Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

26 червня, 1999 - 00:00

На Сумщині триває масова чистка придорожніх лісосмуг. Намір облагородити прилягаючі до автомагістралей посадки, якими останні 15 років ніхто не опікувався, в принципі непоганий, якби тільки ті, кому доручили виконувати цю роботу, під час вирубування дерев не «перегинали палиці». Скажімо, так і залишилося незрозумілим, для чого на місці вирубок влаштовували грандіозні вогнища, в яких згорали дерева та гілки. Невже замість того, щоб труїти димом у 30-градусну спеку довкілля, не можна було віддати зрубані дерева на дрова людям у селах? Своє занепокоєння чистками лісосмуг висловили й «зелені». На їхню думку, санітарну вирубку насаджень слід було проводити не в період масового цвітіння дерев та гніздування птахів, а тоді, коли вони «сплять», тобто взимку або навесні. Ігнорування цих неписаних правил призвело до забруднення довколишнього середовища, порушення природного циклу флори та фауни. За словами начальника обласного управління екологічної безпеки Дмитра Зайцева, від бездумного підходу до справи особливо постраждали Сумський, Білопільський та Середино-Будський район — там питання вирубування дерев зараз розглядають місцеві прокуратури.

Сергій ХАНІН, «День»

Вода забирає й повертає

За п'ять місяців нинішнього року водойми України забрали життя 946 осіб. Так, у річці Стир біля одного з мостів Луцька виявлено останки хлопчика 12—15 років. Судмедекспертиза встановила, що він перебував у воді не менше місяця. На втопленикові не було одягу, відсутні також тілесні ушкодження, котрі могли б свідчити про насильницьку смерть, тому висунуто припущення, що хлопчик захлинувся під час купання. Однак протягом тривалого часу ніхто не заявляв про зникнення дитини. Луцька міліція веде пошуки родини загиблого.

На Львівщині з початку року кількість потопельників вже перевищила цифру 50. Ще кілька сотень громадян рятувальники витягнули й повернули до життя. Щороку найбільше утоплеників «дає» Сокальський район і Червоноград. Як повідомив начальник водолазно-рятувальної служби Роман Фіць, з'явились у області й загони рятувальників-хапуг, які за підйом тіла з води беруть $150-200. Ще з 1997 року не можуть водолази підняти тіло 40-річного чоловіка, який затонув у місцевому кар'єрі, бо не мають спеціального обладнання, яке дозволяло б сягнути 50-метрової глибини. А військові не поспішають допомогти їм у цій благородній справі.

Олег ПОТУРАЙ, Микола САВЕЛЬЄВ, «День»
Газета: 
Рубрика: