Представники громадських організацій Дніпропетровська попереджають, що несподіване відключення води, від якого останнім часом дедалі частіше страждає місто, може стати загрозою для проведення футбольного чемпіонату Євро-2012.
«Зараз, як заявив координатор громадської організації «Громадянський актив Дніпра» Андрій Денисенко, відбувається катастрофічне накопичення боргів місцевого водоканалу, підсумком якого стане банкрутство стратегічного підприємства і його ліквідація з розпродажем майна». Зовсім нещодавно, нагадав він, таке вже трапилося з комунальним підприємством «Облводоканал». Побоювання громадським діячам вселили результати моніторингу діяльності водопостачальних підприємств області, який за участю фахівців здійснювала Асоціація власників житла «Наш будинок». У результаті учасники моніторингу дійшли висновку, що КП «Дніпроводоканал» втрачає великі суми через те, що протягом трьох років своєчасно не подавалися позови проти споживачів-боржників.
Крім того, стверджує голова асоціації «Наш будинок» Павло Хобот, підприємство щомісяця витрачає на паливно-мастильні матеріали 700 тисяч гривень, у той час як Донецький облводоканал витрачає на ці ж цілі в два з лишком рази менше. За його словами, через бюрократичні помилки було сплачено мільйонні штрафи податковим органам, а 27 млн. гривень, виділених 2007 року міськводоканалу з міського бюджету, нібито були витрачені на ремонти, в тому числі — кабінети керівництва, а не на погашення боргів. У той час як споживачі оплачують надані послуги на 97%, борги підприємства за останні два роки виросли вдвічі. Невипадково, робота «Дніпрoводоканалу», зазначив П. Хобот, вже неодноразово ставала об’єктом розслідування різних комісій. Проте результати цих розслідувань широкій громадськості так і залишилися невідомими, а колишній керівник міськводоканалу навіть пішов на підвищення по службі.
На думку експертів, відповідальність за неефективну роботу «Дніпроводоканалу» і накопичення ним боргів нарівні з керівництвом підприємства має нести депутатський корпус міськради. «Коли в місті відбувається НП, — сказав Денисенко, — депутати міськради створюють тимчасову депутатську комісію. Такі комісії не мають чітко визначених повноважень. Вони добре імітують діяльність, а їх створення є свідченням безвідповідальності депутатів. Тим часом, складні питання життя міста мають розглядатися і вирішуватися на засіданнях профільних комітетів міськради з подальшим доведенням до громадськості результатів розслідування».
Денисенко вважає, що ліквідація комунальних підприємств, як це трапилося з дніпропетровським облводоканалом, — непоганий спосіб для тіньових ділків перерозподілити майно цих підприємств, наприклад, турбази, будівлі, автотранспорт. «У сусідній Донецькій області, зазначив він, і зараз працює єдине підприємство «Облводоканал», а міськводоканали є його структурними підрозділами. Така система забезпечує кращу керованість і більш високу якість роботи порівняно з аналогічними підприємствами в Дніпропетровській області». «На жаль, у нас, — наголосив Денисенко, — містечковий «дерибан» переміг здоровий глузд і економічну доцільність».
Активісти «Громадянського активу Дніпра» і асоціації «Наш будинок» вважають, що жалюгідний стан фінансів і комунікацій «Дніпроводоканалу», може поставити дніпропетровців в незручне становище під час футбольного чемпіонату Євро-2012. «Комунікації підприємства зношені на 70—90%, — сказав А. Денисенко. — А ймовірність того, що Дніпропетровськ залишиться без води в найбільш непідходящий момент з кожним роком зростає. Причиною припинення водопостачання можуть стати як санкції кредиторів, так і відмова зношеного обладнання. Звичайно ж, приїзд десятків тисяч уболівальників і туристів у місто, в якому воду возять в цистернах, як це вже не раз траплялося, стане неможливим».