Запоріжжя цього року стало дванадцятим містом в Україні, де почався перехід міських і міжміських таксофонів на оплату за допомогою єдиної телефонної картки України. Як повідомила заступник начальника з надання послуг Запорізької дирекції «Укртелекому» Ірина Жаворонкова, телефонні картки універсальні, розраховані вони на 40, 60, 90, 120, 180 і 240 хвилин. Вартість однієї хвилини розмови — 6 копійок. Поки що вони будуть продаватися в 8 міських пунктах електрозв'язку. Перші 68 таксофонів встановлені в найбільш багатолюдних місцях. Переобладнання таксофонів під телекартки сплановано поетапно і до кінця року повинне завершитися. В обласному центрі на нову систему будуть переведені понад 2,5 тисячі таксофонів. Задоволення це не з дешевих — переобладнання одного телефону-автомата обходиться в понад $60. «Укртелеком» сподівається також, що з переобладнанням всіх телефонів поменшає кількість випадків вандалізму, оскільки вся їхня «начинка» абсолютно непридатна до використання в побуті. Пішли в минуле каси з дрібними монетами і жетонами, що служили принадою для вандалів. З таксофонів «телекарток», як і раніше, безкоштовно викликаються екстренні служби, а також довідкова служба кодів міст і бюро ремонту таксофонів.
Неплатоспроможне населення шукає вихід
пенсіонерки Ольги Скрипиченко із села, що у Прилуцькому районi Чернігівської області, відправили 5 пожежних машин, було задіяно 20 пожежників. Причина пожежі — порушення правил використання газобалонної установки. Це не перший вибух із початку липня в Чернігівській області. Населення продовжує експлуатувати застарілі газові балони, яким уже по 10-15 років. Нові коштують, можливо, й не так уже й дорого, але зважаючи на купівельну спроможність населення, особливо сільського, де роками не отримують зарплату, ціна їх украй висока. Заправляють балони зрідженим газом на спеціальних заправних станціях, де інспектори вилучають старі балони, що стали непридатними. Населення шукає варіанти. Й знаходить компромісне рішення: заправляти їх у «ліваків», котрим байдужа техніка безпеки. Троє чоловіків, котрі знаходилися в будинку, отримали серйозні поранення: численнi опіки 1-го й 2-го ступенiв, травми голови, пошкодження грудної клітки. Згорів дах, стіни дерев'яного будинку, знищена значна частина майна. Збиток становив 3000 грн. (вартість нового балона — набагато менша). Того ж дня в сусідньому районі вибухнув старий газовий балон. Жертв немає, але збитки становили понад 6000 грн.
Підкидьок як результат соціальних умов?
Несподіваний сюрприз отримали жителі одного з будинків, що на бульварі Кірова в Кривому Розі. У ліфті, який зупинився на четвертому поверсі, плакало немовля. Підкидьком виявилася смаглява дівчинка. Медики 2-ї міськлікарні, якi прибули на місце пригоди, дiйшли висновку: дитина народжена в домашніх умовах, їй близько 2 — 2,5 місяців. Зріст малятка — 50 — 55 см, вага — 5 кг. Не виключено, що дівчинка циганської національності. Проте на циган не схоже, щоб вони кидали своїх дітей у ліфтах. Можливо, дівчинку внаслідок соціальних умов напризволяще кинула яка-небудь молода мама, що перебувала в зв'язку з іноземцем. На них Кривий Ріг особливо багатий. Сьогодні дитина перебуває в лікарні. На жаль, цього року подібний випадок не перший. Дівчинці, на відміну від двомісячного хлопчика, пощастило. Доведені до відчаю убогістю і безгрошів'ям його молоді батьки в кінці минулого року кинули свого сина в каналізаційний люк, де він помер від переохолодження. Трагедія сталася в тому ж Долгінцiвському районі міста. У справі горе-батьків триває слідство, яке дедалі частіше приходить до висновку, що позбуваються батьки і матері своїх дітей не від доброго життя.
Якщо не коні — то хоч сіно
Великі підприємці займаються великим підприємництвом, великі люди — великим шахрайством, малі — малим. Словом, кому що доступне. Чого не помічають у «верхах» — крадуть «низи». В Закарпатті підвищених обертів набуло конокрадство. В чотирьох господарів із села Яблунівка і селища Вишневе Хустського району вкрали вороних. Злодії не знайдені. Менше пощастило 42-літньому мешканцевi села Порошкове Перечинського району. Він зламав браму стайні КСП «Порошківське» й намагався сховати в горах двох коней, а вони необережно заіржали. Якщо не коні — то хоч сіно. В селі Вільхівці Течівськьго району 41-літня односельчанка за ніч наносила вiд 49-річного господаря, котрий міцно спав, 8 центнерів сіна. А ужгородці вважають, що селяни мілко плавають, і їх легко обдурити. Директорка малого підприємства з обласного центру саме із таких. Вона в жовтні 1997 року взяла в банку «Український капітал» позику в сумі — 56 тисяч гривень, про що тільки згодом дізналася селянка з села Ратівці Ужгородського району. З переляком, адже якимось чином у заставу потрапив її власний будинок.
Непридатних до військової служби стає більше
Понад дві тисячі молодих жителів Рівненської області поповнили цього літа лави Збройних сил, а також військових формувань Міністерств внутрішніх справ, надзвичайних ситуацій та СБУ. Як заявили в Рівненському облвійськкоматі, план призову виконаний, і особливих складнощів при проведенні нинішньої призовної компанії в області не відзначалося. В останні роки неухильно зменшується на Рівненщині кількість юнаків, котрі ухиляються від призову на військову службу.
Однак, якщо ставлення молодих людей до виконання свого військового обов'язку змінюється у кращий бік, то, на думку військових, підготовка їх до служби в армії погіршується. У навчальних закладах скорочено програми із початкової військової підготовки. У багатьох школах ідуть викладачі ПВП, занепадає навчальна база.
Є серйозні нарікання з боку працівників військкоматів до медичних установ, які в багатьох випадках недостатньо ефективно здійснюють медогляд і лікування допризовників. Як підсумок, кількість непридатних до військової служби юнаків збільшується з року в рік.
Губернатор будує стадіон
Голова Сумської облдержадміністрації Володимир Щербань, окрім прибічника рішучих кадрових змін, має шанс ввійти в історію області ще й як людина, котрій вдалося «розморозити» будівництво в обласному центрі центрального стадіону «Спартак».
Більше 10 років ця поставлена на реконструкцію спортивна споруда відлякувала людей своїми бур'яном та запущеністю, аж поки новий губернатор не вирішив упритул зайнятися її будівництвом.
З його ініціативи в Сумах створене відкрите акціонерне товариство «Спартак», кінцева мета діяльності якого полягає у здачі до 2 вересня 2000 року — річниці визволення обласного центру від німецьких військ — стадіону на 20 тисяч місць та спортивно-оздоровчого комплексу. Щоб дотриматись намічених строків, проведена відповідна робота з керівництвом провідних підприємств і організацій області.
Єдине, що змушує місцевих прихильників здорового способу життя сумніватися у життєздатності задуму В.Щербаня — так це строки здачі об'єкту. Як не як, а 2 – му вересню 2000 року передуватиме 31 жовтня року нинішнього. І хтозна, де після цієї дати опиниться сам сумський губернатор.