Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Голландія допоможе Україні боротися з бездомністю

18 лютого, 2004 - 00:00

«Бездомність: від політики на державному рівні до дієвих заходів на місцях». Таку назву мав «круглий стіл», що відбувся на днях у стінах столичної міськадміністрації. На засіданні були присутні представники Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації та Асоціації нідерландських муніципалітетів (АНМ), зокрема пан Ян ван Ляйєнхорст — директор Департаменту з питань молоді, освіти та культури. Саме останні налаштовані допомогти українському уряду вирішити проблеми бездомних жінок. Голландія має розгалужену систему притулків та кризових центрів для бездомних, якими опікується місцева влада. За словами пана Ляйєнхорста, досвід, накопичений у Нідерландах, може суттєво допомогти Україні, адже головним принципом АНМ є розповсюдження кращих досягнень міжнародного досвіду та надання допомоги в його втіленні з урахуванням місцевих особливостей, надання консультативної допомоги і технічного забезпечення. У рамках проекту «Реінтеграція бездомних жінок у Києві» у селищі Пуща-Водиця були виділені приміщення та кошти на ремонт та обладнання Центру соціальної адаптації для жінок, які не мають визначеного місця проживання. Центр розрахований на 200 підопічних і складатиметься з двох спальних блоків. Він надаватиме жінкам не тільки житло, а й піклуватиметься про їх здоров’я та працевлаштування.

За офіційними даними, в столиці налічується близько 10–12 тисяч людей, що не мають місця проживання. На жаль, зараз бездомні громадяни України не можуть розраховувати на те, що держава зможе покращити їх соціальне становище. Крім того, не секрет, що навіть медичний персонал часом боїться спілкуватися з бездомними, оскільки вони можуть бути поширювачами інфекційних хвороб. Досить складним є і процес створення спальних блоків для бомжів. Санітарних норм дотриматись у таких місцях достатньо складно, тому вони негайно закриваються санстанцією.

На даному етапі, вважають експерти, необхідно навчитися поєднувати зарубіжний досвід з вітчизняною специфікою. І звичайно ж, розробити закон «Про соціальний захист бездомних громадян та безпритульних дітей».

Оксана ПОЗИНЕНКО
Газета: 
Рубрика: