Із 1 по 4 жовтня в усіх областях України провели уроки доброти, метою яких стало формування в дітей гуманного ставлення до тварин. До ініціативи долучилися майже 1600 навчальних закладів, уроки — загалом 12,5 тисячі — провели в понад 850 населених пунктах. Найбільше — в Дніпрі, Києві, Харкові, Черкасах та Миколаєві. Організатори акції, а це — благодійний фонд «Щаслива лапа» (Happy Paw), рух UAnimals та Міністерство освіти і науки України, зізналися, що не очікували такої активності від шкіл, зворушені цим, і надалі продовжуватимуть таку корисну для суспільства роботу.
«Питання гуманного ставлення до тварин можливо вирішити тоді, коли почнемо змінювати суспільство. Школа є місцем, де починається ріст цього суспільства. Сподіваюся, що завдяки таким урокам у нас виросте нове покоління, яке ставитиметься на тварин гуманно», — зазначила Ольга СПЕКТОР, представниця БФ «Щаслива лапа».
Пані Ольга розповіла, що шлях до цього рекорду почався п’ять років тому, коли був проведений перший урок доброти. За цей час уже понад 600 000 учнів стали учасниками уроків доброти. Мета до кінця року — один мільйон.
Також організатори презентували посібник «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», щоб такий урок могли проводити всі, хто захоче це зробити. Посібник рекомендований Міністерством освіти і науки для використання в навчальних закладах.
«У питанні освіти важливим є питання цінностей. А цінності формуються через наше ставлення. І оскільки назва посібника містить слова «гуманне і відповідальне ставлення», це визначає, наскільки це важливо, наскільки важливим є посібник, — зауважує Олена БИКОВСЬКА, доктор педагогічних наук, завідувачка кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені Драгоманова. — Нам було дуже легко працювати, бо в цьому проекті ми діяли разом із фахівцями. Важливо, що посібник містить розділи для дітей різного шкільного віку, він дає відповіді на багато запитань, які виникають при проведенні виховних заходів. Також посібник побудований на співпраці фонду з загальноосвітніми та позашкільними закладами. Наша школа регламентована навчальним планом, але за бажання вчителя запропонований матеріал можна інтегрувати в різні предмети».
До співпраці залучили Національний реєстр рекордів, і недарма, адже вдалося зафіксувати рекорд наймасовішого проведення уроку доброти, це власне внесено до Національного реєстру.
«Ми підтримали цю ідею, бо ставлення до тварин є свідченням рівня цивілізованості суспільства, — каже Лана ВЄТРОВА, керівник Національного реєстру рекордів. — У нас сьогодні — кам’яний вік у цьому аспекті... А ця подія набула загальнодержавного значення і трохи примусить змінити ставлення до тварин, завдяки чому ми перейдемо в розряд європейської держави. Цей урок був проведений настільки масштабно, що вразив навіть нас. Саме 4 жовтня відзначається день безпритульних тварин, і ми маємо понад 6,5 тисячі уроків лише за один день. Ми зворушені результатом і готові виступити партнером і надалі».
Лана Вєтрова навела дані міжнародних організацій, згідно з якими перші місця в Європі за рівнем гуманності у ставленні до тварин посідає Австрія, Великобританія і Нідерланди. Україна, на жаль, — у кінці цього переліку.