Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

10 червня, 1999 - 00:00

Червневим надвечір'ям ми з приятелем йшли безлюдною вуличкою села Строки. Біля тину по-під ветхою хатинкою стояли дві бабусі й охоче розповідали, що «від малих літ і до похилих робили-робили, та все пропало». Сусідки ще довго говорили про свою безпорадну голодну старість. Аж поки ми з ними не познайомилися. «Ганна Мовчан», — сказала з-за свого тину одна. «Інтерна Гладищук», — назвалася її знайома. «Можна й Ніною», — «дозволила» за свою приятельку Г.Мовчан. «Інтерна я! У паспорті Інтерною записана», — наполягала Гладищук. Виявилося, що її батько у далекі тридцяті прибув у село Строки Теофіпольського району Хмельницької області аж із берега річки Дон. «Колективізацію робив. Вірив, що в світі Інтернаціонал переможе. Тому й отаке ім'я мені дав», — пояснювала І. Гладищук. «Може, про телеканал «Інтер» щось чули?», — запитав я, згадавши передачу про черговий виїзд у народ того, хто запевняє, що обереться й вдруге, аби продовжити курс реформ. «Гм... Я, чоловіче, й радіо не слухаю, бо не маю з чого заплатити», — якось гірко всміхнулася Інтерна. А хтось каже про найпотужніший пропагандистський уплив на Інтерну «Інтера» чи ще якогось телеканалу... Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»

Українці мріють про порядного президента

43% учасників «гарячої» телефонної лінії «Перший указ президента», будучи в посаді глави держави, своїм першим указом запропонували б негайну виплату заборгованості по зарплаті, пенсіях і стипендіях, а також збільшення їхнього рівня. Такі попередні результати організованої Всеукраїнським політичним об'єднанням «Єдина сім'я» акції, яка проходить з 5 по 10 червня. Лише третина учасників висловила бажання зайняти посаду президента. Серед молоді, службовців і частини робітників популярністю користується ідея негайної податкової реформи. Скоротити державний апарат першим указом запропонували 11% опитаних. Пропонувалися також глобальні проекти, зокрема, указ «Про запуск вітчизняного виробника», «Про допомогу сербським братам», «Про повне знищення бюрократії». На другому місці по популярності — проекти указів про наведення порядку в державі, боротьбі з корупцією, бюрократією. Проблеми мови і культури вважають першочерговими тільки 2% абонентів «гарячої» лінії. Серед порад майбутньому президенту переважали такі: «не відриватися від народу», «залишатися порядною людиною», «щось зробити для держави, а не для себе», «не красти», повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

А меноніти — земляки запорожців

У Запорізькому обласному краєзнавському музеї відкрилася виставка «Меноніти в царськiй Росії та Радянському Союзі». Меноніти — переселенці в основному з Німеччини, члени християнської общини, котра проповідувала пацифізм, упокорювання і виступала проти війни. Близько 200 років тому вони поселилися в Запорізькому краї, на території нинішніх Молочанська, Вільнянського та Запорізького районів. Своєю батьківщиною вони вважають запорізькі краї. Організаторами виступили близько 20 наукових архівних і музейних організацій України, США, Канади, Німеччини, Росії та інших країн. Головний же координатор акції — керівник Центру досліджень історії Росії та країн Східної Європи при університеті Торонто (Канада) професор Гарвей Дік. У експозиції близько тисячі фотографій, документи, картини, старовинні меблі, придбані в колишніх менонітських селах Запорізької та Дніпропетровської областей. У церемонії відкриття виставки брали участь Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні пан Фрейзер і радник посольства Німеччини з технічної допомоги Україні Клаус Брюмер, які зазначали, що і канадські, і німецькі меноніти пам'ятають країну своїх предків. Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»

Самаркандський тютюн з домішкою... гранати

Внаслідок вибуху в цеху сортування тютюнової сировини постраждали чотири жінки-сортувальниці ВАТ «Кримтютюн» у Сімферополі. Як повідомили УНІАН у Центрі громадських зв'язків ГУ МВС України в Криму, потерпілі дістали численні поранення й були госпіталізовані в медустанови. На думку правоохоронних органів Криму, до вибуху призвела граната РГД-5, котра була в пакунку з тютюном. Як повідомляється в прес-релізі ЦГЗ ГУ МВС України в Криму, «при розпаковуванні вантажу одна з сортувальниць виявила металевий предмет. Жінка витягла його з мішка і встигла усвідомити до вибуху, що в неї в руках граната. Вона і ще одна робітниця, яка перебувала дуже близько до епіцентру вибуху, дістали численні проникаючі поранення тулуба, кінцівок і перебувають зараз у важкому стані». Партія тютюну надійшла до Сімферополя із Самарканда. Для розкриття злочину працівники правоохоронних органів Криму й Узбекистану мають провести ряд спільних оперативно-слідчих дій. За фактом вибуху порушено кримінальну справу. Всю партію тютюну-сирцю, що надійшла з Узбекистану, вилучено й узято під охорону до ретельного обстеження фахівцями вибухотехнічної служби міліції».

Газета: 
Рубрика: