Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Донеччина: «інвентаризація» спортивно-кадрових проблем

16 серпня, 2007 - 00:00

124 години футболу, 340 годин для відпочинку, 640 годин вільного часу і близько 100 тис. приїжджих уболівальників — так чемпіонати Європи з футболу 2009 і 2012 рр. виглядають «в цифрах», наведених донбаськими фахівцями з підготовки до цих заходів.

«У державі не дуже правильний, м’яко кажучи, підхід, коли ми говоримо тільки про Євро-2012, забуваючи стільки підготовчих етапів. І якраз схемою випробування наших можливостей і готовності до Євро-2012 має бути проведення юнацького чемпіонату 2009 року. Ми розглядаємо підготовку до Євро- 2009 і Євро-2012 як єдиний мегапроект», — вважає глава Донецької обласної ради Анатолій Близнюк, який одночасно є співголовуючим оргкомітету з підготовки до чемпіонатів.

За його словами, серед тактичних завдань на серпень поточного року вже намічено розробку регіональної цільової програми, якою оргкомітет і керуватиметься при підготовці до чемпіонатів. При цьому, за словами Близнюка, ця програма буде «матричною» — її буде побудовано так, що всі її учасники будуть рівномірно нести відповідальність за кожне з напрямів підготовки, незважаючи на власну спеціалізацію. Ще одне нововведення — контроль за виконанням програми: в області розробляється особлива система моніторингу, завдяки якій в будь-який момент можна буде чітко прослідкувати, як виконуються ті чи інші роботи, який обсяг вже виконано, як співвідносяться бюджет і реалізовані завдання, і в чому полягають основні проблеми підготовки. До середини вересня програма буде повністю затверджена на сесії обласної ради.

А поки в регіоні триває «інвентаризація» всіх стадіонів (в тому числі і тих, які поки є в проекті). За словами начальника управління з питань фізичної культури і спорту Донецької обласної державної адміністрації Віктора Кірбаби, для реконструкції стадіонів, які будуть задіяні під час молодіжного чемпіонату Європи (2009 рік) і ЄВРО-2012, Донбасу загалом буде потрібно 1385,7 мільйона гривень. Після вкладення цих коштів повністю відповідатиме всім нормам і вимогам УЄФА нова домашня арена донецького стадіону «Шахтар», будівництво якої зараз йде повним ходом, регіональний спортивний комплекс «Олімпійський», який вже готовий приймати молодіжне ЄВРО-2009, однак для більш серйозних змагань поки не «дотягує», стадіон «Металург» в Маріуполі. Так, тільки на одну систему освітлення на стадіоні «Металург» планується витратити 1,2 млн. грн. РСК «Олімпійський» же обійдеться майже в 50 млн. грн.

До речі, правильно розподілити всі ці кошти, а також вирішити масу складних ситуацій члени робочих груп Донбасу зможуть навчитися на спеціальному стажуванні в Австрії чи Швейцарії, які приймають чемпіонат Європи з футболу наступного року. Таку пропозицію донецьким фахівцям зробив директор виконавчої дирекції Федерації футболу України «Євро-2012» Іван Федоренко. За його словами, загальнодержавною програмою підготовки до Євро-2012 в Україні передбачене спеціальне стажування кадрів, яке надалі готуватиме чемпіонати 2009 і 2012 рр. «У нас є домовленість, щонайменше чоловік 200 від України поїде на чемпіонат Європи 2008 року до Австрії і Швейцарії. Ми хочемо «підсадити» до всіх керівників — ну, наприклад, у Відні — всіх своїх людей, які управляють процесом в проведенні гостьового чемпіонату», — наголосив він.

Щодо вимог до відбору таких стажистів, то вони гранично прості: це мають бути люди, які працюють безпосередньо у сфері підготовки до Євро- 2009/2012, знають англійську мову і безпосередньо задіяні у відповідальній роботі. Зі слів І. Федоренка, підготовкою цих кадрів треба зайнятися вже найближчим часом: чемпіонат в Австрії й Швейцарії відкривається 7 червня, і за цей час треба встигнути підготувати всіх, хто міг би поїхати на це стажування.

Ганна ХРИПУНКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: