Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Доброчинність — ознака цивілізованого бізнесу

Благодійний Фонд «Розвиток України» першим започаткував практику публічних звітів. На найближче 5-річчя він виділить 150 мільйонів доларів
21 березня, 2008 - 00:00
ОРГАНІЗАТОРИ ПОДІЇ ВВАЖАЮТЬ, ЩО ФОНД УСПІШНО СКЛАВ СВІЙ ПЕРШИЙ ІСПИТ / ПРАКТИКУ ПУБЛІЧНИХ ЗВІТІВ БЛАГОДІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ПІДТРИМУЄ ЧИМАЛО СУСПІЛЬНИХ ТА ПОЛІТИЧНИХ ДІЯЧІВ

Відкритий публічний звіт БФ «Розвиток України» став подією. І не лише через те, що на захід були запрошені й запрошення прийняли відомі політики, бізнесмени, громадські діячі. Відкрите звітування про свою дворічну діяльність стало важливим кроком для того, щоб зміцнити репутацію благодійних фондів, що діють в Україні. Такі кроки переконують суспільство у тому, що нині за меценатством не приховуються «піар»-акції чи реклама певних політичних сил, а йдеться про виконання важливого громадського обов’язку — простягнути руку помочі тим, хто цього потребує. Тож публічне звітування Фонду ще раз переконує суспільство у тому, що світом править не магія грошей, а милосердя та меценатство.

— Оскільки нині в Україні існує ряд проблем, які потребують негайного вирішення, в найближчі п’ять років на благодійність ми виділимо 150 мільйонів доларів. Сподіваюсь, що ці кошти допоможуть вирішити низку проблем у сфері освіти, культури, також передбачена адресна допомога конкретним людям, — зазначив засновник Фонду.

Проекти, які реалізує Фонд, — це інвестиції в майбутнє держави, і досить-таки непогані. Так, у 2006 році Фонд витратив на благодійні справи понад 27 мільйонів гривень, а минулого року — понад 66 мільйонів гривень. Як пояснив директор БФ «Розвиток України» Анатолій Заболотний, ці кошти були витрачені на ряд проектів. Так, у сфері освіти Фонд започаткував програму «Журналістика цифрового майбутнього», яка допомагає майбутнім працівникам мас-медіа ознайомитися із новими технологіями збору та обробки інформації та вчить їх оперативно та мобільно інформувати суспільство (нині партнер Фонду — Київський національний університет «Києво- Могилянська академія» проводить у рамках проекту навчальні курси, які вже відвідало понад 10 тисяч осіб). Ще один освітній проект — «Україна професіональна» — налагоджує співпрацю між вищими навчальними закладами та ринком праці, аби молоді спеціалісти могли знайти роботу за фахом.

Не менш важливим у розвитку української освіти стала акція «Розвиток країни: вивчаємо історію — створюємо історію», яку Фонд провів у листопаді 2007 року за ініціативи «Дня» (автор ідеї — Лариса Івшина). У ході акції більш ніж тисяча навчальних закладів та бібліотек Донеччини отримали книги із серії «Бібліотека газети «День».

— У 2008 році ми розпочинаємо ще два освітні проекти: «Підтримка сімейних форм виховання» та «Багатодітні сім’ї України», які діятимуть до кінця 2009 року, — продовжив пан Заболотний. — За цей час ми плануємо дати житло багатодітним родинам у чотирьох регіонах України, а також допомогти майбутнім усиновлювачам. Протягом наступних років ми продовжимо працювати над програмою в сфері здоров’я «Зупинимо туберкульоз в Україні». Нині вона успішно реалізується у Донецькій області, де рівень захворюваності серед населення знизився на 3%, а смертності — на 6%. Напевно, цьому сприяла й соціальна реклама, що транслювалася по всіх телеканалах України, і робота телефонної гарячої лінії, і консультації фахівців конкретним хворим.

Окрім допомоги донеччанам, Фонд надає ще й адресну допомогу тим, хто опинився у скрутному становищі (за два роки таку допомогу отримали майже дві тисячі людей з різних куточків України). Як розповіла керівник дирекції внутрішніх зв’язків Фонду Власта Шовковська, в першу чергу її отримують ті люди, яким треба пройти дорогі та складні курси лікування: слухопротезування, хірургічне лікування сколіозу та серцево-судинних захворювань, лікувальні курси для дітей з діагнозом «дитячий церебральний параліч».

Напевно, всі пам’ятають, що БФ «Розвиток України» виділив кошти для родин Дніпропетровська, які постраждали від вибухів у житлових будинках (листопад 2007 року), а також сім’ям шахтарів, що загинули від аварії на шахті ім. Засядька у кінці минулого року. Усе це здійснювалося у рамках проекту «Допомога в надзвичайних ситуаціях».

Не забули благодійники і про розвиток української культури, зокрема, про збереження пам’яток архітектури. Як розповіла Власта Шовковська, минулого року за кошти Фонду було реставровано будинок митрополита, що на території Національного заповідника «Софія Київська», а з березня цього року Фонд спільно з Музеєм народної архітектури та побуту України в селі Пирогово розпочинає низку заходів, щоб реставрувати центральний вхід музею, покращити внутрішній та зовнішній вигляд експозиції та удосконалити систему безпеки.

Інна ФІЛІПЕНКО, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 
Рубрика: