Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Фотовиставка в місті енергетиків, місті майстрових

6 травня, 2003 - 00:00


Як ми вже повідомляли, напередодні Великодня і травневих свят керівництво Запорізької АЕС зробило своєму колективу подарунок — запросило до міста Енергодара фотовиставку «Новий день. Світло й тіні», сформовану з найкращих робіт, надісланих на IV Міжнародний фотоконкурс, який газета «День» провела в 2002 році. Знайомимо читачів із відгуками гостей, які побували на її урочистому відкритті.




Володимир ПИШНИЙ, генеральний директор ОП «Запорізька АЕС»:



— Якось Володимир Костянтинович Бронніков, який не один рік був директором нашої станції, сказав, що ми хотіли б, щоб місто Енергодар стало містом майстрових. І сьогодні Енергодар вітає майстрових, справжніх «майстрових від мистецтва», професіоналів. Ми відкриваємо сьогодні нове в нашому розумінні майстерності, розумінні життя, яке відбувається завдяки такій прекрасній виставці. Напевно, це прекрасно. Попереду у нас інші виставки. Ми будемо запрошувати професіоналів і тим самим підтверджувати наш статус не тільки міста енергетиків, а й міста майстрових.

Людмила ІВАЩЕНКО, директор Енергодарського художнього виставкового залу:



— Нашому виставковому залу трохи більше десяти років, за цей час у нас відбулося близько 200 виставок. Причому всі виставки дуже різні, але ця незвичайна тим, що вперше мені не довелося їздити містами й селами, шукати, вмовляти, переконувати, що наше місто високоінтелектуальне, красиве, а народ у нас розумний, тямущий. Уперше організатори цієї фотовиставки самі запропонували показати її в нашому місті. І я погодилася одразу, тому що анотація, яку ми отримали, перелік лауреатів, назва (одночасно філософська й поетична — «Новий день. Світло і тіні») мене зацікавили.

Тому ми в дуже короткі терміни спільними зусиллями організували цю виставку. Я абсолютно не розчарована — роботи, які я побачила, мене покорили. Покорили одночасно своєю простотою та вишуканістю, глибоким філософським змістом, розумінням сьогоднішнього дня і його історичного значення для країни. За цими фотографіями можна «читати» новітню історію України, характер нашого народу, можна бачити його культуру. І, звичайно, чудові фотографи — це поети, які ловлять мить. І тим, чиї роботи представлені в експозиції, це вдається. Я думаю, що жителям нашого міста виставка буде дуже цікава.

Георгій ЯКОВЛЄВ, мер Енергодара:



— Ті, хто полюбляє читати газети, розпочинає їх читання з газети «День». На радіо анонси публікацій республіканської преси також часто розпочинаються з того, що надрукувала газета «День». Тому мені приємно, що наше місто удостоєне такої честі. Фотовиставка дивовижна, високохудожня. Тому я бажаю газеті та її працівникам творчого натхнення. Щоб вони не втрачали здатності (а вона у них є) бачити життя не тільки «парадне», а й таке, яким воно є для простих людей. Дай Бог вам здоров’я й успіху!



Володимир БРОННІКОВ, народний депутат України:


— Ця виставка була для мене, якоюсь мірою, несподіванкою. Мені приємно, що вона має прекрасний художній зміст. І мені особливо приємно, що представляє цю виставку газета «День». Так вийшло в житті, що з Ларисою Івшиною я мав честь обговорювати її плани щодо створення газети «День». Згодом я і сам співробітничав із цією газетою. І мені приємно, що «День» став, мабуть, однією з найкращих аналітичних, розумних газет України, яку з задоволенням читають і класична інтелігенція, і державні чиновники. І я, звичайно, радий, що газета «День» не стала в погоні за «касовістю» «жовтою», не стала ганятися за бульварними сенсаціями. А створює фотошедеври, які допомагають нам пізнавати не тільки себе, а й життя таким, яким воно є в Україні. Я ще раз вам дякую за те, що привезли до нас в Ененергодар фотовиставку. Сподіваюся, що це буде не разове співробітництво. Дуже хотілося б, щоб, як у старі часи, сюди приїхала виїзна редакція газети «День» і дала звідси розгорнений репортаж. Щоб читач відчув, що означає в цих умовах, коли ми тільки й робимо, що лаємо нашу дійсність, утримувати цю шестимільйонну атомну станцію, цю величезну теплову станцію — адже це найбільший у світі енергокомплекс. І я вважаю, що ми заслужили наступних зустрічей із вашою газетою.

Людмила БАРЗЕНКОВА, викладач Енергодарського технічного коледжу:



— Сьогоднішня виставка дуже особлива: хотілося вибрати якусь одну роботу з усієї низки, щось незвичайно світле, але виявилося, що в кожній із них присутня велика сила емоційного впливу. І цю силу постійно відчуваєш, цей емоційний вплив. Через цей «відеоряд» дуже добре відчувається, сприймається динамізм нашого життя — в кожній роботі присутня динаміка, мінливість, багатогранність світу. Нехай фотографія і вважається зупиненою миттю, але через те, що цих митей так багато та всі вони такі різні, і складається прекрасна картина світу.



ВIД РЕДАКЦIЇ «Дня»

Від редакції «Дня» заступник голови правління «Української прес-групи» Валентин Пустовойт вручив меру Енергодара Георгію Яковлеву і генеральному директору ОП «Запорізька АЕС» Володимиру Пишному по примірнику книги «Україна Incognita» для бібліотек міста й станції. Музичний супровід урочистого відкриття фотовиставки у вигляді легкої камерної музики виконав лауреат Фестивалю інструментальної музики ансамбль «Карусель» Культурно-ділового центру ОП «ЗАЕС».

Записав Валентин ІВАНЧЕНКО, фото Миколи КУЛАГІНА, Бориса ДВОРНОГО
Газета: 
Рубрика: