Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Діалог і пошук компромісу»

Що думають діаспори нацменшин в Україні про Євромайдан
29 січня, 2014 - 11:40
ФОТО З АРХІВУ "ДНЯ"

Представники нацменшин, які живуть в Україні, стурбовані останніми подіями, зумовленими Євромайданом і застосуванням сили до мирних демонстрантів. У заявах, які зробили окремі земляцтва, акцентують увагу на необхідності мирного вирішення конфлікту. Хоча є й деякі нюанси. Наприклад, Спілка вірмен України стурбована смертю прихильника Євромайдану Сергія Нігояна, якого було вбито 22 січня. Як сказано на сайті організації, українські вірмени виступають «проти будь-яких протиправних дій». «Вірмени України зацікавлені в мирному вирішенні спірних питань, і ми сприятимемо цьому в міру наших можливостей», — йдеться в повідомленні. На сайті також опубліковано заклик голови СВУ Вілена Шатворяна до українців вірменського походження «не піддаватись провокаціям і не брати участі у незаконних заходах».

Асоціація єврейських організацій і громад в Україні (Ваад) тижнем раніше поширила заяву свого голови Іосифа Зісельса. У ній він покладає провину за те, що відбувається, на українську владу. Ваад «підкреслює відповідальність органів державної влади за загострення ситуації в країні і наполягає на недопустимості спекуляцій на темі антисемітизму в політичних цілях». «Із настороженістю і стурбованістю Ваад України звертає також увагу на неадекватну інформаційну кампанію, що розгортається довкола нападів», — йдеться у зверненні. А ось серед причин загострення конфлікту між народом і владою Ваад бачить «жорстоке побиття маніфестантів у ніч на 30 листопада минулого року». «Саме органи державної влади першими застосували невиправдану силу і сформували контекст подальшого протистояння, що триває вже майже два місяці, і саме вони несуть моральну відповідальність за ситуацію, що склалася в Києві, — сказано на сайті організації. — На жаль, є всі підстави припускати, що влада продовжуватиме ініціювати різні провокації, можливо, як і у квітні минулого року в Черкасах...»

Голова Федерації грецьких товариств України Олександра ПРОЦЕНКО зазначила в інтерв’ю «Дню», що її організація розробляє загальну заяву щодо нинішніх подій. «Узагальнюючи думки людей, можна сказати, що в основі всіх причин лежить масова невдоволеність громадян тими стандартами і якістю життя, — розповідає Олександра Іванівна. — Зокрема, корупцією, бюрократією, демагогією і безправ’ям... Усі громади також зауважують і родинно-клановий принцип формування влади на всіх рівнях, зростання розриву між бідними і багатими, можновладцями і пересічними громадянами плюс грубі прорахунки уряду у підготовці підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом». Провину за те, що відбувається, ФГТ покладає «не лише на опозиційні сили, але й на бійців, які носяться і захоплюють будівлі та приміщення».

«Ми проти дестабілізації ситуації в країні, популістської риторики, беззаконня і безкарності, насильства і кровопролиття, — продовжує пані Проценко. — Ми всі засуджуємо протиправні заклики і насильницькі дії як опозиційних політиків, так і екстремістських радикальних сил. Це — серйозна загроза цілісності України і будь-якій людині, яка тут проживає». А ось конфлікт, на думку українських греків, має бути вирішено «шляхом діалогу і пошуку компромісу».

Ігор САМОКИШ, «День»
Газета: 
Рубрика: