Так ось, в середині листопада Кабмін своєю постановою зобов'язав усіх претендентів на посаду членів українського уряду або керівників інших центральних органів виконавчої влади, їхніх заступників, а також глав місцевих держадміністрацій надавати медичну довідку про стан здоров'я. (Усього ж, згідно з інформацією агентства Інтерфакс-Україна, кількість обов'язкових до надання документів сягає 12, в тому числі декларація про доходи за минулий рік — особиста й членів сім'ї).
Цим документом Міністерству охорони здоров'я і Головному управлінню держслужби доручено у місячний термін розробити й затвердити відповідні форму і порядок видачі медичних довідок про стан здоров'я претендентів на ці посади.
Отже, тепер у призначенні на посаду чи знятті з неї не останню роль відіграє зміст медичної картки.
Невідомо, як швидко урядовий апарат розбредеться по поліклініках з метою здачі всіляких аналізів і проходження різноманітних медоглядів. Невідомо також, скільки часу займе у нього чекання в чергах під кабінетами і скільки це буде коштувати. Але тільки чомусь здається, що огляди ці покажуть, що нинішні і майбутні члени уряду — найздоровіші, а відповідно — і найпрацездатніші люди в країні. А як же інакше? Посада зобов'язує.
КОМЕНТАР
Постанова Кабміну №2081 від 13 листопада надійшла до Міністерства охорони здоров'я кілька днів тому, і хто займеться її медичною складовою — вирішить міністр МОЗ, повідомив кореспонденту «Дня» Олександру ФАНДЄЄВУ начальник управління первинної медико-санітарної допомоги Василь Михальчук. Механізми такого медичного огляду, форма і порядок видачі довідок, на думку керівника прес-центру МОЗ Анатолія Волошина, поки що багато в чому неясні. Незрозуміло, наприклад, в яких лікувальних установах і якими лікарями буде визначатися стан здоров'я претендентів на високі посади, які порушення в роботі їхніх організмів можуть перешкодити просуванню до керівної посади, з якою періодичністю буде проводитися повторна перевірка, платними чи ні будуть медпослуги... Цілком очевидно одне — проблема існує (достатньо пригадати, з якою цікавістю світ стежить за станом здоров'я президента РФ Єльцина), її давно вирішують у демократичних державах і треба вирішувати у нас. Правда, навряд чи це стане серйозною перешкодою для чиновників, упевнений А.Волошин. У всякому разі, зараз діє дещо інша схема — спочатку людина сідає в жадане крісло, а потім вже лягає на обстеження, активно відновлює сили, оздоровлюється, оперується, лікує зуби і т.ін.