Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дніпро — місто спорту. Для всіх

Найближчими роками тут буде побудовано Всеукраїнський реабілітаційно-відновлювальний комплекс
19 квітня, 2017 - 11:18
НА ФОТО: БІГУН ІГОР ЦВЄТОВ, ЯКИЙ ВСТАНОВИВ СВІТОВИЙ РЕКОРД НА ПАРАЛІМПІАДІ В РІО / ФОТО РЕЙТЕР

Рішення про надання земельної ділянки депутати міської ради ухвалили одностайно. Територія майбутнього комплексу площею 101 га міститься на півострові, розташованому в річковій акваторії Дніпра поряд із житловим масивом Червоний Камінь. Як планується, реабілітаційний центр повинен мати готель на 600 місць, два басейни з плавальними доріжками завдовжки 50 і 25 метрів, гребну базу, критий тир, медичний та реабілітаційний комплекси, а також зали для занять усіма видами спорту — від боротьби до бадмінтону.

Кошти на будівництво цього комплексу нададуть із держбюджету по лінії двох міністерств — Міністерства соціальної політики і Міністерства молоді та спорту. Центром зможуть користуватися всі мешканці Дніпра, а також спортсмени з України та міжнародні делегації. Наразі такої бази в Україні немає, оскільки відомий колись на всю країну Національний паралімпійский центр залишився в окупованому Криму. «Замість вкраденого росіянами в Євпаторії національного центру побудують новий. Ми отримали цей проект у жорсткій конкуренції з іншими територіальними громадами. Десятки мерів та губернаторів пропонували під забудову території поблизу моря і в лісі, обіцяли підтримку і співфінансування. Але виграв Дніпро», — написав на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» міський голова Борис Філатов. За його словами, інвестиції в будівництво центру мають становити близько 40 мільйонів доларів. Напередодні сесії міськради між мерією та Національним паралімпійським комітетом України був підписаний меморандум. Ця угода передбачає спільну роботу зі створення унікального реабілітаційно-відновлювального спортивного комплексу. Центр має відповідати міжнародним стандартам і мати адаптовану інфраструктуру. Він допоможе не лише розвивати паралімпійский рух, а й сприятиме фізичній реабілітації людей з обмеженими можливостями, зокрема поранених бійців АТО.

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич наголосив на зусиллях Бориса Філатова в боротьбі за право Дніпра побудувати центр на своїй території. «Було багато пропозицій від мерів та керівників областей щодо створення нового центру. Після розгляду всіх хочу сказати, що політична воля мера Філатова була такою сильною, що було важко не пристати на його пропозицію», — сказав В.Сушкевич. У «Фейсбуці» В.Сушкевич розповів, що довго радився з колегами, керівниками федерацій, активістами, професіоналами реабілітації та спорту, з параолімпійцями та їхніми тренерами. Ухвалюючи рішення, з одного боку, зважили на те, що «на узбережжі Чорного та Азовського морів неспокійно, відчувається близькість окупованого Криму, прифронтового Маріуполя та Придністров’я». З другого — «взяли до уваги паралімпійську статистику Дніпра: 30 високих нагород на Паралімпіаді в Ріо, серед яких 13 золотих, 9 срібних і 8 бронзових нагород». «...І загалом, якщо повернутися до витоків, то Дніпропетровщина — батьківщина паралімпійського руху в Україні, — написав В.Сушкевич. — Взяли до уваги і наявність у Дніпрі найпотужнішого медичного центру, де ефективно, якісно й оперативно рятують воїнів АТО з тяжкими пораненнями, мирних громадян, що потрепіли на сході України, зокрема дітей, поранених волонтерів і добровольців, а саме — Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. Мечникова». Таким чином, Центр має зайнятися постмедичною реабілітацією та адаптацією бійців АТО та потерпілих громадян України.

Думку В.Сушкевича поділяють і самі паралімпійці. «Така база, саме в Дніпрі, украй потрібна. Адже тут мешкає найбільша кількість тренерів, які готують спортсменів, і велика кількість лікарів. Ми вдячні депутатам міськради, що вони одностайно проголосували за це дуже важливе рішення для всіх спортсменів та мешканців міста. Такого центру для реабілітації і тренувань в Україні наразі немає.

Останніми роками, після окупації Криму, нам доводилося їздити по різних містах — і це було дуже важко. Сподіваюся, що зараз ситуація зміниться, адже Дніпро — це місто спорту», — зазначив паралімпійський чемпіон, володар трьох золотих і двох срібних медалей Тарас Дудко. «Це величезний крок у розвитку паралімпійського спорту в Україні, — вважає учасник трьох параліимпіад, воротар футбольної збірної Костянтин Симашко. — Якщо такий спортивно-реабілітаційний комплекс через кілька років відкриється в нашому місті, буде просто чудово. Він створить чудові можливості для занять спортом не лише паралімпійців, а й усіх інвалідів, зокрема колишніх учасників АТО. Аби вони не сиділи вдома, а могли долучатися до найрізноманітніших видів спорту і вели активне життя».

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: