Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дев’ятирічна скрипалька Варвара Васильєва завдяки «Дню» побувала у столиці Франції

«Я вже пишу музику, присвячену Парижу...»
4 жовтня, 2013 - 11:32
ВАРВАРА ЗАВЖДИ МРІЯЛА ПОТРАПИТИ ДО ЛУВРУ, ЩОБ ПОБАЧИТИ ЗНАМЕНИТУ «ДЖОКОНДУ», ВЕНЕРУ, НІКУ ТА КАРТИНИ ДЖУЗЕППЕ АРЧІМБОЛЬДО. ДІВЧИНКА ІЗ ЗАХВАТОМ РОЗПОВІДАЄ ПРО СВОЮ ЗУСТРІЧ ІЗ МИСТЕЦТВОМ ТА ПРИГОДИ У ВЕЛИЧЕЗНИХ ЗАЛАХ МУЗЕЮ. ТЕПЕР ВАРЯ МРІЄ ВІДВІДАТИ У ПАРИЖІ МУЗЕЙ РОДЕНА ТА ЦЕНТР ЖОРЖА ПОМПІДУ / ФОТО НАДАНО ВАРВАРОЮ ПАСІЧНОЮ

Читачі нашого видання вже добре знайомі з «юною зірочкою» Варею. У березні цього року тоді ще четвертокласниця Варвара Васильєва стала першою українською учасницею Міжнародного музичного конкурсу Bravo у Бельгії, де посіла перше місце у своїй віковій групі — серед найменших учасників (до 10 років). А за кілька тижнів до цього почалася дружба між родиною Варі та «Днем». Коли стало відомо, що дівчинка має шанс заграти на цьому фестивалі, батьки почали шукати можливості оплатити їй дорогу в Бельгію і назад. Ці пошуки привели їх до редакції «Дня»... Ми ж, у свою чергу, звернулися до компанії «Миронівський хлібопродукт», яка й допомогла фінансово юній скрипальці. Після цього ми почали ретельно відслідковувати всі здобутки і перемоги Варі, щиро радіючи тому, як упевнено і цілеспрямовано дівчинка втілює в життя свої мрії. А незабаром сталася ще одна дивовижна історія. І теж — про втілення мрій!

17 травня цього року в історичному дворику на Андріївському узвозі «Фонд сприяння ініціативам газети «День» зібрав однодумців — друзів, партнерів, читачів та колектив «Дня». Зіграти на цьому весняному вечорі запросили й Варю. Вона підкорила всіх присутніх своїм виконанням етюду Мазаса № 25 та фрагменту третьої частини Концерту № 9 Лучано Беріо. Їй також випала місія власноруч обрати переможця розіграшу квитків Київ — Париж — Київ від компанії «Аквавіта-тур», витягнувши з вази чиюсь візитку... Щаслива візитка виявилася візиткою Євгена Марчука і він миттєво подарував виграні квитки юній скрипальці. Особливого настрою моменту додало те, що напередодні Варя написала твір про те, як мріє побувати в Парижі...

І от на днях Варя з мамою Юлією Пасічною і молодшою сестричкою Меланкою завітали до редакції «Дня», щоб розповісти про нові здобутки та перемоги Варі та поділитися враженнями від столиці Франції.

«НІМЕЧЧИНА: СВІТ ЧИСТИХ МІСТ»

Це літо у Варі було насиченим концертами та подорожами. В кінці липня дівчина поїхала у Німеччину. Там вона взяла участь у ювілейному Х Міжнародному молодіжному музичному фестивалі в Родахталі. На фестивалі дівчинка вперше зіграла з оркестром — з Берлінським! Керував оркестром із 45 музикантів 30-річний диригент Андреас Шульц.

ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Крім Варвари, Україну на фестивалі представляли також тріо — скрипка, віолончель і фортепіано — учнів Київської спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. М.Лисенка при Національній музичній академії України. Загалом у фестивалі взяли участь діти та молодь віком від 5 до 25 років із Бельгії, Латвії, України, Чехії, Франції, Англії, Австрії та інших європейських країн, а також із різних куточків ФРН, наприклад Тюрингії та Баварії.

«Наші діти були найкращими. Варя взагалі працювала не покладаючи рук — за один день навіть зіграла два концерти в різних місцях. До того ж вперше з Берлінським оркестром — і на площі міста!» — не приховуючи радості й гордості за доньку, розповідає мама Варі Юлія Пасічна.

«Німеччина — це світ чистих міст. Там все було настільки чисто, що аж дивовижно!» — ділиться найяскравішими враженнями від країни Варя.

ПАРИЖ: «ДЖОКОНДА», ВЕНЕРА, ПІКАССО...

А вже через чотири дні після повернення з Німеччини Варя з мамою знову спакували валізи і вирушили у Париж.

«Я дуже багато чула про Париж — про Лувр, «Джоконду», Ейфелеву вежу, Венеру, Ніку. Мені дуже хотілося все це побачити на власні очі, побувати в Нотр-Дамі, в музеї д’Орсе. Хотіла сходити і в Центр Жоржа Помпіду, подивитися на картини Пікассо, які я дуже люблю за стиль. Це був для мене дуже феєричний момент, коли я почула, що Євген Кирилович дарує мені ці квитки!» — розповідає Варя й додає, що Париж не лише не розчарував, а й перевершив усі її очікування та уявлення про це місто.

ДЕВ’ЯТИРІЧНА СКРИПАЛЬКА ВАРВАРА РАЗОМ ІЗ СЕСТРОЮ МЕЛАНКОЮ ТА МАМОЮ ЮЛІЄЮ ЗАВІТАЛА У НАШУ РЕДАКЦІЮ ПОДІЛИТИСЯ СВОЇМИ ВРАЖЕННЯ ВІД ПОЇЗДКИ В ПАРИЖ. ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР «Дня» ЛАРИСА ІВШИНА РОЗПИТАЛА ДІВЧИНКУ ПРО ВРАЖЕННЯ ВІД МІСТА, «ОСНОВНІ ПУНКТИ» НА КАРТІ ПРАВИЛЬНОГО ТУРИСТА ТА ПРО МУЗИКУ, НА ЯКУ НАДИХАЄ СТОЛИЦЯ ФРАНЦІЇ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

«Мене дуже здивувало ставлення людей до середовища, де вони живуть. Там багато дерев, багато зелені, фонтани, лавочки — все, щоб було зручно людям і затишно», — розповідає дівчинка. Вона зі сміхом згадує, як із мамою шукали в Луврі картину Джузеппе Арчімбольдо «Літо» не в тому крилі. І зрештою — не без пригод — таки знайшли її. Розповідає, що підійшли до «Джоконди» максимально близько і змогли детально роздивитися щедевр. «Джоконда» мене вразила. Мені дуже сподобалися й інші картини Леонардо да Вічні, але «Джоконда» — найбільше! Все-таки художник умів передати почуття та емоції фарбами», — усміхається Варя.

Гуляючи з мамою вздовж Сени, вони дійшли до мосту, на яку всі вішають замочки. «Ми теж купили замочок за три євро, написали на ньому «Варя і Юля», пристебнули до перил, а ключик кинули в Сену», — розповідає Юлія Пасічна. А Варя говорить, що наступного разу в Парижі вони спробують відшукати цей замочок. Загалом же, сміється дівчинка, за ці два дні у столиці Франції вони з мамою находилися й нагулялися «на десять років наперед». Маршрути в них були більш ніж насичені: побували в Паризькій опері, побачили плафони, розписані Марком Шагалом, погуляли парком, пройшлися під Тріумфальною аркою та піднялися на Ейфелеву вежу, побували в Луврі та в музеї д’Орсе... Серед пунктів «культурних планів», які вони ще не виконали, — треба відвідати Центр Жоржа Помпіду і побачити там картини Пікассо, а також побувати в Музеї Родена. «Нічого, — усміхається дівчинка — наступного разу відвідаємо».

Вислухавши емоційну розповідь Варі, захопленої красою та мистецьким шармом Парижу, головний редактор «Дня» Лариса Івшина запитала дівчинку: «Можливо, Варю, тепер матимеш натхнення написати музику і присвятити її цьому місту?» На що Варвара, трошки зніяковівши, відповіла: «Я вже пишу музику, присвячену Парижу...»

А на питання, що, якби Париж був фільмом, то який саундтрек найбільше б пасував до цього візуального ряду, дівчинка відповіла: «Крейцерова соната» Бетховена.

НОВА МРІЯ — ВІДЕНЬ

Після такої емоційної розповіді про столицю Франції ми просто не могли не запитати у Варі про її нові мрії. Серед них — побувати у Відні. Там дівчинка планує відвідати Бетховенські місця та... зіграти щось із музичної спадщини композитора з Віденським або Паризьким оркестром.

«На День Святого Миколая мені подарували дуже цікаву книжку Джона Суше про Бетховена. В ній зібрано дуже багато цікавих і корисних відомостей про композитора, а також вміщено копії його свідоцтв, його листів... Це мене так надихнуло! Бетховен народився у Бонні, але творив у Відні. Я хочу побувати в тих місцях, де він бував, де писав свою музику. Буду тепер мріяти, бо мрії здійснюються!» — захоплено ділиться планами на майбутнє Варя. До речі, дівчинка не просто мріє, а багато й наполегливо працює над тим, щоби втілювати мрії в життя. Щодня Варя займається музикою — грає на скрипці не менше п’яти годин. Ми віримо, що всі її мрії обов’язково будуть втілені в життя й чекаємо на мелодії, написані Варею під враженням від європейських міст.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: