Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Газові лічильники: економія чи витрати?

11 серпня, 1998 - 00:00

Лист нашого читача коментує директор Івано-Франківського державного центру стандартизації, метрології та сертифікації Ігор Петришин.

— Нещодавно ми проаналізували цифри витрат газу населенням Івано-Франківська й виявили таку особливість: у будинках, де встановлено лічильники, економія газу становить 40—45% від середньої по місту. Відповідно й платять ці сім’ї приблизно наполовину менше фіксованої суми, встановленої жеками. До того ж в літні місяці багато людей виїжджає на відпочинок, відправляє дітей до таборів, так що й плитою користуються менше. Але платять все одно за нормативами. А от наявність лічильника дозволяє платити саме за спожитий природний газ. Економія становить від 5 до 30 гривень щомісяця для сім’ї.

— А якою є вартість установлення газового лічильника?

— В середньому — близько двохсот гривень. Ціна досить висока, тому, на жаль, саме для малозабезпечених людей, яким лічильник просто необхідний, установлення виявляється не по кишені. Але я хочу заспокоїти жителів багатоквартирних будинків: їм необов’язково ставити індивідуальні лічильники. Зручніше було б об’єднатися із сусідами по сходовій площадці або під’їзду і потім слачувати порівну. Щоправда, цей захід спрацює лише за ідеальних стосунків між мешканцями. А от якщо ваші сусіди-алкоголіки звикли засинати з включеною плитою — краще витратьтесь на індивідуальний лічильник!

До того ж категорично не раджу встановлювати імпортні лічильники. Тендер на запровадження лічильників виграли саме наші, вітчизняні виробники. Їхню продукцію й будуть встановлювати в наших будинках. І повірте, це передусім в інтересах самих мешканців. По-перше, вітчизняна продукція надійна й пристосована саме до наших умов. До того ж вітчизняні виробники зобов’язані нести відповідальність за бракований товар.

Лариса НИКОНОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: