Нештатно — із завивання сирен і автоматних черг — розпочався в п’ятницю брифінг працівників ДАІ з представниками ЗМІ України. Чорний «Мерседес» на великій швидкості заблокували три машини правоохоронців і роззброїли пасажирів. Уся операція зайняла 36 секунд. Бійці спецпідрозділу «Кобра» діяли злагоджено. Підсадний «бандит» після захоплення без задоволення розминав заламані раніше руки — тренування наближене до реальності.
На самому брифінгу підбивалися підсумки роботи Державтоінспекції за минуле півріччя. За словами начальника Головного управління ДАІ Олександра Міленіна, ситуація на автомагістралях країни, як і раніше, залишається складною. Сталося 13769 ДТП. У них загинуло 2299 людей і поранено 15040. Цифри шокують: ДТП в Україні відбуваються кожні 24 хвилини, щодня в середньому гине 15 людей і 140 отримують поранення. Сумну статистику становлять ДТП з вини пішоходів. Їхня кількість зросла на 5,7% — 3607 випадків. ДАІ не може миритися з таким становищем, і тому з першого серпня водіїв автотранспорту чекають нововведення на дорогах. Це, зокрема, патрульні авто, які цілодобово курсуватимуть дорогами в секторах по 35 — 40 кілометрів. Завданням цих мобільних екіпажів є не лише нагляд за дорожнім рухом, а й розкриття та запобігання злочинам. За час експерименту ці групи вже розкрили 890 розбійних нападів, 470 пограбувань, знайшли 2700 автомобілів, що перебували в розшуку. На брифінгу журналістам була представлена техніка, якою будуть оснащені мобільні бригади. З її допомогою працівник ДАІ за лічені хвилини може отримати всю інформацію про водія та його транспорт.
Крім того, з 1 серпня зникнуть стаціонарні пости ДАІ. Їхнє місце займуть пости дорожньо-патрульної служби (ДПС). Працівники ДПС отримають нову форму й жетони. Їхні машини будуть оснащені новими номерними знаками синього кольору. Як запевнив О. Міленін, якщо ваше авто зупинять «білі» номери, можете сміливо ігнорувати їхній наказ зупинитися. З приводу номерних знаків у журналістів виникло ще багато запитань, зокрема, чому депутати мають певний їхній тип. На це О. Міленін відповів, що необхідність цього нововведення визріла після того, як у районі Верховної Ради та прилеглих до неї вулиць через брак стаціонарних стоянок машини паркують, хто де хоче. Тепер працівникам ДАІ буде простіше впоратися із цією проблемою. «А також виборці зможуть контролювати, коли депутат приїхав на виборчу дільницю або де він відпочиває», — уточнив О. Міленін.
Крім цих тем, також йшлося про збереження врожаю при транспортуванні. У даний момент на маршрутах перевезення нового урожаю діє 532 додаткові громадські пости ДАІ, зокрема й створено 542 мобільні групи. За цей період уже вдалося запобігти фактам розкрадання сільськогосподарської продукції вагою 3612 тонн.
На сьогоднішній день сформовано нові принципи оцінки результатів роботи підрозділів ДАІ й кожного конкретного працівника. Бальзамом для душi оштрафованих автолюбителів стане комплекс заходів щодо запобігання порушенням і зловживанням з боку працівників ДАІ. Про зрушення в цій сфері свідчить той факт, що жоден з виявлених фактів порушень адмінзаконодавства, нетактовної поведінки або поборів у першому півріччі не залишився без належного реагування: до дисциплінарної відповідальності притягнено 811 таких працівників, 30 з них звільнено, зокрема 7 — начальники різних рівнів.