Прокуратура Закарпатської області спільно з управлінням СБУ затримала оперуповноваженого в особливо важливих справах УБОЗ УМВС України в Закарпатті, старшого лейтенанта міліції Є.Марковича під час одержання хабара. Він вимагав $300 з одного громадянина за прикриття його протиправної діяльності. Порушена карна справа за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 ст. 168 КК України (одержання хабара посадовою особою, котра займає особливо відповідальне становище. — Авт. ). Слідство веде прокуратура області. До речі, минулого року за матеріалами прокурорських перевірок щодо посадовців Мукачівського гарнізону порушено й відіслано до суду вісім кримінальних справ за ознаками корупційних діянь, зазначив військовий прокурор полковник юстиції Микола Рибалко. Наприклад, заступник командира бригади полковник Володимир Фатєєв, підлеглий йому начальник автослужби капітан Олександр Ліщенюк і начальник складу прапорщик Анатолій Бабієць протягом кількох років крали державне майно. Цим завдано збитків на 1800 тисяч гривень. Це «найдорожчий» армійський злочин у військових підрозділах області. Василь ЗУБАЧ, «День»
Отаман винним себе не визнає
У Запорізькому обласному суді розпочалося слухання справи верховного отамана Війська Запорізького Низового Олександра Панченка. Йому інкримінують отримання хабара в особливо великих розмірах. Дехто з підприємців прийшли повинитися в міліцію і заявили, що вони регулярно давали хабарі О.Панченку, котрий зі своїми козаками перевіряв законність торгівлі на Центральному ринку Запоріжжя. 17 грудня 1998 року підприємець Бурий приніс у Генканцелярію ВЗН 500 гривень, як потім виявилося, спеціально помічених міліцією. Отамана затримали. На першому засіданні суду О.Панченко заявив, що не визнає себе винним. А обвинувачення, пред'явлені йому, — не що інше, як наклеп зацікавлених осіб. Останні ж півтисячі гривень йому, за його словами, підприємець обіцяв дати на розвиток козацтва. Нині в розшуку перебуває виконуючий обов'язки генерального осавула ВЗН Сергій Григораш, котрий мав безпосередні зв'язки з підприємцями. Він не є громадянином України, а верховному отаману доводиться рідним дядьком.
Судові слухання тривають. Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»
Віртуальні «війни» в провінції
Ще ніколи з часів закінчення «холодної війни» не розгорталися такі ідеологічні баталії, як сьогодні у зв'язку з війною в Югославії. Свій вклад у них зробили й комп'ютерні фанати. У магазинах із продажу компакт-дисків з'явився витвір під назвою «Хакери бомблять НАТО». У численних папках даються докладні поради щодо злому комп'ютерних систем країн НАТО, методики їхнього бомбардування через систему Інтернет, проведення партизанських акцій, а також міститься солідний портфель ідеологічних матеріалів. Професійно зроблені знімки, запущені в режимі «слайд-шоу», приголомшують. Фотографії біженців чергуються зі знімками військових літаків. Усміхнені натовські політики — з фотографіями загиблих під час бомбардування. Білл Клінтон, котрий обнімає Моніку Левінські, сусідує з гірськими стежками, рясно всіяними біженцями. Можна було б відмахнутися від диска «Хакери бомблять НАТО», як від дитячої гри борців із Альянсом. Хоча й малоймовірно, що рівненські комп'ютерні зломщики, якщо такі взагалі є, візьмуться за диверсії проти НАТО, однак ідеологічна війна між двома світоглядами, схоже, справді дійшла й до провінції. Володимир КОНЄВ, «День»
Надто дорогі примхи природи
Фахівці управління агропромислового комплексу Сумської області підрахували збитки, завдані сільському господарству регіону внаслідок недавнього різкого похолодання. Як повідомив «Дню» заступник начальника управління Віталій Мірошник, зниження температури повітря до —5 0 С та заморозки на грунті до —9 0 С призвели до загибелі 30,3 тисячі гектарів посівів та до пошкодження 77,4 тисячі гектарів посівних площ. Постраждали зернові, технічні, маслянисті і кормові культури, непоправної шкоди завдано садам. Загалом збитки від заморозків оцінюються в 24,1 мільйона гривень. На площах, де погуляв мороз, КСП Сумщини не доберуть, як мінімум, 30 відсотків урожаю нинішнього року. Заморозки завдали великого удару по сільському господарству і Запорізької області. Як повідомив заступник начальника управління АПК Борис Кравченко, за попередніми даними, з півтора мільйона гектарів посівної площі 100 тисяч гектарів постраждало і 40 тисяч — загинуло. Не пощастило кукурудзі, соняшнику, бурякам та іншим овочевим культурам. Такі примхи природи обійдуться сільськогосподарському комплексу області у 32 млн. гривень.
Сергій ХАНІН, Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»
Імпортні помідори... з-над Дністра
Нині, коли над селянином не висять ідеологічні заборони, а джерела заробітків зникають на очах, індивідуальний сектор набрав повного розмаху. Тепер на Тернопільщині присадибні ділянки дають 93 відсотки овочів!
Однак лакмусовим папірцем того, що індивідуальний сектор спіткало якесь лихо, стала масова поява на продовольчих ринках України помідорів, завезених з Польщі. Не витримали українські родичі гарбузові випробування ринком? Зовсім не те. Вони, виявляється, хворіють на фітофтороз. У селянських господарствах щороку гине до 20-30 відсотків врожаїв. А ще подорожчання внаслідок інфляції пиломатеріалів, поліетиленової плівки, навіть перегною для теплиць, засобів захисту, пального для транспортування... Головний агроном обласної державної станції захисту рослин Володимир Пасічнюк все ж запевняє, що навіть коли в достатній кількості застосовувати рослинні ліки, вирощувати помідори вигідно. До нового витка інфляції. Бо плакали тоді українські помідори. Здрастуйте, їхні закордонні конкуренти! А втім... За словами генерального директора асоціації «Тернопільовочпром» Івана Брощака, виявляється, наші рідні помідори везуть за кордон, там добре підживлюють їх біостимуляторами, а тоді продають нам. З польським ярликом. Роман ЯКЕЛЬ
Ліки відшукає комп'ютер
У аптеці, яка міститься на Хрещатику, 24, Всеукраїнським фармацевтичним інформаційним центром надається нова послуга — пошук ліків за допомогою комп'ютера. Якщо потрібні препарати знайшлися, на спеціальному бланкові працівники цієї аптеки запишуть вам не лише адресу потрібної вам аптеки, але й телефон, режим роботи і навіть ціни. Послуги ці надаються безкоштовно. А інформація — максимум дводенної давності, тоді як у довідці за телефоном 067 інформація оновлюється раз на два тижні. У недалекому майбутньому планується консультувати відвідувачів: як приймати ліки, в яких дозах, коли, про їх сумісність з іншими препаратами, продуктами харчування і подібне. Є ідея надавати інформацію про наявність ліків і телефоном (це питання вирішується зараз у міській адміністрації). Перша інформаційна ластівка на Хрещатику, 24 вже набула популярності. Особливо в літніх людей, яким доводиться ретельно перераховувати вміст своїх гаманців, і різниця в цінах викликає в них непідробний інтерес. Олена КОСЕНКО