Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЕКСПЕДИЦIЯ

26 липня, 2007 - 00:00

«Скарб Роммеля» знайдено

Британський телесценарист і природжений шукач скарбів Террі Ходгкінсон стверджує, що йому вдалося встановити точне місцезнаходження так званого скарбу Роммеля, на пошук якого він витратив 15 років. Він приєднався до команди археологів, які вже вели пошуки цих скарбів, повідомляє newsru.com з посиланням на Утро.ru. Шість стальних скринь із золотими злитками та іншими коштовностями, за даними вчених, знаходяться в Середземному морі, у кількох кілометрах від Бастії, портового міста на Корсиці. Всі ці багатства були украдені під час Другої світової війни в єврейської комуни в Тунісі.

Експедиція відкрила не тільки місцезнаходження скарбу, але й з’ясувала деякі таємниці його походження. Раніше вважалося, що дані скарби біля берегів острова сховав німецький маршал Ервін Роммель, який на початку війни був відправлений Гітлером на північноафриканський фронт, а потім переведений в Італію.

Але Ходгкінсон зіставив окремі факти й висунув нову гіпотезу. Відомо, що в скринях лежить відібране в туніських євреїв майно, а конфіскаціями в цьому регіоні під час Другої світової війни займався не хто інший, як есесівець Вальтер Рауфф, який брав активну участь у розробці газових камер. Після перемоги англійців та американців у Північній Африці й на Близькому Сході, він був вимушений втікати на Корсику. Виходячи з цих даних, Ходгкінсон зробив висновок, що полковник Рауфф і сховав скарби, плануючи повернутися за ними в кінці війни.

Тепер, коли встановлене місцезнаходження скарбу, залишилося тільки дістати його з дна моря, але на це потрібнi спеціальна техніка й кошти. Головною проблемою на цей час став пошук спонсорів, які сплатять подальші роботи. Скарб представляє для групи дослідників не тільки культурну цінність. За французьким законодавством, скарби будуть розділені між державою й тими, хто знайшов скарб, але в будь- якому випадку влада спробує встановити й розшукати родичів тих людей, яким спочатку належали скарби. Експедиція не перша веде пошуки в Середземномор’ї. Незадовго до цього група німецьких дайверів обстежувала весь район, але не досягла позитивних результатів. У лютому телевізійники з Німеччини знімали біля побережжя Корсики фільм про цей скарб і розшукували його, але також безуспішно.

Восьминіг виявив затонулий корабель

Восьминіг, до чиїх щупальців приклеїлися уламки старовинного фарфорового посуду, допоміг південнокорейським археологам відшукати затонулий у XII століттi корабель. Про знахідку агентс тву France Presse повідомили представники Національного археологічного музею. Пошуки корабля почалися в червні після того, як в районі міста Тхеан (на півдні від Сеула) рибак виловив восьминогів, на чиїх присосках він виявив черепки селадонового (різновид порцеляни) посуду. Незабаром археологи побачили залишки корабля: це дерев’яне судно довжиною 7,7 метра, що лежало на заіленому дні. Його трюм був наповнений фарфоровим посудом: учені вважають, що вантаж нараховував близько 2000 предметів. Уже вдалося підняти на поверхню 540 посудин. На думку голови Національного морського музею, посудини були виготовлені на замовлення правлячої еліти династії Корі (916 — 1392 роки). lenta.ru.

Газета: 
Рубрика: