Християни Австралії об’єднуються
Як вважають багато оглядачів, у церковній історії Австралії сталася надзвичайна й важлива подія — об’єднання кількох християнських церков. Про це повідомив католицький лідер австралійського екуменічного руху єпископ Михайло Патней. 15 церков погодилися визнати загальне хрещення і служіння, мати спільне майно і духовенство та розвивати постійні тісні контакти між собою. Таке рішення церкви-члени Національної ради церков Австралії прийняли на останньому форумі, який нещодавно відбувся в Аделаїді. До складу церков, що об’єдналися, увійшли: католики, англіканці, Об’єднані церкви, лютерани та конгрегаціоналісти, Церкви Христа, квакери, Армія Спасіння та сім Православних(!) церков. Іншими словами — католики, протестанти і православні. Президент Ради церков Австралії Драйтон назвав цю подію надзвичайно важливим символом добрих намірів і надій, подією безпрецедентною, «яка могла статися тільки в Австралії». («The Age»)
Уряд Ізраїлю має намір дозволити світські шлюби
Як повідомив прем’єр-міністр Ізраїлю Арієль Шарон, найближчим часом розпочнеться обговорення законопроекту, що стосується дозволу громадянської реєстрації шлюбів у країні. Маються на увазі громадяни, які не можуть або не хочуть оформляти шлюб у той єдиний спосіб, котрий сьогодні прийнято у країні — через рабінат. Міністр юстиції Лейпід підтвердив, що громадянський шлюб надаватиме подружжю ті самі права, які сьогодні їм забезпечує релігійна церемонія шлюбу. Попри великі складнощі, Кабінет міністрів сподівається ухвалити цей закон — адже він дозволить вирішити соціальну проблему, яка існує з моменту заснування держави. Як сказав міністр юстиції, «люди самі вирішуватимуть, як їм оформляти шлюб — або за допомогою рабина, або через державний офіс. Сьогодні ж сотні тисяч громадян змушені виїжджати за кордон, щоб одружитися. Утім, багато членів уряду впевнені, що угоди в цьому питанні ніколи не можна досягнути і що Міністерство юстиції тільки розв’яже ще одну вибухонебезпечну дискусію у країні. «Такий законопроект призведе до підриву релігійної суті держави Ізраїль — це другий крок до деструкції суспільства!» (Перший крок — закриття Міністерства релігійних справ». («The Guardian»)
Татари не хочуть приймати ікону Казанської Божої матері
Як відомо, Римський папа Іван Павло II вирішив передати безвідплатно Російській православній церкви старовинну копію ікони Казанської Божої Матері, яка зараз знаходиться у Ватикані. Президія татарської організації «Всетатарський суспільний центр» виступила із зверненням до громадськості республіки під назвою «Ні символу колоніального ярма!», в якому різко протестує проти спроб «повернення» до столиці Татарстану Казанської ікони Божої Матері. «Ось вже кілька років триває непристойна політична метушня навколо так званої Ікони казанської богоматері, — мовиться, зокрема, у зверненні. — Як відомо, міф цієї ікони вигадали через деякий час після захоплення і руйнування незалежного Казанського ханства для ідеологічного обгрунтування колонізації татарських земель росіянами... Агресія проти татарської держави й геноцид корінного населення здійснювався у тому числі й за допомогою інсценованого православною церквою «отримання» святинь. Не буде перебільшенням сказати, що так звана Ікона казанської богоматері також є символом поневолення, колоніального пригноблення і приниження татарського народу». Скориставшись нагодою, татарські громадські діячі знову натякнули на необхідність покаяння Російської Православної Церкви за «колоніальну політику російської держави», подібно до того, як Ватикан «приніс офіційні вибачення корінним народам Латинської Америки за участь католицької церкви у злочинах колонізаторів». Татарський суспільний центр закликав «припинити ганебні ігри навколо релігійних символів російського колоніалізму й закрити тему, що ображає історичну пам’ять татарського народу раз і назавжди». У зверненні засуджено також дії «татарських чиновників», які марнують час і гроші «на справи абсолютно непотрібні, що ображають національну гідність татар і релігійні почуття мусульман у ситуації, коли місто задихається від безлічі невирішених проблем». («Русская линия»)
P.S. Чудотворну Казанську ікону, за легендою, знайшли 1571 року в околицях Казані після завоювання міста Іваном Грозним.
Грузини реставруватимуть портрет Шота Руставелі
Президент Грузії Михаїл Саакашвілі, який перебуває з офіційним візитом в Ізраїлі, відвідав православного Єрусалимського патріарха Іринея. Бесіда з предстоятелем Єрусалимської православної церкви торкалася проблеми, що виникла недавно у відносинах між Грузинською й Елладською (Грецькою) церквами. Йдеться про те, що незадовго до візиту Саакашвілі невідомий вандал пошкодив фреску ХIII століття, яка знаходиться в Хрестовому монастирі Єрусалима. Це єдине портретне зображення великого грузинського поета Шота Руставелі, що збереглося до наших часів. Хрестовий монастир, побудований грузинами ще у XI ст., століття по тому (після поглинання Грузинської православної церкви Російською православною церквою) перейшов під контроль Грецької церкви. Сьогодні саме на цю церкву грузинська сторона поклала відповідальність за акт вандалізму у Хрестовому монастирі. Патріарх Іриней (головний представник православ’я на Святій землі) висловив жаль з приводу події й погодився на участь грузинських священиків й учених у реставрації реліквії. Крім того, прилеглу до Хрестового монастиря вулицю було офіційно названо ім’ям Руставелі. Це сталося в урочистій обстановці в присутності президента Грузії. (РІА «Новости»)
Чому люди накладають на себе руки
Католицька церква опублікувала «жахливу статистику», яка свідчить про істотне зростання 2003 року кількості самогубств у Японії. Відповідно до офіційних даних, минулого року сталося 34427 самогубств, що на 7,1 % більше, ніж 2002 року. При цьому кількість самогубств серед молоді зросла на 57,6% (йдеться про студентів, учнів старших класів). Збільшилася також кількість людей, які добровільно пішли з життя у віці від 40 до 50 років. Це, головним чином, «невдахи» — люди, які збанкрутували в бізнесі або втратили роботу. 44,1% самовбивць становлять японці, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям; 29% — фінансові проблеми; 8,5% — сімейні негаразди. Як вважає Ватиканська конгрегація Євангелізації, ця страхітлива статистика є симптомом захворювання японського суспільства, виявом того, що людина стає дедалі розгубленішою, почувається дедалі нікчемнішою й непотрібнішою в сучасному світі. Світі, де на перших позиціях списку людських цінностей стоять технології й матеріальне багатство. Католицька церква Японії намагається протистояти відчаю особистості, підтримує добродійні громадські організації, заохочує роботу волонтерів, намагається протистояти поширеним почуттям байдужості й замкненого в собі самовдоволення, з одного боку, безнадійності й відчаю — з іншого. Як каже отець Харесіку, «сьогодні багато людей шукають того, в кого або в що можна вірити, — тільки це може утримати їх у цьому житті». Кількість християн-японців невелика, але зростає щороку. Сьогодні серед 127 мільйонів японців 53% сповідають національну релігію Японії — синтоїзм, 41% — буддизм, 5% — конфуціанство і тільки 1% християнство. («Zenit.org»)
Всесвітній Православний Собор — необхідний
Так вважає Голова Олександрійської церкви — однієї з найстаріших християнських церков світу — патріарх Олександрійський та всієї Африки Петро VII. На запитання кореспондента «Седмицы» (Москва) з приводу такого собору він відповів: «Я сподіваюся, що Собор відбудеться. Ми вважаємо, що проведення такого Собору необхідне. Не секрет, що накопичилося багато питань (з часу останнього VII Собору 787 року), які треба вирішувати. А це можливо тільки на рівні Всецерковного Собору. Процес підготовки Собору в якийсь момент припинився, але я сподіваюся, що він все ж відбудеться, на благо всіх православних». («Седмица.ru»)