Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Допомога молоді в реалізації інноваційних ідей»

У Львові на пітчингу представили понад 20 стартапів. Переміг проект розробки інноваційної велосипедної трансмісії
15 грудня, 2017 - 14:43

Інтелектуальна система освітлення міста, україномовний відеопутівник, мобільний додаток «Рятівник»... Ці та інші ідеї проектів днями представили в «Tech StartUp School» – стартап-школі «Львівської політехніки». Оцінювали ідеї 20 молодих (і не тільки) стартаперів група досвідчених бізнесменів, які самі колись були стартаперами, а зараз є інвесторами в різних сферах бізнесу. Зокрема, в журі були Анна Петрова (StartUp Ukraine), Марк Зархін (Kumpel Group), Андрій Павлів (голова наглядової ради Львівського ІТ-кластеру) та інші.

За умовами пітчингу, на короткий опис ідеї кожен стартапер мав 1 хвилину. Якщо хтось із журі зацікавлювався, учасник відбору отримував ще 5 хвилин, аби детальніше розповісти про проект. Відповідно до голосування журі, перемогу в пітчингу здобув проект серії розробки інноваційної велосипедної трансмісії, яку автор розробки уже навіть запатентував. Розробники ідеї тепер мають можливість протягом 3 місяців безкоштовно користуватися коворкінгом стартап-школи «Львівської політехніки», яка не так давно розпочала повноцінно функціонувати.

Нагадаємо, що відкриття стартап-школи «Львівської Політехніки» було анонсоване у «Дні» ще влітку під час інтерв’ю з ректором університету. «Ми створюємо новітню платформу для співпраці бізнес-структур із талановитою молоддю, – розповідав тоді Юрій Бобало. Основна її мета – допомога молоді в реалізації власних інноваційних ідей. У цій школі вони отримають необхідні знання для створення стартапу».

З кінця жовтня двері «Tech StartUp School» уже відкриті для всієї талановитої молоді Львова. «Якщо брати до уваги українські виші, то це перша стартап-школа в такому форматі, – відзначає директор школи Назарій ПОДОЛЬЧАК. – «Львівська політехніка» – найбільший виш Західної України за кількістю студентів. Ми маємо величезний людський потенціал. А ідеї, як відомо, народжуються не в повітрі, а в головах людей. Ми вирішили розвинути цей потенціал, сприяючи реалізації хороших ідей».

Як відзначають творці школи, це інноваційний майданчик, що мав би допомогти взаємодіяти бізнесу та новим ідеям. Місія стартап-школи полягає у створенні комфортного середовища для продукування та реалізації креативних ідей та успішних стартапів. Тут під керівництвом бізнес-тренерів та менторів новаторам мають допомогти пройти шлях від ідеї стартапу до побудови бізнес-моделі, пошуку інвестицій та комерціалізації інноваційного проекту.

«Той, хто має певну ідею в будь-якій сфері діяльності, може прийти сюди і реалізувати її. Це може бути як досвідчений науковець, так і пересічний львів’янин із ідеєю, яку він хоче втілити в життя», – наголошує Назарій Подольчак. «У приміщення школи ми ввійшли наприкінці жовтня, але сама стартап-школа, по суті, почала працювати ще навесні», – зізнається він. Отож, декілька конкурсів, під час яких відбиралися ідеї, вже позаду. Тому є стартапи, над якими ведеться робота. Зокрема, йдеться про додаток для мобільних телефонів «Clickers», який дає можливість зробити навчальний процес інтерактивним. Він надає миттєвий зворотний зв’язок від студента до викладача під час лекції, тим самим стимулює викладача зосередитись на інформаційних запитах студента. Викладач бачить статистику, на основі якої він може робити висновки, які теми студент розуміє краще, а які – гірше, а отже, на яких питання треба зробити більший акцент.

У розробці також проект краудфаундингового майданчику, який допоможе збирати кошти для реалізації інноваційний проектів.

До грудневого пітчингу проекті у стартап-школі також був організований хакатон наприкінці жовтня, в якому взяли участь 6 команд юних стартаперів. Серед найцікавіших слід відзначити ідею, яка стосувалася легкого знаходження вільного футбольного поля або наявності команди, яка готова пограти футбол. Студенти розробили спеціальний мобільний застосунок із мапою, на якій можна знайти всю потрібну інформацію.

Ідей у молодих стартаперів, звичайно, задосить. Які з них вдасться втілити в реальні винаходи та продукти? Покаже час. «День» продовжуватиме відстежувати найцікавіші з українських стартапів.

Дмитро ПЛАХТА, «День», Львів. Фото надано «Tech StartUp School»
Рубрика: