Україна дивовижна країна — країна розумного і працелюбного народу. Але цьому народу, мабуть, не дуже таланить. Майже дванадцять років незалежності ми «розбудовуємо» державу, проводимо реформи, пишемо закони, прориваємося до Європи, до США, до Росії, до Азії, ростимо еліту й приватизуємо майно. При нинішньому стані справ у нашій країні немає можливості знайти оптимальний варіант управління державою. Це розуміють вже всі. Доки в людей, які працюють у структурах влади, на першому плані — прагнення особистого збагачення, будь- який владний устрій буде неефективним. Усе залежить від людського чинника і сил, які керують людиною, і чинники ці, в основному, незмінного характеру.
Щоб уникнути прорахунків, зловживань, некомпетентності, які завдають збитків державі і кожному з її громадян, необхідно створити (наскільки це можливо — незалежний) департамент розвитку держави. Він повинен мати свою науково-дослідну базу й займатися аналізом і виробленням рекомендацій для президента, Кабінету міністрів і Верховної Ради. А також експертизою прийнятих рiшень. При цьому прораховуватимуться перспектива розвитку країни загалом і в окремих галузях економіки, внутрішня та міжнародна політика, зіставлення сьогоднішніх можливостей держави з потенційною перспективою. На основі вивчення всіх чинників можна буде розробляти стратегію й тактику розвитку держави, коли політичне рiшення не шкодить економіці держави, а економічне рiшення — політиці.
Департамент розвитку держави буде корисним політикам, бізнесовим структурам, народним депутатам, які дійсно піклуються про процвітання країни. У цьому департаменті вони зможуть отримати точну, перевірену й проаналізовану інформацію.
Важливу й велику роль у виведенні держави з кризи відіграє також почуття патріотизму. Необхідно виховувати патріотичні почуття у громадян нашої країни, незалежно від національної, релігійної та класової приналежності. Це може дати в майбутньому могутній стимул та імпульс для розвитку держави. Проте лише на історії патріотичних почуттів у людей не виховати. Пригадайте ентузіазм першого року незалежності! Я не беруся розмірковувати про те, хто винен, що наше нинішнє життя дуже далеке від того, яке нам обіцяли. І якщо основна маса громадян вважає свою державу нікчемною, то ні про який патріотизм урядовців, народних депутатів і громадян говорити не випадає. Виховання патріотизму приходить з сьогоднішнім днем.
Візьміть громадян США чи Франції, вони дуже пишаються своєю державою, своїм способом і рівнем життя, усім вітчизняним. На чому базується їхній патріотизм? На стабільному і високому рівні життя, на впевненості, що правлячі структури ніколи не підуть проти їхніх інтересів. Будь-який чиновник сто разів подумає, перш ніж спробує прийняти ухвалу, яка принесе вигоду особисто йому, а не державі. Це гарантується прозорістю влади, гарантованими правами ЗМІ донести інформацію до громадськості. Розвинена система ЗМІ цих країн гарантує будь-якому громадянинові чітке дотримання його прав, інтересів і свобод. У полі зору журналістів перебувають усі структури, які забезпечують стабільність і розвиток держави, а також — правоохоронні структури, банківські системи, системи соціального захисту, екологія та інше.
Щоб люди пишалися своєю країною, необхідно підвищувати їхній добробут, ефективно захищати їхні права і свободи. Я вважаю, якщо ми налагодимо все в нашій країні, то патріотизм у нас з’явиться в кожній родині. І ті, хто поквапився покинути свою хвору Батьківщину, повернуться назад.
І ніколи не можна забувати про честь, обов’язок, совість і мораль. Свою Батьківщину потрібно любити й робити все, щоб нею можна було пишатися.