква (СПЦ) — одна з 14 загальновизнаних автокефальних церков православного світу. Архієрейський собор, який засідає в Белграді, самочинно передав функції 93-річного патріарха Павла голові-митрополиту Чорногорському Амфілохію. Патріархів, проте, обирають довічно, і тому частина архієреїв на знак протесту проти «самочинства» Алфілохія залишила собор, а в будинку патріархії почалися мітинги на користь патріарха Павла — він є дуже популярним серед віруючих, зокрема, через аскетичний спосіб життя і «некорисливість». У день відкриття Архієрейського собору патріарх, який перебуває в лікарні, не дав благословення ні на роботу собору, ні на передачу своїх повноважень головуючому. Більше того, він категорично відмовився іти у відставку. Проте, на офіційному сайті патріархії з’явилися заяви про те, що обов’язки патріарха «внаслідок тривалої хвороби предстоятеля» бере на себе Синод на чолі з владикою Амфілохієм. Ця ухвала суперечить Статуту СПЦ, відповідно до якого патріарха повинен заміщати старший за хіротонією архієрей, а не голова синоду. Старшим же за хіротонією в СПЦ є митрополит Загребський Іоанн. До того ж глaві синоду Амфілохію дорікають за контакти з «косовськими сепаратистами». Тим часом, із лікарняних палат надходять оптимістичні прогнози щодо здоров’я патріарха. Чи приведе це до стабілізації сербського кліру — велике питання. (Портал-Credo.ru)
Тоні Блер — релігійний миротворець
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер, який, як відомо, відразу після відставки «пішов» з Англіканської церкви до Католицької, має намір провести залишок життя в спробі об’єднати світові релігії. Напередодні відкриття свого «Релігійного фонду» в Нью-Йорку Блер зазначив, що саме віра допомагала йому приймати непопулярні ухвали, які він вважав правильними для країни. (The Telegraph)
Атеїзм по-японськи
В Японії неухильно росте число «невіруючих ні в що». Як показало опитування найбільшої газети «Йоміурі», проведене 17—18 травня, невіруючими вважають себе 72% респондентів, віруючими — 26%. Разом із тим, як свідчить статистика, в японському середовищі все більше поширюється абстрактний агностицизм (непізнаваність світу). Так, 56% опитаних вважають, що у природі існує щось, що перевершує людські сили сприймання. Міцні також традиційні уявлення: 94% опитаних заявили, що відчувають почуття поваги до душ померлих предків. Укладати шлюби 43% респондентів вважають за потрібне в день успіння Будди, а 42% японців проводять похорон у день спряження. 30% вважають, що після смерті душа людини перероджується, 24% — відходить до іншого світу, а 18% — зникає. В опитуванні, яке проводилося телефоном, взяли участь 1837 осіб. («Вокруг света»)
Жінки на Афоні!
Майже 1000 років (з 1060 року) на грецький півострів Афон не ступала нога жінки. Як відомо, на Афоні суворо заборонене перебування не лише осіб жіночої статі, але навіть самок домашніх тварин. Кажуть (жартують?), що навіть птахи не в’ють тут гнізд і не виводять пташенять. Сьогодні цю заборону було порушено: четверо молдованок тайкома висадилися на півострові, де розташовано 20 православних монастирів. Як повідомляє британська преса, серед служителів одного з монастирів Афона було виявлено чотири жінки й одного чоловіка (у віці від 27 до 32 років). Ченці відразу викликали поліцію. Поліцейським порушники розповіли, що припливли з Туреччини, заплативши за свій вояж 6300 доларів двом українцям, які підробляють у регіоні незаконними перевезеннями мігрантів. Про те, що перебування жінок у цій частині Греції забороняється законом, жінки, начебто, нічого не знали. Виявляється, порушення заборони — відповідно до грецького законодавства — може каратися позбавленням волі терміном до одного року. Ченці ж простили порушниць. (ВВС)
Непримиренний закон
Минулого тижня Ватикан («Конгреґація доктрини віри») заявив, що будь-яка жінка, що спробує висвятитися (стати священиком), чи будь-який єпископ, який спробує її «ординувати», автоматично відлучаються від Церкви за ці дії. цей декрет Конгреґації названо абсолютним, всесвітнім і таким, що набуває чинності негайно. Документ було опубліковано в щоденній газеті Ватикану «L’оssеrvаtоrе Romano» і є різкою реакцією на нещодавні спроби декількох жінок-католичок стати «священицями». Це мало місце в Сполучених штатах, де одна жінка не лише брала участь у церемонії висвячення, але й хотіла висвятитися. Єпископ Bernard повідомив із цього приводу, що звістка про намір жінки висвятитися, «дуже й дуже його засмутила» і що «своїм учинком вона сама себе відлучила від церкви»(!). (ВВС).