Незабаром — травневі свята, а відразу за ними — сезон відпусток. Ті українці, які звикли відпочивати в Криму, нині шукають альтернативу звичним канікулам. Дехто вже обрав для себе закордонні пляжі, інші ж підшуковують якісь варіанти в Україні. Експерти туристичного ринку радять скористатися ситуацією, щоб відкрити для себе нові місця та маршрути. Наприклад, замість моря провести відпустку в горах чи біля озер. Загалом же — варіантів достатньо, все залежить лише від побажань людей та бюджету. А вибирати є з чого: від гірських походів у Карпатах до запальних дискотек у Одесі, говорять туроператори.
КАРПАТИ, МЛИНКИ І ОДЕСА
«Пропонуємо поїхати в Карпати, наприклад у Яремче. Напівлюкс на двох у комфортабельному будинку коштуватиме 270 гривень за добу. Особливостями відпочинку можна назвати кінні прогулянки, екстремальні походи в гори. Все це входить до вартості проживання. Крім того, на подвір’ї будинку є мангал та альтанка, — розповідає Олена Шпетько, представник тернопільського туристичного агентства «Орлан» — Цікавими як для іноземних, так і для українських туристів є печери в Млинках, розташовані у Тернопільській області. Спелеотуризм набуває зараз популярності. Ночівля у пансіонаті неподалік печери коштуватиме від 60 гривень. Разом із екскурсією — 75. Для студентів пропонуємо Шацькі озера, а саме — село Гряда. Всього 50 гривень за добу. Охочим покупатися підійде озеро Світязь, де можна взяти в оренду човен. А за два кілометри від місця проживання знаходяться лікувальні грязі».
Представник агенції «Віванта», розташованої у місті Запоріжжі, переконує обрати для відпустки місто Львів. «Ціна проживання — від 16 євро, залежно від кількості зірок у готелю. Кількість днів можна узгодити. Тут є цікаві пішохідні екскурсії містом, дегустація кави.
Директор туристичної фірми «Орнамент України» Олена Казьміна також радить Карпати. «Любителям пасивного відпочинку я б порадила відвідати Закарпаття. Тут надзвичайно м’який клімат та оксамитове літо, яке наступає у вересні-жовтні. Це Воловецький, Межигірський райони. Ціна проживання від 50 гривень за добу, харчування — ще 100 гривень, але врахуйте, що це смачна домашня кухня.
Можна вибрати і Прикарпаття, але влітку тут буває мінлива погода, хоча переважно тепло. Це — для тих, хто любить активний відпочинок, тут є можливість гірських походів. Це Верховинський, Яремчанський та Косівський райони Івано-Франківщини. Ціна путівки така ж, як і у Закарпатті», — розповідає експерт.
ЛЮБИТЕЛЯМ МОРЯ: ОЧАКОВ, КОБЛЕВО, КАРОЛІНО-БУГАЗ...
Щодо відпочинку на морі, то Олена Казьміна радить два відомих українських курорти на материковій Україні: «Тим, хто бажає оздоровитися, рекомендуємо поїхати в Херсонську область. Вона відома своїми чистими піщаними пляжами. Така альтернатива підійде туристам з дітьми. Доба проживання у приватному готелі за п’ять — десять хвилин від моря коштуватиме в середньому 100 гривень, трьохразове харчування аналогічно — від 100 гривень. Другий варіант — Одеса. Це історичне місто, і тут є на що подивитись. Цікаві екскурсії та дискотеки чекають на активних студентів. Проте ціна трошки вища: від 150 гривень за добу. Також можна поїхати до Затоки і на Кароліно-Бугаз, що неподалік Одеси, або у Миколаївську область — до Очакова чи Коблева».
Світлана Трохимчук, директор туристичного агентства «Мрія» розповідає, куди податися цього літа любителям моря. «Ми пропонуємо тури у Затоку на Одещині, Бердянськ, у Миколаївську область, Херсонську, Запорізьку. Цьогоріч у Білгород-Дністровський люди, мабуть, не поїдуть, тому що ця територія знаходиться близько до кордонів з Росією. Ми ще не знаємо, на що буде попит. У минулі роки до цих міст приїжджали і білоруси, і росіяни. Ми намагаємось вже зараз рекламувати наші тури, але точної ситуації з цінами ще не знаємо», — розповідає вона.