З 19 по 22 квітня цього року Національний природний парк «Голосіївський» разом із Міжнародним благодійним фондом «Україно! Я за тебе!» провів акцію, покликану одночасно допомогти самотнім літнім людям та покращити стан довкілля — День врятованого дерева. Активісти зібрали вторинну сировину — макулатуру та пластикові пляшки. Пляшки здали на утилsізацію, а макулатуру — перевізнику. За половину виручених коштів планують закупити й висадити саджанці в Голосієві, іншу половину віддадуть як фінансову допомогу Будинку ветеранів сцени ім. Н. Ужвій у Пущі-Водиці (там нині постійно проживають 18 літніх людей, для яких найдорожче у світі — це увага, турбота і вдячність). В акції взяли участь 103-тя та 125-та київські школи, школа «Екологія і культура», фінансовий ліцей.
Щодня чуємо про масові вирубування лісів, забудови, аварії, розливи нафти. Як результат — повені, землетруси, скорочення біорізноманіття, танення льодовиків і глобальна зміна клімату. Також доведено, що вирубка лісів більше впливає на зміну клімату, ніж викиди транспорту. В той час викиди парникових газів, пов’язані з виробництвом паперу, в три рази перевищують викиди всієї авіації світу. Тож ця акція орієнтована на виховання культури споживання та популяризацію вторинної переробки ресурсів.
Зменшення споживання целюлозно-паперових матеріалів і повторна їх переробка прямо пропорційно сприяють збереженню лісів, відновленню та збереженню екосистем, вирішенню енергетичних та екологічних проблем, насиченню внутрішнього ринку більш дешевою паперово-картонною продукцією, зменшенню навантаження на полігони. Мета нашого проекту — пояснити й показати, як, свідомо дотримуючись розумних і практичних принципів економії, можна принести вагому користь і природі, й людям. Кожен із нас впливає на процеси, які відбуваються на планеті Земля. Докладаючи невеликих зусиль, людина може досягти великих результатів.