Єгипетські і американські медики висунули нову гіпотезу про причини смерті Тутанхамона, фараона XVIII династії Нового царства: ймовірно, він помер від гангрени, яка була наслідком травми стегнової кістки. Ознаки перелому ноги було виявлено під час останніх детальних досліджень мумії фараона. Цю інформацію було оприлюднено на щорічному з’їзді американського Радіологічного товариства, повідомляє lenta.ru з посиланням на газету The Independent.
На думку Ашрафа Селіма, радіолога лікарні Каср Елейні при Каїрському університеті, перелом стегнової кістки Тутанхамона, скоріше за все, був відкритим, що призвело до гангрени. Ашраф Селім входить до групи вчених, які проводили комп’ютерну томографію мумії фараона в 2004-му і 2005 роках. Під час дослідження Селім і його колеги не знайшли переконливих підтверджень, що Тутанхамон помер від травми черепа. Цю популярну гіпотезу першим висунув британський археолог Говард Картер, який відкрив 1922 року гробницю хлопчика- царя. При першому дослідженні мумії Тутанхамона в порожнині його черепної коробки було виявлено фрагменти кісток. Однак сучасні вчені вважають, що ці уламки — наслідок незграбного поводження з мумією робітниками Картера, а не стародавня травма.
Тутанхамон зійшов на престол дитиною в середині XV столiття до нашої ери (за різними теоріями — 1361-го чи 1334 року). Він помер за невияснених обставин у віці 17—18 років і спішно похований у гробниці, призначеній, мабуть, не для фараона, а для когось із високих урядовців. Поширена думка, що Тутанхамон став жертвою палацового перевороту. Новітні дослідження мумії фараона скоріше спростовують, аніж підтверджують цю теорію.