Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

15 червня, 1999 - 00:00

Ще минулого тижня то в одному, то в іншому населеному пункті Чернігівської області стали несподівано підвищуватися ціни на хліб. Потім він раптово зник з прилавків деяких магазинів обласного центру. Як вдалося встановити, регіональні ресурси зерна вичерпалися ще два тижні тому, а далі, за однією з версій, певні структури великого хлібного бізнесу вирішили зіграти на підвищення свого впливу на владну вертикаль, нібито заявивши, що й у них зерна немає. Дрібніші комерсанти стали пропонувати борошно за значно вищими цінами, ніж раніше. Ця зрежисована кампанія провалилася, й область не покотилася за одеським варіантом. Хлібним «королям» влада пообіцяла влаштувати тотальну інвентаризацію, а губернатор Михайло Каскевич особисто звернувся до прем'єра з проханням щодо позички з держресурсів п'яти тисяч тонн зерна, яких вистачить, щоб прожити з хлібом до врожаю-99. Як повідомив «Дню» перший заступник голови облдержадміністрації Микола Бутко, відповідне рішення було прийняте — області буде продано це зерно за заготівельними цінами минулого року, і вже проплачено за першу тисячу тонн зерна. Зерно відвантажується і поступає на переробку. Валерія ПЕТРОВСЬКА

З корупціонерами не ліберальничають

У Сумській області тривають заходи, спрямовані на боротьбу з місцевими корупціонерами. За інформацією прес- центру УСБУ, протягом чотирьох місяців нинішнього року працівниками правоохоронних органів передано до суду 56 адмінпротоколів про порушення чиновниками закону, який регулює їхні повноваження. На сьогоднішній день з них розглянуто 18 матеріалів, по восьми з яких накладено штрафи на суму 4140 грн., три особи звільнено із займаних посад. Серед порушників Закону України «Про боротьбу з корупцією» — 47 держслужбовців і сім голів рад. З них 23 особи не задекларували свої прибутки або зробили це не в повному обсязі, 14 незаконно отримали матеріальні блага, пільги, послуги, десять відмовили фізичним або юридичним особам в інформації, шість без законних на те підстав надали прохачам переваги та пільги під час прийняття нормативних рішень. Проти кількох посадових осіб порушено також кримінальні справи, які, за словами голови облдержадміністрації Володимира Щербаня, оприлюднені на недавній прес-конференції і обіцяють бути резонансними, бо прізвища звинувачених у скоєнні злочину надто відомі в області. Сергій ХАНІН, «День»

Масло буває й не зовсім масляним

Щойно влігся скандал, спричинений тотальними шлунковими розладами в тих криворіжців, котрі спокусилися на придбання лососевої ікри на ринках міста, як місцева санепідемстанція оприлюднила результати перевірок контрольних проб вершкового масла. Проаналізувавши 87 зразків цього продукту, відділення гігієни харчування дійшло висновку, що майже половина з них не відповідає встановленим стандартам.

Найбільше претензій до продукції ТОВ «Біопродукт» (Одеська область) — практично всі контрольні проби масла «кульгають» на підвищену кількість бактерій групи кишкової палички. Порушенням санітарного режиму переробки масла грішать і інші вітчизняні виробники, в числі яких Кам'янський, Чаплинський, Царичанський та інші молокозаводи. До того ж напис на обгортці та сам продукт — не завжди одне й те ж саме. Як зазначила завідуюча відділенням гігієни харчування міськсанепідемстанції Тетяна Семенова, «Селянське» масло Царичанського молокозаводу при нормі вологості 25% мало її вдвічі більшу, а при нормі жирності не менше 72% — лише 43. Можливо, в такий спосіб виробник вирішив виявити турботу до тих споживачів, що борються із зайвою вагою. Володимир ГОНЧАР

Терпіння також має межі

Відбувся VII позачерговий пленум Тернопільської облради профспілок. За словами її голови Романа Замкового, у зв'язку зі зростанням тарифів на компослуги ситуація в області склалася трагічна.

За перший квартал цього року заборгованість із виплати зарплати на Тернопільщині зросла на 5,6%; 146,3 тисячі осіб безоплатно пропрацювали цілий рік. Люди не можуть звести кінці з кінцями. Як вони оплачуватимуть ще й зрослу вартість комунальних послуг, ніхто не може зрозуміти. Адже навіть за попередніх тарифів заборгованість населення області за надані житлово-комунальні послуги складає 37,8 млн. грн. На думку Р.Замкового, дії Президента та уряду, їхні запевнення про 60 чи 80-відсотковий рівень оплати населенням вартості житлово-комунальних послуг — це фарс, єдина мета якого — виконати вимоги МВФ, аби отримати черговий транш для латання бюджету. Тернопільська облрада профспілок зняла з себе відповідальність за непередбачувані наслідки, породжені масштабним підвищенням цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, і залишила за собою право в подальшому вдаватися до акцій громадянської непокори при погіршенні рівня життя населення області аж до висунення політичних вимог. Олександр ВІЛЬЧИНСЬКИЙ

Начальник — колекціонер кашкетів

Років десять тому друг сина Володимира Башкаєва з Караваном Дружби виїжджав до Америки. Висловлюючи йому напутні побажання, Володимир зняв зі своєї голови міліцейського кашкета, віддав його хлопцю й попросив: — Якщо буде можливість, обміняй на їхній. За кілька тижнів начальник відділу з розслідування тяжких злочинів по лінії карного розшуку слідчого управління УМВС у Луганській області Володимир Башкаєв приміряв головний убір американського поліцейського. З цього кашкета, власне, й розпочалося колекціонування. Спершу, щоправда, було бажання збирати форми поліцейських різних країн, але це виявилося справою складною, а кашкети — у самий раз. За ними також можна визначити національні інтереси країни, традиції. Американський, приміром, має традиційного кондора на кокарді, естонський — обрамований дубовим листям на околичці, чимось нагадує колишній радянський, у болгарського й кубинського — незвичайний наголовок. У колекції Башкаєва вже 14 формених головних уборів поліцейських — із південних штатів Америки, Ізраїлю, країн СНД, Польщі. Останню привезли з Аргентини. Вдома таку колекцію тримати стало не цікаво, тому Володимир Башкаєв приніс її на роботу — нехай колеги дивляться, вивчають. Отож, якщо комусь захочеться приміряти кашкети поліцейських — звертайтеся до Башкаєва. Алла АНТИПОВА, «День»

Ударимо взаємозаліками по заборгованості!

З 18 червня по 11 липня, зазначається в постанові Кабміну від 8 червня, мають бути проведені взаємозаліки боргів бюджетних підприємств по виплаті зарплати й державного бюджету по соціальних виплатах і боргів громадян по оплаті комунальних послуг. Згідно з постановою, громадяни, котрі мають борг по комунальних платежах і яким держава заборгувала по зарплаті чи соціальним виплатам, подають відповідні апеляції за місцем роботи або до Ощадбанку. Взаємозалік здійснюється по боргах, що сформувалися на 1 квітня нинішнього року. Енергопостачальним компаніям і підприємствам «Нафтогаз України» здійснюється залік недоплати по платежах до бюджету в рахунок погашення боргів бюджетних організацій за спожиту електроенергію та газ. Якщо ж недоплати по платежах у держбюджет немає, то державна скарбниця компенсує борг із держбюджету. Взаємозалік проводиться згідно з Указом Президента «Про додаткові заходи по погашенню заборгованості населення за житлово-комунальні послуги» від 11 травня. На 1 квітня заборгованість по виплаті зарплати в бюджетних організаціях становила 967 млн. грн., пенсій із Пенсійного фонду — 2,21 млрд. грн. Загальна сума заборгованості по платежах за житлово-комунальні послуги на 10 квітня становила 4283,5 млн. грн., повідомляє агентство Українські новини.

Газета: 
Рубрика: