Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Читачі шукають правду і... якість. I знаходять

Ми продовжуємо публікувати відгуки на новинки «Дня». Ті ж, хто досі їх не придбав, можуть зробити це на сайті або на нашому стенді на фестивалі ГОГОЛЬFEST
25 вересня, 2015 - 12:32
НОВИНКИ «ДНЯ» ВЖЕ МОЖНА ПРИДБАТИ В 56 КНИГАРНЯХ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ, А ЗОВСІМ СКОРО ЇХ СТАНЕ ЩЕ БІЛЬШЕ. ДІЗНАТИСЯ АДРЕСИ КРАМНИЦЬ, ДЕ МОЖНА КУПИТИ НАШІ КНИЖКИ, ПРОПОНУЄМО НА САЙТІ «ДНЯ». СТЕЖТЕ! / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Правда від «Дня» має дійти і до сіл, і містечок...

Рідне містечко головного редактора «Дня» Лариси Івшиної — Локачі Волинської області — отримало наші новинки, і перші читачі вже діляться враженнями.

Першим читачем, який взяв у руки цьогорічні книжкові новинки «Дня», у Локачах була мешканка села Білопіль Зоя Федула. Вона зайшла в Локачинську районну бібліотеку зробити ксерокопію, а тут саме директор закладу Людмила Григорівна Мариняк розпакувала посилку із Києва... «А чи будуть такі книжки в нашому селі? Вони тут дуже потрібні!» — переглянувши новинки, одразу запитала пані Зоя і довго не хотіла випускати книжки з рук. Тепер, каже, буде чекати, доки й до Білопілля дійде черга з книжковими новинками «Дня».

Звісно, в Локачинській районній бібліотеці дуже раді тому, що відома землячка, уродженка містечка Локачі Лариса Івшина (Жаловага), значна частина дитинства і юності котрої пройшли в стінах цієї бібліотеки, не забуває про малу батьківщину. І торік отримали посилку від головного редактора «Дня» з новими виданнями, і тепер. Навіть несподівано для себе. Бо розуміють, що хоч як би хотілося книгозбірні мати такі видання у своєму фонді, але українські реалії утримання бібліотек за залишковим принципом не дають на те особливих шансів. А люди і в маленьких містечках, і в селах хочуть читати те, що істинне, те, в чому правда, а не пропаганда.

Бібліотекар читального залу Галина Марчак розказує, що в Локачах за останні роки сформовано своєрідну «культурну колонію». Це — люди, які приїжджають у Локачі, приходять у районну бібліотеку, щоб почитати свіжий «День». Його передплата — це також дарунок землячки, котра розуміє, що таке інтелектуальний голод, і як важливо його задовольнити. Торік за книжками «Дня» («Україна Incognita. ТОП-25», «Апокрифи Клари Гудзик», альбом «Люди Майдану. Хроніка») у бібліотеці провели не один захід. Нині з них сформували чергову книжкову виставку і обрали їм місце на поличці під назвою «У країні розумних думок». Нинішні новинки ще тільки отримали. Але вже тішаться й планують, кому і яку книжку дати почитати першому, по якій і де проводити читацькі конференції. Галина Марчак, організатор більшості масових бібліотечних заходів у Локачах, вже знає, що обговорюватиме ці книжки й зі старшокласниками, й із учнями місцевого профтехучилища, а оскільки в Локачах створюється військкомат, то хоче поспілкуватися й із тими, кого призвуть захищати Батьківщину.

ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Головне, каже директор бібліотеки Людмила Мариняк, що газета «День» видає книжки вчасно. Ті, на які в суспільстві є попит. Зараз люди багато питають, де можна прочитати правду про неоголошену війну; про те, які політичні особи сприяли нинішній ситуації в Україні; про те, що робилося насправді на Донбасі напередодні так званого АТО і на його початку. А це, каже, переглянувши новинки «Дня» і описане якраз у книгах «Котел», «Я — свідок», «Катастрофа і тріумф». І таки більше людей почали цікавитися історією землі, на якій живуть, тому і «Повернення в Царгород» буде особливо запитаним.

«День» поцікавився і думкою людей, які знають книжкові видання газети, пропагують їх заради того, щоб культурна «колонія» в Локачинському районі все більше розширювалася.

«МИ МАЄМО ЧИТАЧІВ НА ТАКУ ЛІТЕРАТУРУ»

Любов ЛЕВЧИК, завідувачка бібліотеки-філії села Затурці:

— Із районної бібліотеки повідомили, що по екземпляру новинок «Дня» отримає і наш філіал. У нинішній час це справжнє свято, бо ми маємо читачів на таку літературу. Я вже знаю, що «Повернення в Царгород» завезу додому колишньому вчителеві Івану Івановичу Гіргілю. Він особливо цікавиться літературою про історію України, її місце у світі, але не має через літа вже здоров’я сам прийти у бібліотеку. Зате прочитає та поділиться думками та фактами з прочитаного з людьми, які його провідуватимуть, а це не один десяток. А ось Харитон Пилипович Сегейда, колишній вчитель історії, ще й сам старається піднятися на другий поверх приміщення, в якому розташована бібліотека. Часом я зношу замовлені книжки йому вниз, але ж йому так хочеться побути в атмосфері книгозбірні, поспілкуватися з такими ж, як сам, затятими книгоманами, любителями літератури серйозної, а не розважальної. Читають книжки «Дня» — ми маємо, на щастя, і дещо з видань минулих років — письменниця Галина Ушакова, вчителі теперішні, студенти, все від «Дня» перечитали у нас працівники Музею-садиби В’ячеслава Липинського. Ще й не один захід провели за допомогою цієї літератури. Буде у нас і книжка «Катастрофи і тріумф», то першим її читачем стане завідувач музеєм Липинського Віталій Кушнір. Правда сучасної війни його цікавить особливо. Ми дуже дякуємо головному редактору газети «День» Ларисі Івшиній, завдяки їй поповнюємо свій фонд книжками, які я називаю одним словом: цінні. Якби не підтримка «Дня», наскільки біднішими в духовному плані були б наші люди! Хочу представити книжкові новинки «Дня» учасникам обласного семінару бібліотекарів, який відбуватиметься й у нашій філії. Щоб знати, що є така література, без якої сьогодні сільська бібліотека — напівпорожня.

«КНИЖКИ «Дня» ЦІНУЮ ЗА ПРАВДУ»

Василь ДЕМИДЮК, голова Локачинської районної ради:

— І сам читаю книжки, видані «Днем», й інших, як кажуть, запрошую. Я — історик за фахом, мені це цікаво, але ще цікавіше ділитися прочитаним з іншими. Тому прочитаю щось із новинок і виступаю перед старшокласниками, у районній бібліотеці... Книжки «Дня» ціную за правду. Якось так ми, українці, живемо, що все наступаємо на ті самі граблі, не вчимося ні на помилках своїх, ні на помилках чужих. Я бачу причину в тому, що суспільну думку сьогодні значною мірою все ж формує телевізор, Інтернет... Не хочу ображати всіх журналістів, але нині журналістика така, що часто служить не правді, а господарю. Поменшало, на мою думку, й фаховості. Бог дав Україні непросту долю й непросту історію. Без осмислення її уроків не можемо сподіватися на краще. А ми часто більше знаємо історію сусіда, більше нею цікавимося, а самі плекаємо в собі комплекс меншовартості. «День» якраз і дозволяє позбутися цього комплексу, відчути свою національну ідентичність.

ОРИГІНАЛЬНЕ І ВАЖЛИВЕ ВИДАННЯ

Сергій КОТ, кандидат історичних наук, керівник Центру досліджень історико-культурної спадщини України:

Бібліотека газети «День» поповнилася ще одним оригінальним і важливим виданням — книжкою «Повернення в Царгород». Вона послідовно продовжує вже легендарні попередні книжки «Дві Русі» та «Сила м’якого знака», ініційовані та видані колективом газети під керівництвом її головного редактора Лариси Івшиної. Тим самим усі ми є свідками народження унікальної книжкової серії, об’єднаної в єдине ціле від творчого задуму та концептуальних засад до дизайну в оформленні. «Повернення в Царгород» є ще одним важливим камінчиком, який створює той фундамент національної історичної пам’яті, без якого є неможливим повноцінне формування національної самосвідомості, без якої своєю чергою неможливе подальше формування сучасної української політичної нації.  

Назва книжки — «Повернення в Царгород» — уже з обкладинки повертає нас до духовних витоків нашої християнської цивілізації, яка піднесла «мати городів руських» Київ до рівня духовних столиць давньої європейської цивілізації та ствердила Київську Русь як частину цивілізованого світу — рівну серед рівних. Книжка є дуже конкретною відповіддю тим «викрадачам нашої історії», які досі наполегливо намагаються привласнити собі спадщину Київської Русі, безсоромно вкравши її в українців, відмовляючи їм тим самим у праві на існування на власній землі. 

Тридцять два історичні нариси, дев’ятнадцять авторів, серед яких такі відомі імена, як Сергій Кримський, Оксана Пахльовська, Валерій Смолій, Валерій Степанков, Петро Кралюк, Володимир Ричка, Тарас Чухліб, Володимир Панченко, Дмитро Степовик та інші, а серед упорядників Лариса Івшина та Ігор Сюндуков — уже це говорить про масштаб нового видання «Дня». Як фрагменти давньоруської мозаїки вибудовують цілісне зображення, так окремі нариси книжки дбайливо формують справжню картину історичного минулого України. Водночас глибоко-наукові за змістом матеріали подані напрочуд легкою, доступною до масового читача мовою. І в цьому є очевидна перевага цього видання над науковими монографіями. Адже донесена до масової свідомості Правда — це найбільш благородна та найбільш ефективна зброя у боротьбі за душі і серця людей.

«Розчистити шлях до майбутнього» — так у передмові до книжки головний редактор «Дня» Лариса Івшина сформулювала ключове завдання, яке вона окреслила перед нею. Глибоко переконаний, що це завдання буде виконане і надзвичайно вдячний долі та колективу «Дня» за участь у цьому чудовому проекті.

«КОТЕЛ» ВКРАЙ ВАЖЛИВА КНИЖКА, АДЖЕ ВОНА ПОКАЗУЄ ВИТОКИ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ»

Олександр ТКАЧЕНКО, генеральний директор «1+1 медіа»:

— Я впевнений, що це вкрай важлива книжка, адже вона показує витоки проблем сучасної України. До того моменту, поки не будуть розслідувані найбільші злочини в Україні, такі, наприклад, як справа Георгія Гонгадзе чи Вадима Гетьмана, то на кожному новому етапі розвитку Україні ми будемо повертатись до тих самих проблем. Кожного разу, коли в країні нехтували однією з важливих цінностей, починались критичні перетворення та негаразди. Ця збірка — нагадування про те, що якщо ми прагнемо побудувати сучасну європейську Україну — ми маємо відстоювати свої цінності. Наразі дуже важливо щоб ця книжка набула розголосу та здобула гідну оцінку від суспільства.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: