Перше запитання читача, який додзвонився, стосувалося перспектив створення в Україні професійної баскетбольної ліги. Володимир Анатолійович зазначив, що така перспектива буде можлива лише тоді, коли це дозволить інфраструктура клубів. Хоча б п’яти-шести. А на даний момент багато клубів просто не готові до цього фінансово. До того ж багато з них не можуть і не хочуть витрачати гроші на висвітлення своїх ігор по телебаченню, «а професійна ліга без професійного ТБ неможлива», сказав Волков, який про це знає не з чуток. Ще не так давно він виступав у НБА, де спортивні трансляції і гроші мало не синоніми.
Порушили на зустрічі й тему дитячого баскетболу. Волков висловив надію, що у бюджеті з’являться гроші на цей напрям і зазначив, що цьому питанню повинне приділяти час Міністерство освіти. Крім того, потрібно підіймати баскетбол на місцях, відкривати приватні школи. Зрозуміло, що зробити це нелегко, але щоб зацікавити молоде покоління, повинні докласти зусиль уже самі баскетболісти, демонструючи результати, після яких хочеться піти навчитися грати у баскетбол. До речі, поділився Волков і хорошими новинами. Незабаром до американського Далласа вилітає наша «молодіжка», де виступить у турнірі з однолітками.
Природно, на прямій лінії не могло не йтися про БК «Київ». На жаль, Олександр Анатолійович обнадіювати уболівальників не став. Швидше за все, з наступного сезону команду залишить литовський тренер Ігорс Міглієнікс. До нього, незважаючи на не зовсім вдалий виступ киян минулого сезону, керівництво клубу претензій не має, просто БК «Київ» навряд чи зможе знайти кошти для оплати цього кваліфікованого фахівця. Ще одна втрата — В’ячеслав Євстратенко, який уклав договір із фінансово стабільнішим клубом, чемпіоном України 2002 — 2003 рр. маріупольським «Азовмашем». А схема роботи київського клубу, окреслена чотири роки тому, — у рік його створення, явно не спрацювала, підкреслив Волков, тому щось мінятимемо. Крім того, місто Київ не йде назустріч «Києву» — клубу. У команди Волкова, як і раніше, немає власного приміщення, і вони орендують спорткомплекс «Меридіан». Що ж буде, якщо його хазяїн раптом зміниться чи приміщення перепрофілюють? А мрія в олімпійського чемпіона — побудувати у Києві спеціалізований Палац спорту для баскетболу, оскільки той, розташований на Спортивній площі, з ряду причин баскетболістів не влаштовує. Проте гроші на це начебто знайшли, але актуальним залишається питання, де ж побудувати спортивну споруду в столиці.
«Баскетбол переживає кризу», — відповів Волков на запитання, чому так мало в Україні кваліфікованих розігруючих. «Десять років тому в нас був Ігор Харченко, і тепер знову ж таки він» (який, до речі, відмовився нещодавно грати за збірну. — Авт. ). Щодо квоти легіонерів Волков був категоричний. Клубу дозволять заявляти двох іноземців, максимум трьох, але вже з істотною доплатою. Зате кістяк збірної України місцеві баскетболісти і легіонери становлять у співвідношенні 50:50. І це радує. Потрібно розкручувати чемпіонат України, вважає Волков. Стосовно тренерських перспектив, Олександр Анатолійович резонно заявив, що доки інфраструктура всієї галузі не налагодиться, то про це й думати нічого. Адже якщо не він нею займатиметься, то хто ж?..