Ще не всі українські вчителі встигли забути нещодавню заяву міністра освіти України Валентина Зайчука про те, що всім їм буде виплачено поточну зарплату і відпускні за перший місяць канікул. Що ж, дійсно, за оцінками експертів облуправління освіти Чернігівської облдержадміністрації, ситуація значно поліпшилася. Однак все залежить від того, з якого боку підійти до підзорної труби. Якщо 1 січня борги держави перед вчителями області становили більше 32 млн. грн., то за станом на середину червня — без малого 27 млн. грн. Тобто фактично виплачується поточна зарплата (щомісяця близько 5,2 млн. грн.) і «закрито» лише один місяць боргів. Надходження грошей очікується, але рішення — направляти їх на погашення боргового хвоста чи назвати їх відпускними, залежатиме не від слова пана Зайчука, а від рішень на місцях. Єдиним районом області, котрий не має боргів перед вчителями, є Чернігівський. До речі, у ньому налагоджена виплата зарплати через сільраду. Середній рівень заборгованості по області — п'ять місяців. У жовтій майці лідера — Варвинський район, де вчителі кредитують державну систему освіти на чолі з її міністром понад десять місяців.
Від «розбірок» постраждали діти
Увечері на подвір'ї одного з будинків, що на вулиці Панаса Мирного, в Хмельницькому, зненацька прогримів вибух, а потім іще один. Перелякані батьки кинулися до своїх дітей. У пісочниці знайшли поранених чотирирічного хлопчика і п'ятирічну дівчинку. «Життя обох поза небезпекою, та хлопчик постраждав більше. Решта дітей і дорослих відбулися стресом. Де-не-де повилітало скло з вікон. Могло бути й гірше: вибухи почули далеко від цього подвір'я», — розповів кореспондентові «Дня» Володимир Стрельченко, оперативний черговий обласного штабу цивільної оборони та з надзвичайних ситуацій. Колеги співбесідника побували на місці надзвичайної пригоди, та, на жаль, іще не з'ясували природу цих вибухів. Спостережливі мешканці будинку пригадують, що напередодні на подвір'ї був якийсь невідомий, щось залишив біля під'їзду, потім таку ж річ кинув під одну з іномарок, але «ця річ відкотилася від машини в бік пісочниці...». Припускається, що то почалась якась «розбірка» між дорослими. Буцімто представник сторони, що «перейшла дорогу» супротивній, має помешкання на Панаса Мирного, 32. Серед них, дорослих, поки що втрат немає. Першими жертвами чомусь стали малі діти.
Вітчизняний інсулін — уже сьогодні
У Києві відкрився інсуліновий завод «Індар». Рішення про створення власного виробництва інсулiна уряд України прийняв 1993 року, для чого було залучено німецький кредит у DM100 млн. (підписано контракт з консорціумом «Глатт- Лінде» на суму DM78,5 млн.) На інсуліновому заводі за ліцензією фірми «Хехст» буде щорічно виготовлятися 10 млн. флаконів інсулінів, з яких 4 млн. флаконів — короткої дії, 5 млн. флаконів — середньої дії і 1 млн. — пролонгованої дії. З 19 червня колектив «Індара» розпочав здійснення робіт iз освоєння виробництва препарата моноінсулін МК в обсязі 40 тис. флаконів за робочий день (85% добової проектної потужності). Протягом липня — вересня нинішнього року на «Індарі» буде освоєно випуск ще трьох вітчизняних препаратів інсулінів, протягом вересня-жовтня випуск шести препаратів інсулінів за ліцензією німецької фірми «Хехст». До кінця вересня завод забезпечить у повному обсязі потребу всієї України в препаратах свиних інсулінів, а до середини жовтня 1999 року — потреба країни в препаратах людських інсулінів. Нині, за даними Мінздоров'я, в Україні близько 1 млн. хворих на цукровий діабет, більше 250 тис. — інсулінозалежних, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.