Щоб на будинку сiльської школи вiдкривали меморiальну дошку колишньому директору, та ще й через 61 рiк пiсля його смертi, — таке трапляється вкрай рiдко. Проте саме це сталося в Кудлаях Немирiвського району: жителi села якраз до 110-рiччя вiд дня народження Дмитра Никаноровича Коцеруби вiддали йому шану в такий спосiб. Вдячнi односiльчани пам'ятають, що саме вiн 1914 року був iнiцiатором спорудження школи. Згодом був органiзатором лiкнепу, в якому навчав грамотi дорослих, а в 1933 році зумiв органiзувати для учнiв при школi щоденнi обiди. Вони врятували багатьох дiтей вiд голодної смертi. Понад двадцять п'ять рокiв Д.Н.Коцеруба очолював педколектив. Його праця обiрвалася пiсля того, як однiєї ночi 1938 року за ним приїхав «чорний ворон». З пiдвалiв Вiнницького обласного управлiння НКВС вiн уже не повернувся — розстрiляли. Минуло не одне десятирiччя пiсля смертi, аж поки дiти добилися реабiлiтацiї. Та ось тепер його iм'я на мармуровiй плитi назавжди повертається до людей. Кошти на виготовлення її вiдшукало мiсцеве колективне сiльськогосподарське пiдприємство. Вiктор МЕЛЬНИК, «День»
Мерія хоче підготуватися до зими
Проблемі джерел фінансування підготовки міста до зими було присвячено надзвичайне засідання Запорізького міськвиконкому. Якщо її не вирішити, взимку без тепла залишаться цілі райони. Шість котелень не готові до роботи, а ремонт тільки однієї коштує два мільйони гривень. Міські власті запропонували вирішити грошове питання за рахунок медиків, вчителів та інших працівників бюджетних організацій шляхом невиплати їм 50 відсотків зарплати протягом двох місяців, назвавши це «реальним резервом». За словами заступника міського голови Олександра Сіна, ситуація катастрофічна, й інших джерел міськвиконком не бачить. Із різким осудом такої пропозиції виступали представники профспілок, керівник міського вдділу охорони здоров'я Ася Шейко, начальник облуно Микола Фролов. Незаконним, у разі ухвалення рішення, назвав його міський прокурор Олег Скиданов. Пропонувалися різні варіанти виходу із ситуації, яка склалася: страйк, пішохідний похід до Президента й навіть «розкуркулення» багатих комерсантів на спонсорську допомогу. Багато мовилося про пограбування Верховною Радою міського та обласного бюджетів. Члени виконкому вимагали негайно припинити черговий експеримент над народом. Остаточне рішення відкладене до чергової сесії міської ради. Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»
Капзмагання — неабиякий стимул
Голова правління ВАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» Володимир Півень запровадив на своєму підприємстві конкурс на звання «Кращий за професією». Капіталістичні змагання відбуватимуться з нагоди професійних свят (у кожного підрозділу підприємства воно своє), а переможцям гарантується чимала грошова винагорода. Так, за перше місце в конкурсі переможці протягом року отримуватимуть подвійний оклад. Ті, хто посяде друге і третє місця, щомісяця матимуть до зарплати 50 і 25 відсотків окладу відповідно. Звісно, матеріальне заохочення працівників комбінату стало можливе з покращанням фінансового стану підприємства. За шість місяців поточного року ІнГЗК перевиконав планові завдання за всіма показниками, що забезпечило йому близько 13 млн. грн. прибутку. Попри існуючі складнощі з отриманням «живих» грошей за відвантажений споживачам концентрат, робітники комбінату щомісяця отримують зарплату. А саме підприємство упевнено посідає перше місце серед гірничо-металургійних комбінатів України щодо сумарного обсягу виробництва товарного залізорудного концентрату, який здебільшого постачається на вітчизняні металургійні підприємства. Володимир ГОНЧАР
Шукали гроші і на чуже життя плювали
Свою операцію двоє злочинців готували заздалегідь. Один із них, який уже одного разу був засуджений за квартирні крадіжки, працював із господинею квартири і був обізнаний про її матеріальне становище. Того дня господині квартири вдома не виявилося. Двері відчинив її 16-річний син. Під приводом знайомства з його матір'ю та під приводом попереднього договору з нею обміняти лазерні диски двоє злочинців проникли в квартиру і стали вимагати гроші. Крім 16 – річного юнака, вдома був іще один син, інвалід. Проте його до уваги зловмисники не брали. Усю свою злість перенесли на молодшого, а коли той відмовився віддати гроші, побили його і сім разів ударили ножем. Один удар було зроблено в дiлянку серця. Старший син, незважаючи на свою інвалідність, спробував вчинити опір і був за це покараний, щоправда, постраждав менше. З пустими руками бандити не пішли: забрали всю апаратуру, 60 картриджів і лазерні диски. Юнака в дуже тяжкому стані було відправлено в реанімацію, і він просто дивом вижив. Двох бандитів було затримано через 12 днів. Їм загрожує стаття за розбійний напад задля захоплення індивідуального майна громадян за попередньою змовою. Алла АНТИПОВА, «День»
Підпільний алкогольний цех — під носом податківців
Під самісіньким носом Ужгородської обласної податкової інспекції дві жінки — 46-рiчна господиня та її 25-річна помічниця з села Тур'я-Пасіка Перечинського району — відкрили підпільний цех із розливу міцних алкогольних напоїв на дому. Але, мабуть, запах зрештою був уловлений податківцями — жінок, які так активно ввійшли з горілкою та коньяком у ринкові відносини, взяли працівники Ужгородського головного відділу податкової міліції і вилучили два пристрої для закупорювання півлітрових та літрових пляшок, 1437 етикеток, 679 пробок і металевих закруток, спирт, готову продукцію.
А справжні мужчини, мовби за велінням часу, зайнялися пальним. На трасі Великий Бичків — Рахів Тячівська податкова міліція затримала три бензовози. 25 тонн бензину А-80 без документів перевозилося з Івано-Франківщини на адресу однiєї з комерційних фірм в Ужгороді. А на спецпосту міліції Торунь у Міжгірському районі знову ж таки податківці перевірили військовий «Урал» зі Львівщини. Вільнонайманий однієї з військових частин перевозив 12 тонн бензину А-76 без жодних документів. Пальне затримане, але процес триває. Василь ЗУБАЧ, «День»
Безплатна довідка в аптечній мережі столиці
У рамках програми «Інформатизація Києва», затвердженої Київською міськадміністрацією, фахівці Всеукраїнського фармацевтичного інформаційного центру розробили й поступово впроваджують інформаційно-довідкову електронну систему «Інформаційний кіоск», призначену для надання безплатних консультаційних послуг киянам. Будь-який покупець може отримати безкоштовну довідку про наявність в аптечній мережі міста потрібних йому лікарських препаратів, дізнатися про їхню вартість у різних пунктах продажу, про режим роботи будь-якої аптеки. У кожному такому кіоску працює консультант-фармацевт, котрий завжди може надати додаткову інформацію про препарат, що цікавить відвідувача. Користувачі всесвітньої мережі Інтернет можуть отримати необхідну інформацію за адресою: www.pharm-info.com; e-mail: [email protected]. Сьогодні в столиці працюють уже чотири «Інформаційнi кіоски» (вул. Хрещатик, Ентузіастів і Малиновського), куди щодня надходять відомості з майже сорока аптек Києва. Інф. «Дня»