Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Донецькі хірурги підійшли до розгадки секрету стовбурних клітин

18 квітня, 2006 - 00:00
ВЛАД ДАНИЛЬЧЕНКО ПІСЛЯ УСПІШНО ПРОВЕДЕНОЇ ОПЕРАЦІЇ / ФОТО PHL

Одним з найкращих у Європі вважається відділення мікрохірургії кістки Донецької обласної травматологічної клініки, фахівці якого навчилися успішно проводити унікальні мікрохірургічні операції з відновлення ушкоджених кінцівок. Як підкреслив головний лікар донецької травматології, професор Володимир Климовицький, у Донецькій області вже давно перестали бути рідкістю випадки успішних операцій з приживлення рук і ніг потерпілим, а лікарі навчилися оперувати буквально з ювелірною майстерністю й не залишати дефектів на тілі. Наприклад, буквально недавно всю область вразив випадок, коли лікар Олександр Борзих з Донецької травматології зумів пришити дитині відтяту поїздом ногу.

При цьому, за словами лікарів, така унікальна майстерність сьогодні дуже актуальна й для всієї України загалом, і для Донбасу зокрема, адже саме шахтарський регіон вважається одним з найбільш травматичних у всій країні.

Донецькі лікарі зайняті також розробкою системи лікування хворих стовбуровими клітинами. Зокрема, цим сьогодні активно займається НДІ травматології та ортопедії Донецького медуніверситету спільно з НДІ відновлювальної та невідкладної хірургії ім. Гусака Академії медичних наук України. За словами В. Климовецького, ця робота вимагає не одного року наукових досліджень, які в результаті дозволять лікарям відповісти на найактуальніші сьогодні питання: чи можливо введенням клітинних структур прискорити регенерацію кістки, вилікувати кісткові дефекти чи захворювання хряща?

У рамках нової системи, яку поки розробляють, передбачається, що у хворого братимуть здорову тканину поблизу зони патології і за спеціальною технологією вирощуватимуть з неї клітинні структури, які потім пересаджуватимуть на хворе місце. Досі цей експеримент донецькі лікарі проводили лише на громадських засадах, однак подальші дослідження потребують великих фінансових витрат, отримавши які, лікарі збираються здійснити справжню революцію у вітчизняній медицині.

Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Газета: 
Рубрика: