На Дніпропетровщині мешканці села Єлизаветівка погрожують винести вотум недовіри своїй сільраді. На підтримку проведення місцевого референдуму висловлюється дві треті односельців. Напружена ситуація виникла через те, що на позачерговій сесії депутати усунули з посади сільського голову Максима Голосного. Сам молодий голова вважає таке рішення незаконним і складати повноваження доки не збирається. На його думку, за лаштунками подій стоять районні чиновники, які приїжджали в Єлизаветівку і зустрічалися з депутатами. Як розповідає М. Голосной, протистояння з керівництвом Петриківського району почалося в січні цього року, коли він виступив проти вилучення грошей із сільського бюджету до бюджету району. «Бюджет нашого села становить 2 мільйони 570 тисяч гривень, що є одним з найвищих показників для сіл області, — розповів голова на прес-конференції в Дніпропетровську. — Його наповнення відбувається за рахунок відрахувань Орельської птахофабрики, тепличного комбінату «Дніпровський», котеджного містечка й низки невеликих підприємств. Але село вважається багатим лише на папері, а насправді — одне з найбідніших у регіоні. Тому одним з пунктів моєї передвиборної програми стала боротьба за бюджет». 14 січня на сесії сільради було ухвалено, що всі гроші залишатимуться в розпорядженні сільради. Проте цій ухвалі передувало інше рішення Петриківської райради про вилучення коштів на утримання бюджетних установ, які задовольняють спільні інтереси громад населених пунктів району, всього близько 1 мільйона 799 тисяч гривень. «Тепер із сільського бюджету гроші вилучають без нашого відома, що є порушенням. Адже сільрада, як і міськрада, є базовим органом місцевого самоврядування — вона не підпорядкована райраді, а районній адміністрації підпорядкована лише по лінії виконавчої влади», — зазначає опальний голова. Як наслідок, почалися судові справи. М. Голосной визнає, що Єлизаветівка має вносити кошти до районної скарбниці, але названу суму вважає надмірною. Адже, крім адміністративного апарату, сільраді потрібно утримувати дитячий садок, бібліотеку, будинок культури, ремонтувати дороги, оплачувати зовнішнє освітлення. А поки що гроші з рахунків продовжують знімати через казначейство.
Ще однією причиною протистояння М. Голосной називає землю. Як сільський голова, він наполягав на чіткому визначенні кордонів Єлизаветівки з Дніпродзержинським та Петриківським районом, аби поставити бар’єр незаконному виділенню земельних ділянок. Ще один істотний момент: Єлизаветівка розташована біля Блакитного озера, де охочих отримати наділ під забудову більше ніж досить. Це, впевнений М. Голосной, і спричинило велике обурення депутатів та чиновників і, як наслідок, змову з метою повалення сільського голови. Тим паче, що раніше він неодноразово виступав на захист водоймища, на берегах якого влаштували ринок. Крім того, влітку цього року з подачі голови було порушено ще одне «незручне» питання — про збереження Петриківської фабрики народних промислів, де невідомі почали різати верстати на брухт.
Сільський голова вважає, що позачергова сесія Єлизаветівської сільради проходила з порушеннями законодавства — за відсутності сільського голови і секретаря сільради, заздалегідь не було підготовлено необхідних документів. Після сесії робилися спроби опечатати кабінет голови, поміняти замки на вхідних дверях до сільради і навіть поставити охорону. М. Голосной заявив, що не визнає рішення депутатів і збирається далі працювати на посаді, доки не буде виконано вимог закону. Тим часом прибічники голови, за його словами, зібрали в Єлизаветівці понад 830 підписів місцевих мешканців за проведення референдуму про дострокове припинення повноважень сільської ради. Сам М. Голосной звернувся з листами до Президента України, голови Дніпропетровської облдержадміністрації та до правоохоронних органів, називаючи події в Єлизаветівці «рейдерським захопленням» влади.