Щоб квіти довго не в’янyли
Якщо ви зрізаєте квіти у себе в саду, то краще це робити вранці чи пізно ввечері, оскільки в цю пору доби стебла містять найбільшу кількість цукру.
Квіти потрібно зрізати, коли вони ще чи в бутонах, чи в напіврозквітлому стані. Якщо квіти зрізані дуже рано, у щільних бутонах, вони можуть не розквітнути. Особливо це стосується тюльпанів і троянд. Зелені чашолистки біля основи бутона троянди при зрізуванні повинні починати відвертатися донизу. Іриси та нарциси також потрібно зрізати в напіврозквітлому стані. Гладіолуси краще зрізати, коли три чи чотири нижніх бутони вже розквітнули, а горішні бутони ще ні. Гвоздики, жоржини, чорнобривці, гортензії, камелії, гербери та хризантеми потрібно зрізати, коли вони розквітнули.
Місткість, куди ви ставитимете квіти, потрібно наповнити на третину чи наполовину водою кімнатної температури. Квіти більш охоче поглинають теплу воду, аніж холодну. Добре додавати до води спеціальні речовини, які допоможуть продовжити життя квітам. Рекомендується використовувати неметалеві посудини, оскільки вони можуть негативно впливати на квіти й нейтралізувати дію речовин, які зберігають квіти.
Коли ви відправляєтеся до саду, тримайте відро з водою напоготові. Використовуючи гострі садові ножиці, відріжте стебло квітки під кутом. Косий зріз стебла забезпечує краще поглинання вологи. Видаліть листя з нижньої частини стебла, яка знаходитиметься під водою. Після цього відразу ж поставте квіти в воду.
Ніколи не ставте дуже багато квітів, намагайтеся розташувати їх так, щоб забезпечити доступ повітря до кожної квітки. Скупчення квітів у одному букеті може викликати пошкодження пелюсток. Відро помістіть в прохолодному, темному місці.
Рекомендується залишити квіти у воді на 4—5 годин, бажано за ніч до того, як вони прикрасять ваш будинок. Ця стадія називається кондиціонуванням. Стебла наповнюються водою й стають соковитими. При використанні такого способу квіти простоять вдвічі довше, аніж ті, які не пройшли стадію кондиціонування.
Коли вазони залишаються вдома...
На той випадок, коли ніхто не зможе у вашу відсутність поливати кімнатні та балконні рослини, існують способи, які забезпечать поступове, тривале зволоження грунту у квіткових горщиках.
Резервна посудина
Пластмасові балконні ящики для квітів легко вставляються один в один — це можна використати для поливу. До ящика без отворів кладуть дві цеглини й наливають до нього води до рівня горішнього краю цеглин. Через отвори іншого ящика, в якому ростуть квіти, протягають бавовняні нитки і ставлять цей ящик на цеглини так, щоб кінці ниток були опущені у воду.
Тривалість дії: не менше тижня.
Крапельниця
Цей спосіб дуже зручний для рослин у великих горщиках. Пляшку наповнюють, закривають її корком, у якого 2 отвори. Цю пляшку ставлять до квіткового горщика, перевернувши догори дном. Для великих рослин краще взяти дві пляшки.
Тривалість дії: не менше тижня.
Зволожуючий килимок
Один кінець килимка з якого-небудь гігроскопічного матеріалу (поролону, повсті, фетру) опускають до мийки з водою, а інший кінець залишають на підставці для сушіння посуду. На цей килимок ставлять горщики з квітами, заздалегідь закупоривши отвори в днищах вологим торфом.
Тривалість дії: для шести рослин не менше 2 тижнів.
Вологе покривало
Квіткова земля, на яку не потрапляє сонячне проміння, висихає не так швидко. Землю балконних рослин у горщиках і ящиках накривають будь-якою вологою тканиною (підходить і вологий торф); після цього рослини ще раз добре поливають. Увага: ні в якому разі не використовуйте поліетиленову плівку, вона не пропускає дощової води.
Тривалість дії: три-чотири дні, в залежності від погоди.
Земляна траншея
Ця порада для тих, у кого є садова ділянка. Закопайте ваші горщики для квітів у тінистому місці до самого верху. Додатково присипте їх шаром вологого піску.
Увага: цей спосіб підходить лише для рослин у глиняних горщиках.
Тривалість дії: тиждень, залежно від погоди.
Перед від’їздом:
перевірте, наскільки вистачає запасу води;
поставте рослини в затінене місце; видаліть усе зів’яле листя;
відщипніть бутони, які мають розквітнути найближчим часом, оскільки рослини, які квітують, потребують більш щедрого поливу.
Після повернення:
якщо, попри всі ваші старання, рослина все ж таки отримувала води менше, ніж потрібно, то обріжте всі зів’ялі паростки і листя і занурте горщик у воду доти, доки не перестануть виділятися повітряні бульбашки. Потім вийміть горщик із води, поставте рослину в затінене місце і якомога частіше обприскуйте листя;
якщо рослина отримувала води більше, ніж їй було потрібно, то вийміть її з корінням із горщика й оберніть тканиною чи папером, щоб забрати зайву вологу. Потім ще два-три дні не вміщуйте рослину до горщика, дайте корінню обсохнути.