Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

8 липня, 1999 - 00:00

Будівництво шахти «Самсонівська-Західна» має шанс потрапити до «Книги рекордів Гіннесса». Адже будується вона... 34 роки! Взагалі історія будівництва цієї шахти у Краснодоні вже стала «притчею во язицех», оскільки майже 20 років на будівництво то не вистачало робочої сили, то ресурсів. Врешті-решт його законсервували. І лише зараз схаменулися: «Самсонівська-Західна» — це високоліквідне коксівне вугілля, яке безцінне для металургів! Більшість цієї сировини сьогодні завозиться до України з Росії. Коли Верховна Рада України прийняла рішення ліквідувати джерела фінансування амортизаційних витрат, це вмить ускладнило добудову шахти. Обладнання, яке потребує термінового встановлення, поступово накопичується на складах. Для введення шахти в експлуатацію у встановлені терміни — у травні наступного року — потрібно 57 мільйонів гривень, з яких 33 мільйони — з так званого фонду амортизаційних відрахувань. Доля будівництва, за словами директора шахти «Самсонівська-Західна» державної холдингової компанії «Краснодонвугілля» Олексія Бортникова, залежить від волі та бажання депутатів скасувати власне ж рішення, яке він вважає неправильним.

Віталій ЛЮБАРЕЦЬКИЙ

Звідки тріски летять?

1996 року на Луганщині сталися найбільші пожежі за останнє десятиріччя. Тоді вигоріло 10 гектарів лісу. Нинішнього посушливого року вже сталося 209 займань, які знищили 722 га лісу. Фахівці, котрі займаються розслідуванням причин виникнення вогню, обережно висловлювали версію про те, що паліями лісу могли бути самі працівники лісоводницьких господарств, які потім наживалися на продажу «горільника». Але версія так залишалася версією, оскільки за руку, як-то кажуть, ще жодного лісовода не схопили. Останній випадок підозру правоохоронних органів підтвердив. Суд закінчує справу з притягнення до кримінальної відповідальності пожежника Кременського лісомисливського господарства, якого застали на місці злочину. У вечірній час суботнього дня цьому «бійцеві вогню», за його поясненням, захотілося продемонструвати на стороні свої професійні якості. Для цього він на лісовій дорозі протягом чотирьохсот метрів розпалив шість великих багать, намагаючись викликати величезну пожежу. На щастя, дорогою проходили люди, які, відчувши недобре, повідомили куди слід. 20-річного пожежника було взято на місці злочину.

Алла АНТИПОВА, «День»

У сумських «зонах» в'язні сидять... без роботи

Хоч в'язниця, кажуть, і не курорт, тим 5228 засудженим, які сьогодні перебувають у шести режимних установах по виконанню покарань, розташованих на території Сумської області, не можуть забезпечити навіть тюремних умов утримання. Пояснюється це тим, що народу у нас нині за гратами сидить багато, а грошей на його утримання виділяється все менше й менше. Самі ж себе ув'язнені прогодувати не в силах. Заважає недостатня завантаженість виробництва, брак сировини. Через це кожен третій працездатний в'язень не залучається до роботи, стільки ж — не виконує норми виробітку. В результаті середньомісячний заробіток одного засудженого сьогодні складає лише 60 гривень, з яких на його утримання йде менше половини. Й інші кошти повинні надходити з бюджету, однак їх немає, внаслідок чого заборгованість держави перед режимними установами вимірюється майже одним мільйоном гривень. На утримання слідчих ізоляторів взагалі не перераховується й копійки. Тому не варто дивуватися, що в'язні в «зонах» перебиваються сякими-такими харчами, що 763 з них хворіють на туберкульоз, що для їх лікування немає медикаментів...

Сергій ХАНІН, «День»

Не витримали нерви

Вночі до відділення нейротравми Луганської обласної лікарні було доставлено чоловіка, у якого чергові лікарі констатували черепно-мозкову травму, рубану рану голови, струс мозку і багато іншого. На запитання лікарів хворий К. відповідав так: теща хотіла його прикінчити. Правоохоронці відновили істинну картину. К. доброчесністю не вирізнявся. Останнім часом ніде не працював. Розвагу знаходив у тому, що вже три роки балувався марихуаною. У листопаді минулого року К. так «дістав» своїх родичів, що ті змушені були заявити про його схильність до наркотичного зілля в міліцію. Незважаючи на виявлені при обшуку 300 грамів марихуани, кримінальну справу так і не було відкрито. Цього разу розбуджена криками мати з'явилася в той момент, коли зять подушкою душив її дочку. Нерви жінки не витримали. Вона взяла сокиру і вдарила нею ненависну їй людину по голові. Усвідомлюючи скоєне, теща, лiкар-травматолог з 30-річним стажем, все ж не стала надавати допомогу зятеві. Незабаром приїхали і «швидка», і міліція. При обшуку квартири було знайдено кустарний кальян, коноплю. Плантацію коноплі виявили і на городі. Цього разу проти К. порушено кримінальну справу.

Алла АНТИПОВА, «День»

Проблеми роботи рятувальної служби

З настанням літа практично не було такого дня на Сумщині, аби хтось iз її мешканців не став жертвою води. Як повідомив кореспонденту «Дня» начальник інформаційно- аналітичного відділу обласного управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександр Варенко, протягом червня на водоймах області загинуло 25 чоловік, серед яких було п'ятеро дітей. Усі потерпілі купались поза межами зон дії працівників рятувальних станцій. Через брак коштів у бюджеті штаб обласної рятувальної станції за останні чотири роки був скорочений зі 119 до 78 чоловік, отож не дивно, що в обласному центрі прийти на допомогу потопаючому рятувальники можуть лише на міському пляжі. Та навіть за умов, коли хтось почне тонути на очах у водолазів, останні, йдучи на виручку, дуже ризикують власним життям. Бо те оснащення, в якому вони працюють, давно вже дихає на ладан. Водолазні апарати, термін експлуатації яких не повинен перевищувати п'яти років, у сумчан перебувають на службі вже по 15-20 років. Ще існують проблеми з пальним для катерів.

Аби купальникам були відомі ці нюанси роботи рятувальної служби, навряд чи вони відважувалися кидати виклик воді.

Сергій ХАНІН, «День»

І Шерлок Холмс не розбереться

Ця майже детективна історія сталася в Стаханові. Одного разу вранці наприкінці червня до міського відділу міліції зателефонували з місцевого машинобудівного заводу й повідомили: зі складу готової продукції зникло 18 одиниць талей (спеціального пристрою — підйомника вагою майже півтонни). Розслідування, що розпочалося, з самого початку здивувала низка дивовиж. Скажімо, перші дані про зникнення 18 талей у бухгалтерських документах змінилися на цифру 26, хоч співробітники міліції виявили пропажу тільки шести пристроїв. Зникнення підйомників сталося у вихідні дні, всі пломби на воротах до ранку були на місці й сторожі свідчать про те, що ніякі машини на територію заводу за цей час не в'їжджали, але продукція зникла. Якщо вірити в зникнення за документами бухгалтерії 26 талей, то вивезти їх могли два КамАЗи, і вони вже шуму б наробили. Але машин ніхто не бачив і не чув. Опитані висловили таку версію, що злочинці, мовляв, могли проникнути в приміщення складу через скляний ліхтар у даху. Напевно, могли б, але витягнути через таку нішу 500-кілограмовий пристрій навряд чи. Міліцію насторожує така кількість загадок і протиріч у цій історії. Слідство поки що результатів не має.

Алла АНТИПОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: