350 найкращих фотографій країни, відібраних за результатами XV Міжнародного фотоконкурсу «Дня», шостий день поспіль з 10.00 до 20.00 експонують у Київській міській галереї мистецтв «Лавра» (вул. Лаврська, 1). До речі, на ювілейній виставці відвідувачі можуть ознайомитися не лише зі «свіжими» роботами, а й фотопереможцями конкурсу за всі 15 років! А ще — відчути себе у ролі журі, проголосувавши за світлину, яка отримає приз глядацьких симпатій та особливу нагороду від «Дня».
Кияни та гості міста, які вже встигли відвідати виставку, назвали її «справжнім центром сучасного мистецтва». Певною мірою це так, адже в галереї можна не лише емоційно відпочити, ознайомившись з унікальними світлинами, а й дібрати «інтелектуальний багаж» — придбати новий «Маршрут №1. Мій Учитель», а також книжки з «Бібліотеки «Дня», наші фірмові листівки та газети.
Поспішайте відвідати виставку, адже до її завершення залишилося лише три дні!
«ЦЕ КРАЇНА, У ЯКІЙ ЦІКАВО ЖИТИ»
Тетяна БАРИБІНА, лауреат Фотоконкурсу «День»-2013, робота «Веселий обід»:
— Мене нагородили за фото, на якому зображено маленьку дівчинку, яка годує голуба. Я її зробила випадково, коли прогулювалася набережною Ялти з новою фотокамерою в руках. І тут раптом бачу кадр. Перемога для мене — неочікувана, але я сподівалася, що ще комусь, крім мене, сподобається ця світлина.
XV Міжнародна Фотовиставка «Дня» — ВІДКРИТА!
Я беру участь уже вдруге. Але минулого року — це була «проба пера», призів я не отримала. Я люблю фотографувати, хоча роблю це не так часто, як хотілося б. І участь у конкурсі, особливо перемога, — це додаткова мотивація, що сильно надихає працювати далі і розвиватися в цьому напрямку. Бо мене оцінили професіонали своєї справи.
ВИБІР ЗРОБЛЕНО. НА ФОТОВИСТАВЦІ ТРИВАЄ ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»
Із фоторобіт колег — мені дуже сподобалася політична серія Наталії Кравчук із Ялтинського саміту YES. Цього року на Фотовиставці «Дня» представлено менше політики, а та, яка є, — не така різка, як минулого року. Для мене це плюс.
Україна на фотографіях абсолютно різна — весела і сумна, бідна і багата, юна і стара, творча... Це повноцінна величезна країна, в якій цікаво жити, в якій дуже багато цікавих людей — як тих, хто на фото, так і тих, хто ці фото зробив.
«НАЙКРАЩІ СВОЇ РОБОТИ ЗАВЖДИ ПОДАЮ НА ВИСТАВКУ ГАЗЕТИ «День»
Влад МУСІЄНКО, фотограф, лауреат Фотоконкурсу «День»-2013, робота «Перед прем’єрою. Національна опера України»:
— На цьогорічній фотовиставці представлено дуже багато цікавих фотографій — це позитивно. Україна, як завжди, очима конкурсантів газети «День» постає кращою, ніж вона є насправді. Вона постає життєрадіснішою, веселішою. Тому що фотографія має таку особливість — вона прикрашає дійсність.
Я завжди намагаюся подати найкращі свої роботи на виставку газети «День». Для мене це вже певна традиція — брати щороку участь у Фотоконкурсі «Дня». Скажу більше — не уявляю свого фотографічного життя без участі у цьому фотоконкурсі.
XV міжнародний фотоконкурс. Online репортаж
Я буду лише радий, якщо фотографів ставатиме все більше, і все більше добрих знімків буде представлено на Фотовиставці «Дня».
«КОЖЕН КАДР — ОБРАЗОК СПРАВЖНЬОЇ УКРАЇНИ»
Христина СТЕБЕЛЬСЬКА, головний редактор Першого Національного телеканала:
— Фотовиставку газети «День» я ціную за те, що в ній ми бачимо життя таким, яким воно є насправді. Кожен кадр — образок справжньої України. Щороку я відвідую цю експозицію і завжди відкриваю для себе нові грані фотомайстерності, невичерпності людського таланту і працелюбності. Ці світлини підказують, що треба бути пильнішим до всього, що нас оточує, цінувати кожну мить і не боятися мріяти. Саме тому я аплодую пані Ларисі Івшиній і її творчій команді за величезну роботу, яка допомагає українцям зазирнути у свою душу без масок. Особисто мені найбільше сподобалися знімки з тваринами, з людьми похилого віку, а також прекрасні краєвиди. В них я бачу живе поєднання з природою, яке надихає на життєствердні думки. І навіть вогкою осінню хочеться злітати думками у теплу весну. Крім того, відвідини Фотовиставки «Дня» — чудовий привід зустрітися з друзями, яких нечасто бачиш, і просто талановитими, цікавими людьми. Тут видно, хто завжди лишиться твоїм однодумцем.
ОСОБЛИВИМ ЕЛЕМЕНТОМ ДЕКОРУ НА ВИСТАВЦІ БУЛИ ЯБЛУКА. ДЕХТО З ВІДВІДУВАЧІВ «СМАЧНІ СУВЕНІРИ» РОЗІБРАВ НА ПОДАРУНКИ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»
«СПОДОБАЛИСЯ ЗНІМКИ, НА ЯКИХ УКРАЇНЦІ В ПОВАЖНОМУ ВІЦІ НЕ ХОВАЮТЬСЯ ВІД СВІТУ»
Ігор КОЛТУНОВ, телеведучий:
— На цій експозиції дуже цікаво спостерігати за долею людей похилого віку, за їх непідробними емоціями, щирими почуттями, відвертими поглядами, в яких, на жаль, чимало смутку. Попри це, у непросте сьогодення, коли більшість пенсіонерів змушені виживати, вони залишаються добрими, відкритими людьми. У них — свої мрії, свої сподівання, віра в краще «завтра». З одного боку — це добре, з іншого — дещо дивно. Я нещодавно повернувся з країн Євросоюзу, бачив, як там живуть люди похилого віку, як вони справді відпочивають, будучи на пенсії. Саме тому серед світлин, представлених на Фотовиставці «Дня», мені дуже сподобалися знімки, на яких українці в поважних літах мають хороший вигляд, не ховаються від світу, а навпаки — смакують життя. Певно, в цьому проглядають риси нашої ментальності.
«ПО-СПРАВЖНЬОМУ ПРОЖИВАЮ КОЖНУ ФОТОГРАФІЮ»
Валентина ПАВЛЕНКО, журналістка «Радіо Свобода»:
— Останні десять років я не пропускаю Фотовиставку «Дня». І щороку спостерігаю її ріст у професійному і творчому плані. У цих знімках вихоплені настільки правдиві моменти життя, що іноді навіть не задумуєшся, що довкола так багато прекрасного, і, водночас, страшного, чорного і білого, радісного і сумного. Тут я по-справжньому проживаю кожну фотографію, адже в них завжди цікаві сюжети, навіть своя філософія і безліч підтекстів, які демонструють багатогранність фотомистецтва. Якщо подивитися на фото з регіонів України, то все більше переконуєшся, що наше майбутнє залежить від конкретних, щирих і головне — обдуманих вчинків простих людей. А ця експозиція допомагає формувати позитивний проукраїнський світогляд, без якого неможливі якісні зміни в країні. Цього року виставка здається ще більшою, ніж у минулому, але я думаю, що хвилини, проведені наодинці з цими світлинами, не залишать байдужими жодного відвідувача.
Перші кількасот відвідувачів уже ознайомилися з Фотовиставкою «Дня»!
«ПОЛІТИЧНИЙ РЕПОРТАЖ ГОВОРИТЬ ЕЗОПОВОЮ МОВОЮ
Сергій ОДУЛОВ, головний науковий співробітник Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук, читач «Дня»:
— З великою насолодою переглянув світлини, які повною мірою відображають загальноукраїнську картину сьогодення. Дивлюся на блискучий політичний репортаж і розумію — якою могутньою в нім є езопова мова. Не завжди речі називають своїми іменами, але ці світлини ніби знімають з певних моментів завісу невідомості. В цьому — особлива сила фото. На Фотовиставці «Дня» багато представлена жанрова і тематична палітра фотографій. Гріють душу знімки з дітьми, їхні природні реакції на довколишній світ. У них помітна впевненість у майбутньому. Хотів би відзначити виважений підхід до релігійних фото. В Україні часто застосовують селективний підхід до православ’я, як вищої релігії. Однак у цій експозиції ми бачимо іудейство, іслам, виважено подані знімки з підтекстами до християнської моралі. Тобто все збалансовано саме так, як має бути у багатонаціональній державі. Тож хочу подякувати «Дню» за такий захід і побажати вам невичерпної наснаги на нові проекти. Сподіваюся, ваші ініціативи підтримуватимуть благодійники та інші ЗМІ.
«СВЯТО ТАКОГО ФАНТАСТИЧНОГО ФОТО-УРОЖАЮ»
Галина ДАЦЮК, радіожурналіст:
— Фотовиставка «Дня» для мене — це збирання урожаю в культурному просторі України, який є надзвичайно потужним, творчим і радісним. Я ще раз впевнився, що у нас в Україні живуть талановиті люди. А найкращий і найталановитіший редактор — Лариса Івшина вміє це побачити, зібрати, організувати, зробити свято такого фантастичного фото-урожаю і тим презентувати Україну не просто incognita, а як перспективну і європейську країну.
«БРАТИ» / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА
«ФОТОГРАФІЄЮ «БРАТИ» ТРЕБА МІЛЬЯРДНИМ ТИРАЖЕМ ЗАСИПАТИ РОСІЮ, ВЕСЬ СЛОВ’ЯНСЬКИЙ СВІТ ТА УКРАЇНУ»
Іван САЛІЙ, голова Київської муніципальної асамблеї, керівник об’єднання «Вибір», колишній очільник КМДА:
— Я побачив на Фотовиставці «Дня» Україну без лідерів, поводирів, творчої інтелігенції, державних діячів. 1991 року нас до активних дій стимулювала творча інтелігенція. А зараз фотографу вона не потрапляє на очі, бо її або немає, або її дії дуже непомітні. «Вожді», «члени політбюро» трохи є, і їх подано в саркастичному стилі. Наприклад, робота «Фінансисти» та «Лідери нації». Саме ці роботи відображають сучасне життя країни: ми не знаємо, хто і куди нас веде. Дуже сподобалася робота «Ступки, син і онук». Також цікава — «Майдан Незалежності, діалог із країною», яка показує, що цей діалог наче із-за екрана. Перегородка — це символ нашого часу.
«Основна якість відібраних робіт — це думка»
Феноменальною за своєю суттю і наповненням є робота «Брати». На ній показано Філарета та Володимира, які тиснуть один одному руки. Раніше я не уявляв, що таке може бути. Адже тривалий час вони навіть не віталися. Але дане фото свідчить про їхню мудрість, і, мабуть, вони вже подумали про вічне та про долю України. Я приємно збентежений і дай Боже, аби так було. Тому фотографією «Брати» треба мільярдним тиражем засипати Росію, весь слов’янський світ та Україну.
«ВИСТАВКА БІЛЬШЕ РОЗВАНТАЖУЄ, НІЖ ЗАВАНТАЖУЄ»
Леонід КОЗАЧЕНКО, президент «Української аграрної конфедерації»:
— Ще два-три роки тому фотовиставка включала більше політичних епізодів. І це створювало певну напругу. Зараз вона включає великий спектр інших аспектів нашого життя. Україна постає не спеціально прибраною для приїзду високого чиновника, а — стурбованою, злиденною, напруженою і водночас тою, яка все ще сподівається на краще, дуже терплячою. Фотороботи дозволяють замислитися над буденним у всіх його проявах і при цьому не заангажуватися під певний політичний лозунг чи тему.
Виставка більше розвантажує, аніж завантажує. Мені здалося, що люди почали більше думати, вони озираються довкола, ловлять різні моменти в житті і хочуть, аби це побачив ще хтось. Мені запам’яталися світлини про природу, тварин, агросектор, бо я з цим працюю. Особливо вразила своєю позитивністю робота «Залицяльник»: цікаво і смішно.
Окремі політичні сцени інтригуючі, наприклад, Луценко вітається зі своїм непримиренним ворогом Кучмою. Це — парадокс, але як подано.
«День» МОЖНА НАЗВАТИ ЗАКОНОДАВЦЕМ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ФОТОШКОЛИ ТА МОДИ»
Ірина ЦИЦИЛІНА, редактор інформаційних проектів департаменту маркетингу «Промінвестбанку»:
— Цього разу на перші позиції вийшли соціальні теми, наприклад, про тварин і їхній захист, що є продовженням серії матеріалів у самому виданні. Багато позитиву. Видно, що люди почали звертати увагу на інші аспекти життя, політика відходить на другий план. Соціальна пасивність у суспільстві змінюється соціальною турботою. Найбільше мені сподобалася робота «Погляд», де собака дивиться на людину. А погляд такий, що проймає до кісток.
«Тут живе душа України!»
Взагалі дуже люблю відстежувати хронологію робіт авторів. Саме завдяки «Дню» ми побачили таких талановитих фотографів, як Костянтин Гришин, Євген Малолєтка. Цікаво, що ваше видання почало працювати на ниві фотографії, коли це поле було ще неораним і без суспільного запиту. Тому «День», за великим рахунком, можна назвати законодавцем сучасної української фотошколи та моди. Ви даєте людям крила, які попри буденні проблеми дозволяють літати і мріяти. І з кожним роком виставка лише набирає обертів. Це видно з аудиторії, яка молодшає. Спостерігаючи за вашою ініціативою з 2008 року, можу сказати, що участь у Фотовиставці «Дня» — це критерій професіоналізму. А сам фотоконкурс — це чуття професіоналів. «День» прививає культуру фотомистецтва. Це чудово, бо з оточуючого світу банерів дуже важко почерпнути щось важливе. А тут є дуже суттєві глибокі теми. Здається, так легко: спалах — і все, а насправді це велика робота.
«ЦІКАВА ОСОБЛИВІСТЬ — ВІДСУТНІСТЬ СТРАХУ У ВИСВІТЛЕННІ ПОЛІТИЧНИХ ПИТАНЬ...»
Лілія та Дмитро ТИХОНОВИ, відвідувачі фотовиставки:
— На цьогорічній виставці першочерговими є соціальна тема: тварини, молодь, сім’я. З робіт все це відчувається як основне, що турбує суспільство. І фотограф бачить ці мотиви на першому місці в українському житті, і це показано в таких роботах, як «Погляд», «Вистачить всім». А от політика цього разу відступила на третє місце. Хоча з наближенням періоду Вільнюського саміту питання ЄС теж набуває нового значення. І з точки зору політики на виставці також багато цікавих робіт, які вражають, наприклад, «Тримайтесь на відстані». На фотовиставці зібрано позитив, який є в країні, і це добре. Це реальна Україна. Цікава особливість усіх фотовиставок «Дня» — відсутність страху у висвітленні різних політичних питань, які для України актуальні. Ми бажаємо, щоб як мінімум до кінця цього століття газета «День» розвивалася і процвітала.
«ЦЬОГО РОКУ ГРАДУС ОПТИМІЗМУ ВИЩИЙ, НІЖ ЗАЗВИЧАЙ»
Алевтина БІЛЕЦЬКА, прес-секретар групи компаній «ФОКСТРОТ»:
— Дуже сподобалася цього року ідея з яблуками. Цей плід показує, що газета «День» дає гарний «врожай» своїй аудиторії. А це — найголовніше, те, заради чого потрібно працювати.
Роботи, представлені цього року, і ті, що були минулого, дуже різні, але їх поєднує спільна ідея, дух надії. Вони прогресивні і світлі, не несуть песимізму, приреченості. В них усіх зображено перспективу. Навіть у сумних роботах відчувається оптимізм. Цього року градус оптимізму вищий, ніж зазвичай.
Робота, яку ми нагородили, зображає людину, котра на світанку фотографує сонце. Це — гармонія між людиною, природою і технікою. Нам це надзвичайно близько. Ця робота відповідає нашій філософії.
«НАЙМЕНШЕ МЕНІ СПОДОБАЛИСЯ РОБОТИ З ПОЛІТИКАМИ...»
Олена КАЗЬМІНА, директор туристичної компанії «Орнамент України»:
— Роботи, представлені на фотовиставці цього року, дуже різноманітні. Я помітила багато позитивних світлин, які показують, що в нас є багатий потенціал, яскраві особистості. Менш за все мені сподобалися фото з політиками, натомість соціальні — чудові.
Порівняно з попередніми роками, цього року представлено більше різних робіт за тематикою. Збільшилася також кількість авторів з регіонів.
Те, що відображено на роботах — це не лише етнічні особливості, а й побутові речі, з якими ми зустрічаємося щодня, проте коли їх правильно зобразити — змушують замислитися навіть і про вічне.
Оскільки ми займаємося туризмом, для нас дуже важливим є представлення України не лише в самій країні, а й за кордоном. Нам здалося, що наші спортсмени дуже багато для цього роблять, хоча ми не завжди це цінуємо. Насправді вони платять велику ціну за свої перемоги. Тому ми нагородили роботу, яка так і називається — «Ціна золота». Ми працюємо за таким же принципом, щоб люди знали про Україну, приїжджали і знайомилися з нашою країною ближче.